Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Ahoj.Snad jsem uvedl správně. Chci to jen na takové hraní si se zvukem. Když mi na konstrukcích Visatonu ukazují cenu jen za reprák 7000 Kč,nemá cenu to bastlit. U Polku vítám vyzařování do podlahy,na Jamo ušetřím 2000 Kč.

(upravil miero 14. 8. 2023 8:04)

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Tak Ty si nedas ani namahu aby si uviedol aspon linky na tie produkty, ktore chces porovnat a od nas tu chces konkretne doporucenie?

Spytaj sa napr. ChtGPT, to bude zhovievavejsie big_smile

(upravil dawsoo 14. 8. 2023 9:23)

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Miero,nezvykej si sem zatahovat manýry a odpovědi ze slovanetu,tady to funguje jinak, pokud nemáš co říci k věci,či odpověď na otázku, neodpovídej!

pro začátek doporučuji toto:
https://www.audioweb.cz/misc.php?action=rules

Není co dodávat...

(upravil miero 14. 8. 2023 10:02)

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

OK, tak k teme: "Jamo C901" neexistuje.

Tema k malym subom do panelaku existuje na hifiroome:
- https://www.hifiroom.cz/potrebuji-porad … 25633.html

A existuju i ine navody na subwoofer nez len na strankach Visatonu...

Dayton Audio DCS255-4 | Subwoofer Enclosure Recommendations
- https://www.youtube.com/watch?v=tEvUOwwJdLc
- https://www.reproobchod.cz/dayton-dcs255-4/

A ak chce sporilek usetrit, tak nech si nekupuje novy, ale nejaky z bazaru.

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Jamo C 910. C 901 psáno z mobilu ve vlaku.
Tak dál. K čemu jsou dobré dvě cívky 8 Ohm na repro? (ten Monacor SPH-250TC) Jako že si můžu vybrat, jak je zapojím?   
Mám jen 100 W zes. i zdroj, takže ten Dayton bude asi pro mne naddimenzovaný. 100 W suby se prodávají za 8000 Kč. (kromě Auna). Jinak po bazarech nic moc nabídka alespoň standartu, pod 8 000 Kč.

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

tady je zánovní malej subíček:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … b7-active/
ADAM určitě není Auna, je v záruce a kvality bych se nebál,
já bych si ovšem pro tichý poslech v paneláku, ale aby to i tak mělo trochu objem pořídil nějaký bazarový malý BOSE Acoustimass...jasně, není to čistokrevný hajfaj, ale je to jednoduché, na prostor velmi nenáročné a nejelegantnější řešení tvého zadání

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

7" subwoofer? Totální blbost. Vždyť 7" se dává do dvoupásmovek, které v provedení středobasů ve stereu (2ks) dají přibližně to samé co subwoofer. V Malé místnosti není potřeba jít hluboko, protože se tam basy pod 40 Hz (4m místnost) stejně nevejdou a akorát to třese dveřma - ruší.

Co bych nazval jako subwoofer je minimálně 12" basák. Jinak mají smysl lepší stereo bedny, kvalitní basy hudby nejsou o subwooferu. Na efekt do kina subwoofer ano.

Web

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

(osobní zkušenost)
Ten Adam 7" sub se zpravidla přidával k monitorům typu Adam A5, což je pětipalec a výškáč v biampu, hrající rovně reálně zhruba od 75Hz. Ten sub nemá ambice ozvučit obývák koncertní hlasitostí, ale je to doplněk k nearfieldům, aby jim odlehčil na basech a kleslo zkreslení zbytku pásma.
Typická aplikace je ve vytlumeném menším studiu jako vyloženě nearfield monitorový poslech, a tuto roli plní dobře. Při masteringu se na věci pod 40Hz používají spíše farfieldy ve větších místnostech, protože v malé cimře jde dělat precizně takovéhle basy opravdu jen náhodou..

Acoustimass jsem slyšel kdysi dávno v čajovně - je basově strašně dunivé, co si tak pamatuju tak to je nějaký 5-6" v 6th bandpassu a rozhodně to s věrnou reprodukcí moc společného nemá - spíš se z toho ozývá takové unifikované mlácení, které bylo v rámci místnosti (plné polštářů a gaučů) hodně nehomogenní. Satelitní kostičky jsou spíše černý humor než reproduktory - jedině na bum-cink by to ještě asi v nouzi šlo.

Web

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

však jsem psal, že si BOSE trochu vymýšlí a "věrnost" nebere tak vážně, já mám malý Acoustimass v kuchyni a při vaření spokojenost...sledoval bych zadání: větší objem basů při menší hlasitosti v malé místnosti,
jak se píše výše, řešením by  byly samozřejmě plnorozsahové bedny bez subíku - to je bezesporu optimal, o tom žádná! ale když se mají dokrmit stávající budky chudé na basy, tak čím? 10-12'' subem?, OK, ale výsledkem vůbec nemusí být očekávaný přínos, asi nejjistější (ale otravné a pracné) by bylo několik "nákupů" z eshopů a vrátit co se nebude líbit...lidi to tak dneska dělaj

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

kal napsal:

asi nejjistější (ale otravné a pracné) by bylo několik "nákupů" z eshopů a vrátit co se nebude líbit...lidi to tak dneska dělaj

Poznamenal bych, že poštovné bude v případě těžkého a velkého subu minimálně 300Kč. Eshop si může ještě účtovat náklady na uvedení do původního stavu. Pokud dopravce způsobí nějaké poškození, tak ztratíte rok života. Možná lepší zajít do Datartu, kde mají často suby na vyzkoušení. Teď čtu dokonce, že tam lze vrátit i zboží zakoupené na prodejně.

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

dj-bobr. Že to tak někdo dělá pro mě není argument, když vím o jak blbě řešení jde.
Navázat subwoofer na stereo není vůbec jednoduché a i když se to povede tak je na basech znát jakási díra v pásmu 80-200 Hz, je tam prostě jiný charakter zvuku. Pořád je slyšet, že hrají malé budky doplněné o subwoofer a pořád to hraje řekněme blbě.

Opakuji, že řešení není přidat subwoofer, ale vyměnit stereo za jiné - prodat staré a koupit nové lepší. Nebo to staré dát do ložnice...

Web

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

jj, je to tak, se subíky si hraju cca 30 let a vím o tom svoje sad, když jeden sub, tak k plnorozsahovým bednám, který jakoby nehraje...a to se bavíme pořád o stereu, ne o bouchání atomovek a dupotu dinosaurů, ale potěšilo mne, když tu nedávno proběhlo, že bájný Geddes doporučuje pouze multisub se 4-mi ! smile

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Správne nastavená zostava 2 + 3subs najlepšie aj s dobre nastaveným DRC, bude podľa mňa hrať vždy vyrovnanejšie oblasť basov ako samotné 2 reprobedne, akokoľvek kvalitné.

Qobuz,NAS,Tidal>PC(win10+lasso+Roon+REW+FocusFidelity\DiracLive)>cwDAC1USBm\E50\D300>>PRE90>PA300SSE>DIY RS52+>2xSVS SB1000Pro+Velodyne SPL 800R

Web

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

takže spořílku: dobrá rada nad zlato! : pořádný full-range bedniska + 3 suby k tomu! pak ti to bude ve světničce hrát! smile smile smile
...no, myslím, že tohle nechtěls slyšet sad
na závěr poznámka: to, co jsem ti zcela nehifisticky doporučoval já, má obrovskou výhodu: nemá to prachžádné nastavování, žádný čudle, nebudeš tedy muset ničím kroutit a trápit se hledáním nějakého optimálního nastavení, jež by zmužnilo projev tvých budek, jen prodrátuješ a hraješ...budky dej  do děcáku

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Jj neco poradnyho..

https://fb.watch/mEDCGuJMjn/

Web

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Ultralowcost řešení s možností pozdější upgradu a součástek na lepší. Kup si dvoucívkový subwoofer ode mě od DJ.Rixe 7mH cívky k tomu nějaký kondenzátory na 80 Hz výhybku a udělej si pasivní vyhybku k subwooferu. Hodnoty ti klidně spočítám, stačí bipolární kondenzátory. To se vejdeš do 8 tisíc i s DIY bednou a máš 12" slušný subwoofer.

Web

(upravil kal 27. 8. 2023 13:01)

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

pasívní řešení bych nedoporučoval, když jsem začínal se suby, nevěda nic o aktivu, tak jsem měl pasiv, ale aby to jen brumlalo, tak jsem musel jít s T-článkem na první cívce přes 10mH a hodně přes 100 um, takovou LC zátěž už zesák cítí a ne každý se s tím dokáže poprat, kupodivu stará dobrá Tesla M130 to dávala výkonově v pohodě, ale zase ty basy jaksi nebyly ono, že?
kdyby to někdo chtěl, tak mám pořád ještě tu large cívku na trafoplechách drátem 1,3 (2ks) a bipolárů stovky um...a taky obří bednu výšky dospělého člověka na 2x12'' á la hornrezonator Hans Deutsch - ta se mi celkem povedla smile   //vlastní odvoz, posílat se to nedá//  sad

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

kal: část problému jsou tvoje cívky na trafoplechách EI ty zkreslují 5%.

Web

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

no jasně, ale určitě víš, jak velká, těžká a drahá je vzduchová 15mH a kolik má chca-nechca Rss i s tlustým drátem sad
(i když na 4R může být L poloviční, takže by těch 7mH mohlo stačit-teoreticky!)
největší vzduchovou mám ještě 12 mH, ale ten pokus s pasivem byl jen na začátku té trnité cesty za basem, dál už jen aktiv smile

pasiv snad ano, ale pouze jen jako součást celého továrního řešení včetně satelitů, ne jako doplněk k nějakým budkám,
to je hodně lowcost řešení z nouze a to bych nedoporučoval ani spořílkovi :-|

(upravil check 28. 8. 2023 10:22)

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Je to lowcost řešení, ale narozdíl od ostatních je to řešení, na kterém se dá později stavět. Když si koupíš 7" subwoofer tak ti nebude stačit za chviličku a později ti shoří zesilovač v něm integrovaný a co s tím - vyhodit a kupovat celé znova. Sorry ale v Genius HT 5,1 co frčelo kolem roku 2003-2005 byl tuším nějaký 6" v bandpassu, byla to totální šílenost pouze poplatná době a nadšení, že si člověk mohl za 5000 Kč koupit celé domácí kino. Kde jsou dneska? Všechny na smetišti nebo proletěly komínem spalovny.
12" sub je použitelný do mnoha místností, bedna taky neodejde, zesilovač se dá později dokoupit. Charku holt dotlačit ekvalizérem.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£