Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 53]

(upravil sigi 19. 5. 2008 23:15)

Téma: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

zdravim borci, vim ze se to tu uz probiralo, ale nedopatral jsem se zaveru. Mam v planu postavit slusne 3p repro hlavne na koncerty (metal, pop...)Videl bych to na T2030, 5MP60N a nejveci problem bych videl u basu. Mam rad co k metalu patri... rizne basy co by sly pri veci hlasitosti aji citet bez pouziti SW. Proto bych chtel pouzit PA bas. Priblizne jsem se dival na 10LW30N nebo SM-112N. Jaky je vas nazor na ty repro, prip. co by jste pouzuli vy... Mimo to ze PA k hifi nepatri... smile Cenu za osazeni a vyhybky bych videl kolem 10-12k...
Nebo manekdo neco podobneho z Monacorů?

(upravil sigi 20. 5. 2008 17:18)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

fakt se nemuzu rozhodnout... nebo tam flaknut 12BR70 nebo 12B100R...?

(upravil chyna.cz 20. 5. 2008 17:19)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

jak hodně to budeš dávat nahlas? doporučuju 10BR60 podle Xmax, prý je dobrá!
a výšku bych dal také jinou. někomu se v bazaru něco použitelnějšího bude určitě válet

Web

(upravil sigi 20. 5. 2008 17:22)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

bydlim na chalupě a sem tam to osolim. obyvak asi 25m2

2 chyna.cz co bys mi doporučil, rad bych prave neco odzkouseneho z praxe atd...

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

postav pohlčovače II big_smile to by ti na chalupu stačilo, cena za basáky by byla zhruba stejná, s tím, že by ty basy neměli jít uplně hluboko,ale basy by to vydalo pěkný,hutný,a hrudník by ti to rozhejbalo, sám si je budu stavět. akorád mám jiný výšky, 5MP60 už mám taky doma, teď jen bednu,vyhybky a jde se poslouchat. ale jelikož mám v plánu toho letos postavit víc tak to bude všechno pěkně na dlouho...

Web

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

ty profiky nejsou spatny, ale s tou 5MP je pasivne rozumne nenavazes... dival bych se bud po 10" od Monacoru, nebo ta 10BR60. usetreny penize investuj do toho lepsiho vejskace. 12" ie imho k 5MP moc velkej a nedas to rozumne dokupy.

(upravil sigi 20. 5. 2008 17:36)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

? jake pohlčovače II ?

na ty nejhlubší basy budu stavět hifi SW k domacimu kinu a satelity, ale ještě nevim co přesně. Nejdřív bude stereo.

aha, to jsem si myslel smile ikdyž začnu jenom s doporučenim basu, tak mi doporučite i dalši změny... No vlastně kvuli toho sleduju audioweb...

takže doporučite mi prosimvas repro pro 3p box pokud možno s PA basem kolem těch 12k ?

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

zadej si to do vyhledávače
jinak moje koncepce bude zhruba taková
http://www.chyna.wz.cz/audio/do_budoucna/index.html

Web

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

vypada to solidně... na kolik by tě to mělo vyjít... nedovedu si výsledný zvuk moc představit.

(upravil chyna.cz 20. 5. 2008 17:53)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

možná bych to malinko přirovnal ke Sroll-ům pevný zvuk,který sice nejde moc hluboko,ale u metalový hudbě to vůbec nebude na škodu. teda podle mě, mě se líbí rock víc od 6,5" než od 8" a větších, záleží taky hodně na pohonu, to jo, ale...
vyjde to +- na 10 tisíc

Web

(upravil Johnyn 20. 5. 2008 18:00)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

Jak ti doporučou ostatní, dej tam klidně 10BR60 a lepší vejškáče. Pokud na tom budeš poslouchat metal, tak něco kovovýho, třeba od Seasu. Já tuto kombinaci mam právě se Seasem. Navázat to pujde taky mnohem líp než třeba s 12BR70, stejně doporučuju lehce 5MP zatlumit proti basu, mam tam necelej ohm.

Ta koncepce s ARNkama taky nevypadá vůbec špatně.

(upravil sigi 20. 5. 2008 18:27)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

a což takhle to zkusit s Pačkem 10LW30N, je o 3dB citlivější + 5MP + Seas?

nebo 2x10´´ nebo 2x8´´ seriově?

u těch pohlčovaču je namě moc repro, jak je to s laděním vzdáleností repro od sebe?

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

Chyno, pohlcovace a Sroll? smile To jsem nevedel co mam na chalupe za hiend. smile Me samotnyho jsi tim prirovnanim prekvapil. smile

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

pohlcovace jsou snad hotovy projekt!!!! to jenom zkopirujes a nic neresis!!! nebo se pletu a michal vyhybku nezverejnil?

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

Martin Šroly poslouchal, tak třeba ví o čem mluví.

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

poslouchal, až to bude doma tak to budou miniSrolly s tím že tam hold nebudou dvě 15" ale jedna 12" LAB 12 :-P ale už jsem s tím opakováním asi trapnej big_smile

Web

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

smile Budeš to stavět z materiálu z Madisoundu, nebo to máš na jinej projekt?

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

však je tam snad vše napsaný ne? efekty bdou z madisoundu, ty už mám doma, vify rozehrávám v uni bedničcce, hrajou docela dobře, na to jaký to má rozměry, to zahraje IMHO líp basy v uzavřence než 5MP60 který jsme tam měl taky(objem cca 7 litrů)

Web

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

Hanbím sa, nečetl jsem to smile Ale polepším se lol

(upravil sigi 20. 5. 2008 19:38)

Re: jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

tvm moc nevěrím, protože jsem měl postavené 3p s 226 a na metal se mi jeví slabší než noname 10´´ z tipy a papirová výška taky. vyhýbka jenom kondik už nevím kolik. bylo to jenom tak podle ucha. Kupodivu zahoření funguje i u takových repro. Mají víc prostoru a slysim u nich co jsem u tvm neslysel. Anebo tam byla tak zprasená vyhýbka z dexonu... Momentálně mám k jedné bedně seriově 12´´ sw magnetem ven a eq mám všechny na 0.

chyna: dedukce mi říká že tvůj návrh... smile

Příspěvky [1 až 20 z 53]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » jaky basak pouzit k T2030, 5MP60N? Hifi nebo PA?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£