Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil Vsoft 23. 12. 2023 0:02)

Téma: Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

Čaute. Zas som sa osral pri kupe a nechal som si počuť len jeden sub pri odskusani Pred kupou. Jedna sa o nejake Zecky s electro voice EVM18B. Druhe repro trosku skrta cievku pri slabsich hlasitostiach to počuť ako chrapčí. Neviem ci je krivý kôš alebo kde je chyba. Impedancia je ok. Ked zatlacim na spider na strane terminalov tak to prestane a všetko ok. Da sa toto prosim nejak riešiť okrem recone kitu? Skúsiť zapáčiť niečím na ten kôš -alebo by to uz bol klinec do rakve . Chcel som urobiť synovi radosť a hovno z toho. Bedna na tomto druhom je takisto rozpadnuta ale to sa da riešiť inou. No hlavne mi ide o to Repro aspon keby tie boli obidva ok. Vdaka za rady

Re: Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

Ak dokážeš odlepiť bez ujmy vrchlík, tak by si mal vidieť medzeru okolo pólového nástavca. Vyrobiť si tenkú plastovú podložku a snažiť sa miesto ktoré drhne nejako vyrovnať. Ono niekedy aj nešetrné zatlačenie mebrány, môže spôsobiť vyosenie a následné drhnutie kmitačky v medzere.

(upravil jardag69 16. 3. 2024 15:56)

Re: Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

.

Re: Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

Myslel to asi tak ze vystredit (odtlacit, zmacknut) samotnu cievku v mieste trenia nie ? Ta vy mala byt navinuta na hlinikovej podlozke ?

(upravil jardag69 16. 3. 2024 15:56)

Re: Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

.

Re: Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

Vyzkoušej reprák v bedně otočit o 90/180/270 st v nějaké poloze to třeba škrtat přestane. Než se v tom začneš hrabat. Někdy to pomůže.

Web

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Zla kupa. Jeden basak z dvoch skrta cievku. EVM-18B

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£