Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » Citlivější sluchátka

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Citlivější sluchátka

potřebuji citlivější sluchátka, nyní mám beyerdynamic DT 990 PRO 250 Ohm, ale chtěl bych hlasitější sluchátka, o 6, 9dB tak do 10 000kč. Chci na nich poslouchat spoustu žánrů, od klasiky po techno.
Znáte někdo nějaké? Co jsem koukal, tak mě přijdou všechna stejná.

(upravil Wili 27. 3. 2024 14:51)

Re: Citlivější sluchátka

citlivejsie pretoze je slaby zdroj signalu? nemas moznost pouzit zosilnovac? to by vyriesila casto nizsia impedancia... specifikuj svoj problem blizsie pretoze dt990 su dost hlasne.

Hlasitejsi sluchatka nez dt990 si niesom isty ci si viem predstavit a rozhnodne by som to neodporucal, ak tym beyerom poriadne nalozis tak ti urvu usi a po hodine budes zarucene hluchy ako poleno, mozno bude problem inde ako v sluchadlach? = spravna impedancia? resp. kombinacia citlivosti a impedancie.

Najvacsi hluk s najslabsim signalom / citlivost docielis stuplami big_smile ale to asi nechces

Re: Citlivější sluchátka

V zesilovači snad problem není, když používám tvůj OTL UltiMini smile To já právě potřebuji, aby mi to urvalo uši, to by bylo moc fajn. Takže místo 250Ohm koupím DT 990 PRO, ale jen s nižší impedancí? smile

Re: Citlivější sluchátka

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 21#p358821

Re: Citlivější sluchátka

tak ak to mas k mojmu otlku 250R je ideal... mas asi velmi slaby zdroj signalu, cim to krmis?

ak chces/potrebujes zvysit zosilnenie tak to staci vymenit odpory v spatnej vazbe. Mas dve moznosti, zvol co je pre teba jednoduchsie:
1) zvys hodnotu odporov uprostred medzi vystupnymi polypropylenmi z 33k na vyssiu hodnotu napr. 47k alebo 100k...
2) znizit hodnotu 10k odporov hned pod nimi (tie dva blizsie stredu, uz vidim nevyhodu oznacovania suciastok "values" namiesto "names" big_smile ) napr. na hodnotu 4k7... alebo 3k3

Po uprave preistotu prever osciloskopom ci je to stabilne, ale kedze uberies vazbu na 99,99% to bude ok.

(upravil 1watt 27. 3. 2024 16:09)

Re: Citlivější sluchátka

Mě prostě reprobedny přijdou o dost hlasitější, i když hrajou na nějakých 90dB. To už snižuji hlasitost, ale na sluchátkách bych ten potenciometr otočil klidně ještě jednou kolem dokola, samo za předpokladu, že by to nezkreslovalo a to u sluchátek začne někde na 3/4. Krmim sluchátkáč DAC 1 NG od CustomWorks.

Já vim no, já jsem prostě atip smile ale to mám takhle pomalu se vším, od ponožek až po audio..

Re: Citlivější sluchátka

taky bych řekl, že u těch 250 ohmovejch sluchátek nebude problém v citlivosti, ale ve sluchátkáči - jestli je ten tvůj stavěnej na takovou impedanci

(upravil Wili 27. 3. 2024 17:08)

Re: Citlivější sluchátka

tak potom su mozne len dve varianty:

bud si totalne hluchy ako poleno (bez urazky, nemyslim to zle) ale dt990 na mojom otlku ak dam dole z hlavy a vytocim hraju ako male pc repro - tak nahlas to ide a skreslenie ziadne...

alebo mas v sluchatkaci nejaky problem, to by mozno vysvetlovalo to blbnutie ochrany co si mal problem...

neviem ake elektronky si pouzil, ale rad by som podotkol ze elektronka byva ta najporuchovejsia suciastka, preto sa dnes malo pouzivaju. No je nepravdepodobne aby sa to udial v oboch kanaloch. Neprehodil si napajanie trafa ochrany / anody hej? big_smile

Re: Citlivější sluchátka

Ale jo, neříkám, že ty sluchátka nejsou slyšet, jsou slyšet a dost. Pokud je sundám z hlavy, jsou slyšet i vedle v místnosti big_smile
Jen, já nevim, bedny se mi zdají o dost hlasitější.
Před chvílí jsem poslouchal The Offspring - Americana a konečně to bylo nahlas, i když koncertní hlasitost to nebyla. Ale to je prostě jen jedno album. Takhle bych potřeboval, aby byla hlasitá každá hudba.
Elektronky jsem dal 6n6p a 6n2p.
To s tím přehozením bych musel vidět na desce, jestli mám vše v pořádku, ale mělo by to být OK, bo vždycky se snažím dělat ce nejvíc pečlivě to jde.
Asi jsem jen čekal, že mě bude pískat v uších, když to pustím naplno.
Třeba je jen problem u mě a sluchátka jsou kvalitnější, proto se mi to zdá méně hlasité a ukroutil bych nejraději potenciometr.

Ještě potom někdy, třeba zítra, vemu telefon a změřim hlasitost sluchátek. Kolik by měly mít dB při https://www.youtube.com/watch?v=tL25rbnvM4o okolo 2:20?

Re: Citlivější sluchátka

Aký je asi výkon toho OTL do 250ohm pre skreslenie pod 1% ?

Re: Citlivější sluchátka

https://versus.com/en/beyerdynamic-dt-9 … r-hd-660-s

(upravil Benazi 27. 3. 2024 19:54)

Re: Citlivější sluchátka

https://secure.wayforpay.com/button/b405ed0852435
Známý koupil planary, nemůže je vynachválit.

(upravil dawsoo 27. 3. 2024 21:30)

Re: Citlivější sluchátka

Sluchátka jdou mimo mě,ale když to tu čtu nedá se nezeptat na to nejpodstatnější. Je problém v limitu max nezkresleném spl ze sluchátek,nebo jen v jejich nedostatečném vybuzení? Změna sluchátek by totiž vůbec nemusela problém vyřešit.

Pokud max dosažitelná hlasitost není tím problémem tak:
A. Může bejt problém jen v nízkým napětí zdroje signálu pro sluchátkáč
B. Zes na bedny má větší gain než OTL, takže logicky nahrubo poloha volume zdánlivě pro podobnou subj. hlasitost samože nesedí (doufám tedy že nejde fakt jen o tuto blbost) big_smile

Není co dodávat...

Re: Citlivější sluchátka

Benazi napsal:

https://secure.wayforpay.com/button/b405ed0852435
Známý koupil planary, nemůže je vynachválit.

Na OTL asi ťažko.

(upravil Benazi 1. 4. 2024 6:25)

Re: Citlivější sluchátka

Samozřejmě na své zařízení,zde šlo obecně dát tip na dobrá sluchátka.

Re: Citlivější sluchátka

Tak je to jasný, 96 dB je nic moc.. To by vysvětlovalo, že jedině  The Offspring bylo v pohodě.
Půjdu do Sennheiser HD 660 S to už bude hlasitá i ostatní hudba.

Díky za poradění

(upravil Wili 1. 4. 2024 11:10)

Re: Citlivější sluchátka

BV napsal:

Aký je asi výkon toho OTL do 250ohm pre skreslenie pod 1% ?

Nebol som doma tak som to nemal ako zmerat ale sam som bol zvedavy a uz som spat a tak som to pomeral...

1watt ...

Zisk sluchatkaca je 12dB
takze pri 1V RMS na vstupe ti da do 250R zataze 4,2V RMS to je 70mW

ak mas silnejsi signal z nejakeho DACu asi to nakrmis aj viac. Maximalny vykon som na svojom sluchatkaci dosiahol pri vstupnom signale 1,5V RMS kedy na vystupe bolo 6,3VRMS do 250R co odpoveda 160mW !!

Myslim ze je to na utrhnutie usi a podla mna si hluchy a ked niesi tak coskoro budes. Meral som to dB kalibrovanym umikom a v nausniku mojich dt1990 (990 akurat nemam doma, su v praci ale podla mna su subjektivne pri priamom porovnani medzi sebou 990tky citlivejsie pretoze je menic blizsie uchu) som nameral 120dB !!!

tvojich "malo" 96dB zhruba odpoveda... [(log160/log2)*3]+96 = cca 120dB ... (len pre porovnanie, apple air pod max maju 4x menej)

Health hazards:
Shouting or barking in the ear     110dB     Hearing loss possible in less than 2 minutes
Standing beside or near sirens     120dB     Pain and immediate ear injury

1watt neviem ci si si toho vedomi, ale ucho je dost adaptivny organ a dokaze sa velmi relativne rychlo a dynamicky prisposobovat hluku, podobne ako oci na svetlo. A cim viac do nich ladujes tym viac sa prisposobia. Mozno nieco zacnes vnimat ze je inak alebo nahlas az ked zacne narastat skreslenie. Sluchatkace s nizkym skreslenim su obzvlast velmi zradne pretoze mas potom presne tendenciu vkuse pridavat do nekonecna. Na repro to mozno vnimas inak pretoze citis aktusticky tlak celym telom, nie len usami, to je nieco uplne ine...

neposkod si sluch, usi mas len jeden set, druhy si nekupis

https://i.postimg.cc/T2nGt0Xv/1vrms.png

Re: Citlivější sluchátka

Já už sem při poslechu též narazil na muziku, kde hlasitost na sluchátkáči byla čtvrt na tři a dál již to příliš nezesilovalo, přičemž ty Dt-990pro /250R dokázaly mé uchometry uspokojit jen tak, tak. Vyřešil sem to použitím sluchátek SONY MDR-7506, které mají citlivost 106dB a kvalitou poslechu neurazí, řekl bych, že na metalovou muziku jsou svojí úderností a expresivitou dokonce lepší než ty Beyery, i když, to může souviset s onou vyšší hlasitostí, kterou produkují. smile

Re: Citlivější sluchátka

Stačí dovybavit zesilovač sluchátek přepínačem zesílení. Běžná věc v dnešní době.

Re: Citlivější sluchátka

jj

https://i.postimg.cc/pXp9zmrS/hero-2048x1365.jpg

přijde mi bizar kupovat jine sluchatka kvuli hlasitosti

Web

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Citlivější sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£