Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil smatanatom 28. 3. 2008 21:26)

Téma: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Ahoj všichni! Vlastnoručně jsem si postavil zesilovač a asi dva měsíce se snažím k němu navrhnout nějaké ty bedny. Chtěl bych s tím hrát hlavně doma a občas je vytáhnout na nějakou tu rodinou oslavu. Odhaduju to asi na středobasy Beymu SM 212 nebo SM 110/N, odhaduju to s tím, že si nedokážu představit, jakou mají sílu a kvalitu zvuku. Ale kdybych nakonec vzal jednu ztěch dvou, tak jaký by se k nim hodil výškáč? Díval jsem se na SMC 2012N. Myslíte si, že se k nim hodí? Prosil bych o radu, klidně uvítám nějaký jiný. Nechtěl bych ale, aby přesáhl cenu 1000Kč. Děkuji.

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Já bych na 100 procent zvolil SM212 protože hraje okolo 5 kHz výš,protože za 1000.-seženeš jen tweeter  na dělění 5kHz k tomuto výkonu.Dal bych k němu určitě tento tweeter,mam je odskoušený a hrajou dobře http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88057 a vyhýbku http://eshop.dexon.cz/konstrukcni_material.htm

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

neraď kraviny prosimtě Lukáš33!
jestliže chceš mít beymu na basech a nahoře toho selenia tak mu bude muset někdo vyhybku navrhnou a né tam dát uni s tím že do toho nebude moci pustit víc jak 100W. teda pokud nemyslíš tu vyhybku kde je bas na přímo. ale takovou bych teda slyšet nechtěl. lidi naučte se v těch programech dělat vyhybky pokud to myslíte se stavěním vážně! když ne tak nevymejšlete novinky a šáhněte po odskoušeným

Web

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Za 1000,- toho moc nevymyslíš.

Web

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Ten zesilovač má jenom 100W na 4ohmy a 70W na 8 ohmů. Na té SM 212 se mně líbila akorát ta citlivost. Kdybych našel dobré repro s dobrou citlivostí, tak by nemusel být do tolika wattů. Nevíte o nějakém? A nevíte, kde se dají sehnat projekty na dvoupásmové odzkoušené bedny?

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

www.profirepra.cz najdeš tam mnoho odladěných a cenově odsťupňovaných a všemožných kombinaci smile

(upravil Lukáš33 30. 3. 2008 13:37)

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

china.cz:Jaké kraviny,Já myslel tuhle vyhýbku,špatně jsem předtím zadal odkaz. http://eshop.dexon.cz/konstrukcni_material.htm    2WP 5,0-400

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Lukas33: Bohuzel, nerozumis tomu ani spetku, tak radsi nerad - nejaky tweeter k 350W dvanacce nepatri, z toho plynouci deleni na 5kHz je taky spatne. a ta vyhybka je uplna katastrofa - co ten min. 7dB rozdil mezi stredobasem a vyskacem?? atd...

(upravil Lukáš33 30. 3. 2008 14:17)

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Kdyby řekl třeba 3000 a né 1000,tak bych neříkal tohle i tak jsem tu cenu přesáhl.Nechápu proč né 5khz ten repro hraje do 6khz,tak schválně co mu poradíte vi aby se to vešlo do 1000.já ty tweetery měl s 250W 10" a docela slušný,i ti co to slyšeli tak to chválili.Tak sorry,že jsem zase něco řekl.Jo a pokud vím tak ta vyhýbka má možnost tlumení výšk repro rezistorem,takže žádné 7dbrozdíli,stačí si s tím vyhrát.
Náhodou ta vyhýbka ujde výšák 18dbotc -nebude tak zatěžován a navíc je chráněn žárovkou.

(upravil sinclair 30. 3. 2008 14:20)

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Neraď někomu něco, cos měl ty sám a co bezpečně hrálo jak z prdele.

Za tisíc korun tak akorát driver Selenium DT150 OEM a hornu Selenium HC23-25. To hraje dost slušně a nechá se to i dělit relativně nízko /okolo 2,2kHz, což by ten středobas ještě bez velkého směrování měl hrát/. Nedávno jsem tuhle kombinaci dával k Beymě 12G125 a bylo to moc slušný.

Web

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Slyšel jsem u prodencu že ta horna HC23-25 je dobrá len tak na parádu.

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

A proč?

Web

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

No to mi neřekli,ale vyznělo to jako že stojí za h....

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

A k té Beymě SM 110/N by jste mi doporučili který?

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

smatanatom: takhle by mela nejak vypadat skutecne odladena vyhybka pro podobny projekt, jaky hledas, vcetne spravneho vyberu repro http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=13 , ty ale trvas na beyme, takze budto si to spachas pomoci nejake "univerzalni" vyhybky a vysledek bude stat za ho*no, nebo ti vyhybku odladi tvuj prodejce beymy...

Re: Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Napiš Tomanovi z Dexonu.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Jaký výškáč k Beyma SM 212 nebo SM 110/N ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£