Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Ahojte

mate niekto spravene PA bednicky s timto reprakom a ako ste snim spokojny ?

Nenasiel som ziadne overeny PA plan na dvojpasmo + schema vyhybky

kto nieco vie vopred dik za info

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Dalo by se to udělat tak, že si najdeš projekt s podobným 12", třeba hojně používaný Eminence DELTA-12LFA, a doladit ve smyslu úpravy odporu ve výškové sekci. Zkus pohledat. Leccos najdeš na prodance, ale některé ty kombinace jsou ne zrovna povedené.

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

vdaka za info

idem to ponurat s tou deltou

vies my este konkretizovat aby som zbytocne nevybral tie nie moc podarene ( ked budes mat chvilku cas )

(upravil Otas 16. 6. 2023 21:08)

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Ještě bys měl doplnit, k čemu budeš bedny používat (disco/live, samostatně/satelity PA, odposlechy, k nástroji atd). Mají malou účinnost, bude se to muset dost krmit, aby to hrálo. Od účelu se odvíjí možný driver a horna. V odměřených výhybkách s EMI Delta 12LF je na Prodancích použito převážně Selenium D220, které už není na trhu, zůstává jediná možnost.....

(upravil asderser 16. 6. 2023 21:16)

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

no z 90% tam budem pocuvat psytrance pri robote vonku

aka moznost ?

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Stačilo sledovat odkaz od Antonia, vyšlo by jen toto:
https://mereni.prodance.cz/files/storag … a7570u.pdf
To by mohlo pro daný účel vyhovět.

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

asderser, právě zrovna link, co dal Otas. Chápu, že Hubert z prodance to chtěl mít maximálně citlivé, co se mi ale nelíbí je průběh impedance. Každopádně s tou Deltou to nebylo snadné, není to 12" pro dvoupásmo - má těžší systém s vysokou cívkou a tak nižší SPL a nahoře ztrácí; používá se nakonec taky v subwooferech. 12-500LF je podobný. S takovými 2p buďto nedělat, nebo dělit nízko a přijít o nějaké dB, což v tvém případě by asi nevadilo, ale prodražilo.

Na Drumatika nebo Kalu bych si dal záležet. smile

(upravil Otas 17. 6. 2023 19:56)

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

A dělit níže samozřejmě znamená jít do lepšího driveru a tedy 1,4" (BMS 4555 apod. - https://www.eprodance.cz/bms-bms4555-8-ohm/ ), což se prodražuje, jak už antonio napsal.
To jsem si vyzkoušel s dalším obdobným basovým reprem (EMI KPL3012 LF), dělím to na cca 1,3kHz, což vcelku jde (dnes jsem to poslouchal na akci - svatbě smile ). V profi se na průběh celkové impedance obvykle moc nehledí smile - také jsem nehleděl....

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Este sem hodim jeden navrh sam neviem ci to neni vystrel naprazdno ,ale tak skusenejsi to potvrdia ci vyvratia

Kombinacia Fane Sovereign 12-250 TC ( sirokopasmo ) + nejaky 1" driver ?

A spodky riesit solo subwoferom. Popripade to "natrepat" ako 3 pasmo ,ale zosik by solo krmil 2p a solo sub

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Podívej se na kmitočtovou charakteristiku toho FANE:
https://www.eprodance.cz/user/documents … 2250TC.pdf
To je reprák pro nouzově fullrange (45 Hz až 17 kHz), který nepotřebuje driver. Ale lze očekávat, že když to umí vše, tak nic pořádně sad . Směrově to bude hodně špatně, kvalita zvuku nevím.
Samostatný sub jistě vylepší podání basů (a i středů, když nebude středobas přebíhat přes Xmax), tak se to i běžně dělává.

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Jestli se nepletu, tak tenhle reprák jsem viděl v nějakým odposlechu nebo kombu, a byl tam sám. Do hifi bych to asi netahal...

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

No tak tuto kombinaciu rusim musim popremyslat a aj posetrit na na kvalitnejsie 2P osadenie. Vdaka za rady a info

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Otas napsal:

V profi se na průběh celkové impedance obvykle moc nehledí smile - také jsem nehleděl....

Mám na mysli oblast 1-2 kHz, kde kombinace malé cívky a velkého kondenzátoru stáhne impedanci dost hluboko a s velkým fázovým úhlem je pak nízké EDPR. Je to tady daň za citlivost na středech. Musela by se použít větší cívka a poupravit zbytek, ale já sám bych s tím nechtěl dělat, raději bych vybral vhodnější 12".


asderser, můžeš postavit CKT-TF1225 od Celestionu.

(upravil Otas 20. 6. 2023 12:25)

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Máš samozřejmě pravdu Antonio, srovnat hlasitost (a pohnout fázi) na těchto kmitočtech (kde basové repráky už nestíhají) stojí dost energie navíc a to stáhne impedanci dolů. Pokud má někdo zes, jehož nadproudové ochrany nemají velkou rezervu, má skutečně problém. 
Má zkušenost v profi mne naučila používat výhradně zesy, které jsou schopny pracovat se zátěží 4 ohmy, přitom všechny pasivní bedny mám o jmenovité impedanci 8 ohmů. Rezerva proudu zátěží je vhodná i pro basy.

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Nasiel som jeden pozdavajuci projekt

rad si precitam pripomienky co si myslite ze ako na tom bude zvukovo

https://www.precision-devices.com/wp-co … 150318.pdf

(upravil Otas 22. 6. 2023 8:38)

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

To vypadá zatím jako nejlepší nápad a kupodivu ani konponenty nejsou tak příliš drahé.
Precision Devices (dnes tuším součást Fane) basáky umí a problémy driveru (prý špička na 4 kHz) jsou zřejmě vychytány ve výhybce. Schází ovšem nějaká měření této soustavy.
Podle T-S parametrů se sice basáku nebude chtít do basů pod 150 Hz, ale když se tomu naloží, tak to basy zahraje a věřím, že dobře (Xmax 7,5 mm, skvělý magnet). Po rozehrání to nejspíš bude dobře stravitelné smile. Trochu záhadou pro mne zůstává naladění BR.
Konponenty se dají koupit u Thomanna.

Mimochodem existuje varianta velkého výkonu:
https://dokumen.tips/documents/pd-2w12- … tml?page=1

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Otas, že není měření chápu, v PA ukázkové nikdy nebude a lidi to může odradit, důležitý je zvukový výsledek.

Co se ale divím a kontrastuje mi s tímto plánem je zvláštní výsledek měření PD.CD1N a jiných driverů tady, jako by to nikoho nezajímalo, a to už tam mají takto dlouho. PD dlouhou dobu drivery nedělal, jak a kde je dělá teď netuším, ale z ověřených driverů doporučím Lavoce DN10.172M nebo DN10.172K (polyester/polyimid).


S PD.123C001 získáš extrémní SPL, ale budou chybět basy, "pri robote vonku" mi to přijde úplně zbytečné.

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Otas napsal:

Podle T-S parametrů se sice basáku nebude chtít do basů pod 150 Hz

Podla ktorych ts to vies takto posudit nech sa priucim. Vdaka.

(upravil Otas 22. 6. 2023 18:21)

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Antonio, souhlasím, že drivery PD nebývaly nějaké oslňující, spíše naopak. Zde je především problém, co to udělá za změny na doporučené horně (proto jsem "toužil" po nějakých výsledných grafech).
Anderser:
Ono to na PRVNÍ VELICE ZJEDNODUŠENÝ pohled vidíš při srovnání parametrů, především Qts a Fs, porovnáním čehož vyleze ladění rezonančního kmitočtu basreflexu pro maximally flet (čili zcela rovné charce na basech). Pro naladění basreflexu na obvyklých cca 40 Hz potřebuješ, aby poměr Fs/Qts byl cca 100. Je- li více mělo by se jít stejným poměrem výš s kmitočtem ladění BR. Doporučený objem pak závisí na Vas a Qts (to zde nechci rozvíjet, už takto za to zjednodušení můžu dostat za uši smile).
Situace je totiž daleko složitější, citlivost (čili ty dB/W/m, zde uvedena 99) se částečně dožene zvětšeným objemem bedny, udělá to obvykle bohužel zvlnění citlivosti, ale basy to přidá i při nízkém naladění BR.
Je to vidět i na grafu kmitočtové charakteristiky, příliš rychle citlivost padá už od cca 200 Hz:
https://www.precision-devices.com/wp-co … 070221.pdf

(upravil asderser 22. 6. 2023 19:57)

Re: Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

vdaka

kurna ked najdem celkom rozumnu kombinaciu tak sa zisti ze to co chcem hlavne aby to  hralo "spodky" tak to nerobi ach smile

Vecsina dalsich co som pozeral zase pada pod 100Hz

A este jeden projekt na posudenie ,ale nema tam schemu na vyhybku iba univerzal na kupu

https://www.fane-international.com/down … losure.pdf

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Fane Sovereign 12-500LF - aky vyskac k nemu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£