Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Nezávislé Recenze a Měření hifi nemusí být bezpečné

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil dawsoo 19. 5. 2024 12:13)

Téma: Nezávislé Recenze a Měření hifi nemusí být bezpečné

Ještě se chci vrátit k bednám tekton,jak jsem se jim tady nevědomky před časem tak trochu "posmíval", na počátku ve vlákně úlety https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 18#p402618 , ano přesně těm s mnoha výškáči a ono asi fakt opravdu nebude náhoda, že zrovna jejich tvůrce nějaký Eric Alexander, bude (pro mne rovněž celkem nepřekvapivě) "jen další typickej nesoudnej a arogantní debil", co místo toho, aby věci řešil normálně = respektoval názory ostatních a nebo se i mírné kritice aspoň postavil jako "chlap", tak vyhrožuje recenzentům žalobami, za maření podnikání a jména za to že jeho výtvory jakkoliv i jen mírně konstruktivně zkritizují, resp spíše si dovolili nenesdílet nadšení z domnělé dokonalosti..

Je jasný že tu jde hlavně o zastrašování (paralela s tím co se děje v západní společnosti obecně nebude asi náhoda) a vše by, kdyby přišlo na věc spíše projel,ale je to vcelku napováženou jak moc jsou obecně skutečně nezávislí trnem v oku a co si někdo dovolí. Myslím a jsem přesvědčen že je třeba tyhle tendence v zárodku zarazit,protože různý pokusy umlčet nezávislou scénu,díky které se to okolo hifi hodně zlepšilo, by jistě nejvíce vyhovovalo zejména různým podvodníkům, šíbrům a velkým co chrlí sračky a žijou ze značky a jsou zvyklí si recenze inzercí nebo malou pozorností pro recenzenta zaplatit a nebo podivíni a "......." co si myslí že jedinní ví vše nejlíp.

Zatím je z toho celkem velká kauza s Erin Speaker Corners a ASR a možná i dalšími menšími,což je hodně blbý pro lidi co opravdu hledají relevantní informace a tvrdá data od nezávislého ale kompetentního zdroje. Vše má vždy své postranní efekty a ten nabob si neuvědomuje základní věc,že nejvíc tímhle uškodí hlavně sobě a následek jen to, že o nezávislých recenzentech se bude ještě více v komunitě vědět a lidi je o to ještě více v jejich dobré práci podpoří a on pokud nehodí rychle zpátečku (což je asi už pozdě) tak jen možná díky medializaci postupně skončí na okraji a nebo uplně,protože tímhle extempore odradí potenciální zákazníky a ze sebe jen veřejně udělal většího blbce než ve skutečnosti je. Je to taková trochu klasika a není jedinnej pro kterýho je přednější ego,než značka,potenciální zákazníci a roky budovaná pověst.

My tu žádný globálně významnější a nebo opravdu nezávislý recenzenty s kreditem, co veřejně publikují žádný nemáme. To bylo možný jen v uplných začátcích,kdy ještě ideály převažovaly nad kšeftem.  Přitom lidi s vybavením a znalostmi by se asi určitě našli,šikovných lidí tu máme celkem na naše malé a skromnější poměry dost, ale kdo a proč by dnes něco takového zadarmo dělal a ještě si maloval zbytečně terč na záda. A i kdyby jo,tak si myslím, že by to asi ani nefungovalo (zařízení do recenzí a publikum) a možná ani nebylo vítáno, stačí jen letmej pohled na ty zatuchlý vody u nás,kde se jakékoliv vybočení z řady pokud nejde o "prominenta" neodpouští,což je důsledek toho že na většině míst často plných potichu tolerovanýho guerila marketingu (čest audiowebu a pár dalším) a nebo "jsou již vybudovány určité vztahy" už jsou karty rozdány a točí se tam v kruzích stále ti samí stejní lidé.

https://www.audiosciencereview.com/foru … ate.53899/
https://www.audiosciencereview.com/foru … rin.53577/
https://www.youtube.com/watch?v=ItAwcW-3Kv4
https://www.youtube.com/watch?v=tJJGBpfz4ek
https://tektondesign.com/

Něco o tom na wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Strategic … ticipation
https://en.wikipedia.org/wiki/Streisand_effect

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

(upravil dawsoo 21. 7. 2024 10:30)

Re: Nezávislé Recenze a Měření hifi nemusí být bezpečné

Další případ,tentokráte nikdo menší než dCS
https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.55729/

ukázalo se že nakonec pochopili, že by tím zabili uplně byznys a stáhli se.

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

Re: Nezávislé Recenze a Měření hifi nemusí být bezpečné

Lidi dnes všechno moc hrotěj, zbytečně...... V hifi by měla být především "svoboda", ať si staví kdo chce cokoliv ho napadne, ať si poslouchá každej co jest mu libo, když si to, či ono najde příznivce a zájemce má to smysl. Každej ať si najde a vyšlape svojí vlastní cestu, důležité je jen jedno --- aby ho to všechno na jeho cestě bavilo, aby z toho měl dobrej pocit, relaxaci a odreagování. A je zcela normální, že někdo jiný půjde jinou cestou, bude vyznávat jiná kvalitativní řešení, protože každý jsme jiný, jinak nastavený a to nejen uchometricky. Chce to jen víc tolerance a méně odsuzování a všem bude rázem líp. smile

(upravil dawsoo 21. 7. 2024 12:53)

Re: Nezávislé Recenze a Měření hifi nemusí být bezpečné

hordek: nesplet sis vlákno? četls vůbec o čem to je? big_smile
Vlákno je čistě o tom že značky co vyrábí přepálený sračky,začínaj bejt v prdeli a místo aby začli dělat věci pořádně, chtěj místo toho žalovat nezávislý recenzenty, kteří dělají objektivní recenze a testy a jen na to poukazují. Takže opravdu teď moc nerozumím kontextu proč tu píšeš co píšeš.

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Nezávislé Recenze a Měření hifi nemusí být bezpečné

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£