Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Úvod: Mám starou externí zvukovku Creative, kde v recenzi píší: Výstup na sluchátka hraje mizerně, jinak zvukovka OK.
Taky mám sluchátka Superlux za 800 Kč a Grado za 4000 Kč. Po zapojení do zvukovky si na zvuk vůbec nestěžuju. Rozdíl mezi sluchátky je zajímavý hlavně v tom, že Superlux jsou dobře ovlivnitelné ekvalizerem, zato Grado reagují velmi málo.
Jsem zaskočen tím, že ze své audiotechniky (sl. výstup z konců zesilovače) nevnímám zvuk tak příjemně, jako z PC. Zkusil jsem i sl. zes. od TI, bastl na LM 1875 atd. Stále vítězí PC zvuk, je tam něco jinak. Bohužel.
Požadavek: Totiž, hodlám si předřadit před audio-sluchátkový poslech ekvalizer. Už jsem to zkoušel s China výrobkem na obvodech NJM 4580 a zvukově neúspěšně. Nejdřív je potřeba přijít na to, proč se mi zvuk z PC zvukovky tak jednoznačně líbí.  (kouknu dovnitř) Dík za rady.

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

A co přesně chceš za rady? Na co se ptáš?

(upravil šaryk 30. 6. 2023 8:09)

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

jardag69

Jsem na Audiowebu, takže se ptám 1. Na konstrukci nejlepšího sl. zesilovače, jakou máte. 2. Proč ta konstrukce hraje excelentně,
pokud ano. 3. Je nějaký hardwarový rozdíl mezi zvukem jdoucím z PC a CD přehrávače? Já netuším, možná mám jen divný sluch,
kdo ví. Z PC mi to hraje jaksi "vzdušněji". Pokud nevíte, neřešte to dojmy, potřebuju technický názor.

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Koupit USB Dac i se sluchátkáčem, třeba Topping..ekvalizace v pc

Web

(upravil dawsoo 30. 6. 2023 10:33)

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Přikláním se k Reebovi,můj subjektivní pohled na věc je,že stavět se už dnes moc nevyplatí.

Moje argumentace proč hotovku a ne cokoli bastlit je vcelku jasná
a) buď je to znatelně horší (DAC určitě 100% a sluchátkáč většinou z toho co zde je asi většinou také),a asi i hůře bude vypadat
b) nebo to bude podstatně dražší při podobný či stejný teoretický parametrový kvalitě vzhledu a celkového provedení.
c) dobré a vhodné varianty hotovky kombo dac+sluchátkáč  (je jedno zda v jedný krabce nebo dělenec) budou patrně objektivně 100% ve všem lepší než kombinace tvé creative+ prakticky uplně čehokoliv. Subjektivně to samozřejmě nikdo neví jak se to bude jevit tobě na poslech.

Můj technický názor:
1. Hotové (pouze kvalitní a ověřené) má obvykle lepší parametry a jsou k dispozici narozdíl od většiny domado bastlů výrobcem i nezávisle kvalitně změřené deklarované parametry.
2. dojmy z vlastního poslechu jsou rovněž velmi podstatné, neb o poslech hudby tu jde v první a hlavní řadě.
3. Nelze zde určitě požadovat z principu věci aby někdo řekl toto je pro tebe nejlepší, neb pro každýho to může bejt často uplně něco jinýho,nikdo nezná tvůj vkus a preference, takže debata nepovede jako obvykle vždy a všude prakticky nikam...
3. Nebyla řečena ta uplně nejdůležitější věc, bez který nelze odpovědět prakticky vůbec nic konkrétnějšího a to jakej je rozpočet a cíl.

Proč se ti zvuk ze zvukovky líbí? Jednoduchá odpověď,protože ti subjektivně charakter toho zvuku vyhovuje viz bod č.2. A s tím tu tu nikdo nepomůžeme,na to jak se posunout dál v tom co se ti líbí musíš přijít ty sám a jedinné možné řešení je zkusit si nějaké věci poslechnout nebo ideálně zapůjčit na svá sluchátka a až pak teprve něco zkusit vybírat smile

Stačí takto?

Není co dodávat...

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Jasněže stačí. Našel jsem někoho, kdo není spokojenej:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22986
Udělám  si poslechový výlet do Audiga.

(upravil dawsoo 30. 6. 2023 11:55)

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Jo to bude ideální řešení, zvláště pak když si svá sluchátka i muziku (fleška,placka) můžeš vzít sebou a udělat si představu v různých cenových o tom jak se věci mají.

edit: Jinak to vlákno z roku 2018 je již vcelku neaktuální,od té doby se hodně věcí změnilo a dnes jsou možnosti o kterých se tehdy ještě nikomu moc ani nezdálo. AK4396 je dnes již spíše podprůměr. Viz novější vlákna levná čína a topping... kde jsou i nějaká měření.

Není co dodávat...

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

s reebem i s Davidem nelze než souhlasit, s jednou výjimkou - pokud stavíš zesilovače pro zábavu. Pak musíš počítat s tím, že každá amatérská konstrukce má svoje limity. A DAC resp. zvukovku stejně asi budeš muset koupit (minimálně modul), neb to tu uměl udělat akorát Luta.

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

rvx73

Myslím, že potřebuju vyloučit "to psycho", kdy se mi zdá ten zvuk ze zvukovky takový vzdušný, do uší netlačený. Jsou tam zatížitelné NJM 4556. Koupím ho a spájím základní zapojení OZ, které připojím na čistý externí DAC. Jeden mám fy Project.

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Audigo uz tusim notnou chvili funguje jen jako eshop "Kamenné prodejny ukončily svou činnost v únoru 2021."
Viz rozhovor https://www.audioreporter.cz/bily-sum/r … olecnosti/

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Z audiga mám dost vécí ale funguje tam půjčovna jestli tam něco vybereš tak ti to proti záloze půjčí měl jsem tak několik věcí půjčeno než jsem si vybral ale taky záleží  na ceně.Fundovaně jsem ochoten poradit ve sluchátkách vyšší kategorie.

Re: Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

No nakonec jsem zkoumal vnitřek a je tam DAC AK 4396. Možná tady bude zakopán ten  přijatelný zvuk. Což mi dává možnost "vytouženého?" poslechu jen z CD. Jestli to vůbec stojí za to....https://www.aliexpress.com/item/1005002983730255.html. Budu dál zkoumat.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka, počítač, přehrávač, ekvalizer a sluch

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£