Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil little 12. 6. 2008 7:05)

Téma: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

Zdravím. Mám v jednom sluchátkovém zesilovači MOSFETový tranzistor 2SK246, jeho zvuk se mi ale příliš nelíbí, rád bych jej proto nahradil něčím kvalitnějším. Nejraději bych dosáhl podobného rozdílu jako NJM4558 @ OPA2604, to by byl opravdu ideální stav. Neporadí mi prosím někdo nějakou náhradu (popř. několik typů)? Předem děkuji za odpovědi

Datasheet 2SK246
http://www.ortodoxism.ro/datasheets/toshiba/1031.pdf

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

Na jaký pozici je ? Jakou má v tom zesilovači funkci ?

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

Little, nejsem si jistý jestli Tvůj dotaz je míněn vážně nebo je to žert. Opravdu si myslíš, že na základě toho co jsi napsal Ti někdo může poradit? Zkus ukázat alespoň schéma.

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

Little, vymýšlíš hovadiny smile Pokud to hraje blbě, bude to spíš dementně zapojený, než dementně osazený.

A na přímou náhradu profláknutým 2SK170 rovnou zapomeň, má podstatně vyšší strmost...

Web

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

A taky kapacity.

(upravil little 12. 6. 2008 19:19)

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

Otázka je myšlena naprosto vážně, nejedná se o žert. Samozřejmě mě trochu mrzí, že s MOSFETy nelze tolik čachrovat jako s OZ či klasickými bipoláry. Strmost a kapacity (u MOSFETu)? Prosím o vysvětlení, tohle nás ve škole nikdo nenaučil. sad

(upravil Vasi 12. 6. 2008 20:23)

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

Strmost MOSFETU je jednoduse receno zavislost vystupniho proudu pres Drain na vstupnim napeti do Gatu. u MOSFETu s malou strmosti se pri zvetsujicim napeti do Gatu zvetsuje proud Drainem pomaleji, nez u strmejsiho MOSFETu.
Dalo by se to prirovnat ucinku posilovace brzd (bud slapnes a sotva zabrzdis, nebo slapnes a jsi na skle) big_smile

Web

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

No hlavně to jsou JFETy smile

Re: 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

To je fuk big_smile princip je podobny

Web

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » 2SK246 a zesilovač pro sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£