Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka Beyerdynamic

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Sluchátka Beyerdynamic

Mám doma celkem troje. DT-990Pro/250R, DT-990/600R a DT-1990Pro/250R. Všechny hrají skvěle, ale každá trochu jinak, je zajímavé, že ty nejdražší nejsou mým uším nejlepší. Nejlépe mi hrají ty 600-Ohmové, jakoby disponovaly nižší celkovou hladinou zkreslení..... Máte podobné zkušenosti? smile

(upravil kotel 30. 9. 2023 13:15)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Testuji teď DT990/600ohm a při prvním poslechu mi středy a výšky přišly strašně plechové. Ale možná se musí trochu rozehrát. Po pár dnech mi to už nepřijde tak hrozné. Je v nich slyšet více detailů než u dražších sluchátek, ale nedá se říct, že by hrály lépe.

(upravil Wili 29. 9. 2023 14:47)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Hordek, tie 1990 su vyrazne lepsie oproti zvysku co popisujes (aspon pre mna) len nie tak ako su z vyroby, s tymto suhlasim. Treba ich trochu upravit - vymenit nausniky, potom su super.

Kup si na nich Dekoni elite velour

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he … -1990-pro/

Zaroven na tie dt990 daj nausniky z tych 1990 tiez to je dalsi posun vpred pre tie 990tky. Ja to takto mam a su skvele. Zaroven 990 mam dodatocne vytlmene vatelinom a dorobeny mini xlr

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Ok, popřemýšlím.
Taky mne zajímá jaké asi jsou tyto "nové" Beyery:- https://www.all4sound.cz/p/beyerdynamic … -fIb_8yrM8

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Ahoj, proč pořád sháníš pořád stejná sluchátka, resp. jejich stále novější a novější klony? K čemu je připojuješ? Nové zesilovače úplně nejsou připraveny na 600ohmovou zátěž. Když už bych vybíral mezi Beyery, doporučuji zkusit Custom One Pro.

Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N | Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000

(upravil Hordek 29. 9. 2023 16:16)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Zajímají mne rozdíly ve zvuku jednotlivých modelů --- jsem velký fanda Beyerů, momentálně mám doma troje Beyery a tři sluchátkové zesilovače a to, Project Headbox SE, Arcam rHead a můj diy projekt Hesta / Hesta-II. Ten první (Project) však využívám málo, neb nedosahuje zvukových kvalit mého diy a rHeadu už vůbec ne, jeho výhodou je možnost budit najednou dvoje sluchátka, takže k filmu ve dvouch je ideální. smile
Zdrojem signálu je buď PC, nebo stařičký NAD C-541i. Sluchátkáče Arcam rHead a můj diy Hesta-II vybudí sluchátka o impedanci 600R naprosto s přehledem, Hesta-II snad ještě s větší rezervou, neb je schopna do 600R (v nové modifikaci) trvale poskytnout až 185mW. smile Project je vybudí též, ale při vyšších hlasitostech už slyšitelně slévá zvuk, rHead ani má Hesta toto nedělají, spíš by mi dřív tekla krev z uší, než bych uslyšel nějaké podobné neduhy. smile

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Sluchátka 600 ohmů mají poněkud lepší damping faktor, jinak mi přijde že vše ostatní hovoří pro menší impedance - pokud to tedy nekrmí lampy. Proto jsem nakonec po dlouhém váhání šel do 32 ohmové verze

(upravil Hordek 29. 9. 2023 16:20)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Ještě jsem kdysi měl sluchátka Sennheiser HD-565 Ovation a diy sluchátkáč Elliot, ale to už je pryč. smile

Nejnižší sluchátkové impedance co jsem si tu zkoušel byla sluchátka Sony MDR-7506 a ty KossyPorta pro, tj. 63R a 60R, zesilovače to zvládly bez problémů. smile

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Jo, jsem velký fanda Knowledge Zenith (KZ).

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Narazil sem na "velké" měřění sluchátek Beyerdynamic DT-990Pro......... smile
https://www.audiosciencereview.com/foru … one.19975/

No a když si prohlížím některé změřené parametry oněch sluchátek, nutně se musím ptát, proč se u sluchátkových zesilovačů vlastně klade takový důraz na zkreslení 0,000%-nic a další? A jak by se asi takový sluchátkáč lišil zapojením od "standartu", kdyby měl být brán ohled na výše prezentované změřené vlastnosti prezentovaných sluchátek? smile

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:17)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

.

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Hordek: aby bylo co vylepšovat wink

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Hordek napsal:

Mám doma celkem troje. DT-990Pro/250R, DT-990/600R a DT-1990Pro/250R. Všechny hrají skvěle, ale každá trochu jinak, je zajímavé, že ty nejdražší nejsou mým uším nejlepší. Nejlépe mi hrají ty 600-Ohmové, jakoby disponovaly nižší celkovou hladinou zkreslení..... Máte podobné zkušenosti? smile

Sorry ale kdyby jsi místo trojech Beyerů koupil pořádná sluchátka měl by si po starostech to samé platí o sluch.zesilovačích.

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Tak to mi tedy řekni, která jsou to, ta pořádná sluchátka a pořádný sluchátkový zesilovač. smile

(upravil lada5 14. 10. 2023 23:39)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Např Meze 109,Verum 1, Sasha Tres a některé Hifimany a mnoho jiných.Já tedy poslouchám něco jiného ale to je tady mimo mísu.Mohu ti nabídnout poslech u mne.

Jeden člen už mojí nabídku využil a řekl bych že byl překvapen.Smajlíka neumím.

(upravil kotel 15. 10. 2023 10:02)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

Hordek

Když se dívám na hodnoty dBSPL, při kterých měří zkreslení sluchátek, tak je to za prahem poškození sluchu (možná i sluchátek). Tzn. ty sluchátka mají při běžném poslechu zkreslení pod 0,1% (kromě basů). Ale stejně hrajou naprd.

Re: Sluchátka Beyerdynamic

lada5:- To, že vlastním troje Beyery má svůj důvod --- a to ten, že se mi jejich zvuk líbí, každá jsou "trochu" jiná, ale to Beyerovské "fluidum" mají všechna a mým uchometrům se to velmi líbí. Na měření a grafy už léta nedám a beru je jen jako doprovodnou informaci, důležité je co mi řeknou uši a je to prosté:- líbí/nelíbí. Samozřejmě chápu, že co člověk, to jiný názor a je to logické, neb každý máme ty uchometry jinak naladěné, každý preferujeme jinou tonalitu zvuku, každý máme jiný hudební vkus, ale každému z nás jde o jedno a to samé --- být s poslechem spokojen a mít z něj ten svůj hudební zážitek. smile Takže, pro mne jsou ty Beyery fakt velmi dobrá sluchátka a Arcam rHead velmi dobrý sluchátkový zesilovač a za téměř stejně dobrý sluchátkový zesilovač považuji i mou diy Hestu. Ale jak říkám, chápu, že jiný člověk to může vidět a vnímat jinak a to je vlastně dobře. smile

(upravil lada5 15. 10. 2023 18:50)

Re: Sluchátka Beyerdynamic

V pořádku nic proti tomu nemám když se ti líbí ale myslím si že bys třeba kvalitu ocenil.Podle mne sluchátkový zesilovač musí mít kvalitní crosfeed ale to většinou na levnějších sluchátkách asi nemá ten efekt.


kotel
S tím že nehrají nic moc souhlasím ale každý to má jinak a já to respektuji.Snažím se aby si lidi občas poslechli něco kvalitního a otevřeli se jim oči v našem případě uši.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka Beyerdynamic

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£