Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

Při procházení věcí, které jsem si kdysi pro zábavu kreslil, jsem našel hotový návrh na malý zesilovač. Rád bych znal váš názor, zda-li to má cenu realizovat. Na desce 10x9cm je vše, včetně ochrany a zpožděného sepnutí výstupu. Kreslil jsem to tehdy jako náhradu za LM3886 do malých monitorů k počítači, ale nikdy už nezrealizoval.
https://i.postimg.cc/zVMnsyrP/PA50.jpg

Web

(upravil rvx73 9. 1. 2024 10:09)

Re: Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

Tak pokud už k tomu máš návrh desky, tak proč to nevyzkoušet?
akorát s těma BD911/12 moc parády neuděláš - hfe 50 při 5A, 15 při 10A

(upravil dawsoo 9. 1. 2024 13:26)

Re: Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

Mě se to líbí,malý kompaktní se vším co je třeba,určitě to za mě jako malá věcička stojí za postavení,pokud to má nahradit LM3886 nebo dpa110, tak i s obyč BD/TIP to bude v pohodě,menší beta až tak moc nevadí, když tam máš tripple darlington,jen to budeš muset na oscíku ohlídat aby ti to v limitaci nezakmitávalo.

Není co dodávat...

Re: Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

Jen takové podotknutí, kdybych to stavěl, tak bych malinko obměnil nadproudovou ochranu k dosažení vyššího aktivačního proudu na úroveň 2* Iz max při menším náporu na Q16, Q17 při zkratu:
R37, R38 na J22 a přidat malý rezistor 22k mezi bázi Q10 a + napájení a další 22k mezi bázi Q11 a - napájení.
Ale i takto to bude šlapat na úrovni 1,65* Iz max, což bude cca jako LM3886, nebo DPA 110.
Předpokládám napájení +- 25 až 30 V.

Re: Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

Otas: Díky za upozornění. Myslím, že jsem tehdy tu nadproudovku koncipoval na zátěž 8R měniči což by samozřejmě neznamenalo 50W do 8R. S přidáváním součástek na takhle nahuštěné desce to asi neklapne. Proto jsem taky maximálně zjednodušil snímání a regulaci kliďáku a musel udělat další kompromisy. Celé jsem to tehdy i odsimuloval v Multisimu a mám pocit, že se to nechovalo zle.

Nemá někdo z vás přístup k vyrobení prokovených dvouvrstvých desek za rozumné peníze? Pokud by to někdo chtěl ověřit, poskytnu podklady. Já nemám teď moc možností něco bastlit.

Web

Re: Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

Moc změn plošáku by tam nebylo, jen by se přidaly dva odpůrky. To byla jen má reakce, když jsem z nudy hodil součástky do výpočtů, samozřejmě to nejspíš bude slušně běžet na 4 ohmy i s tímto osazením smile.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač do 50W (zapomenutý návrh "ze šuplíku")

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£