Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat zdali bych někde nalezl članěk nebo ofic vyjadření hledně škodlivosti či výhod slabého zesilovače a silnějších reproduktorů. Nejedná se mi o žádný extrémní rozdíl pouze zdali je nevýhoda - výhoda či nebezpečné zapojovat 100W reproduktory na 60W zesilovač. Dle získaných údajů to není příliš dobrý nápad smile

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Pokud nebude rec o vysledne kvalite zvuku tak zjednodusene receno slaby zesilovac reproduktorum ktere snesou vetsi zatizeni urcite neublizi, ale obracene to moc dobry napad neni. Zvlast kdyz si vzpomenu jak mi dcerka pootocila (zodpovedne) volume doprava a moje pani aniz by zkontrolovala pozici zapnula zesilovac.....

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

100W reproduktory a 60W zesik? Jak by to mohlo být nebezpečné?
Není v tom sebemenší problém. smile
Jen pokud máš 4ohmový bedny, tak si pohlídej, aby ti zesík mohl pracovat do 4 ohmů. Některé můžou jen do osmi. Údaj o tom najdeš na zadním štítku.
Pokud máš 8ohmové bedny, tak to neřeš a užívej si muziky.

Web

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Nemuze slabsi zesilovac vytoceny na max poskodit reproduktory koncovou linkou? Reproduktory pak budou chrcet ne?

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Limitující zesilovač minimálně pálí žárovky ve výškových sekcích, s hloupou obsluhou je i slabší zesilovač nebezpečný.

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

takze chapu-li to spravne je silnejsi zesilovac nebezpecnejsi vice nez slabsi smile

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:32)

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

.

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Všechno je o inteligenci obsluhy.
Není důvod proč by měl slabší zesilovač ničit silnější bedny, když je všechno v pořádku měl by i s volume na maximum být pod hranicí limitace. Ale pokud mu někdo přidá třeba basy naplno ať to krásně duní a nažene zesík do limitace může se stát že prostě upálí výšky. Totéž ale samozřejmě může udělat i se zesíkem o stejném výkonu jako mají bedny.
Zamlada jsme s 20W Unitrou a 30W Sabama vychlastali několik beček, takže obsluha už ke konci nebývala moc při smyslech. Dodneška ty bedny hrají a zesík později někdo upekl.

Nezapomeň že 60W nedává stále 60W výkonu, ten se mění s přidáváním volume. Navíc většina hifi zesíku není stavěna na trvalý plný provoz, takže se neuchladí a upečeš je.

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Provozoval jsem dlouho Tesla AZS 222 25W4R na 50W8R třípásmu. Těch 13W "stačilo" na běžné ozvučení a zesilovač dal hned vědět že dál už nezvyšovat hlasitost. U popu kde bylo více basů naprosto nevhodná situace, u vážné hudby OK. Kombinace 60W zesík a 100W bedny bych se moc nebál, ale určitě by nebylo špatné vědět o jaké bedny a zesilovač se jedná.

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

A taky jde o to, co je to za watty big_smile Jestli RMS nebo nějaký FedrWatty big_smile

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Dobrý den
Prosím o radu. Poslední dobou se začínám zajímat o hi-fi techniku. Dnes jsem si udělal "radost" a pořídil jsem mikrosystém od Pioneeru: http://www.exasoft.cz/pioneer-x-hm11s_d75240.html
... Já vím, nic moc, ale oproti tomu, co jsem poslouchal do teď je to skok smile Ale i tak jsem čekal více, ať si hraju s nastavením ekvalizeru jak chci, zvuk mi pořád připadá takový zastřený. Mám pocit, jakoby kapela hrála ve vedlejší místnosti a já poslouchal přes zavřené dveře.
Chtěl bych se zeptat, jestli má smysl (a je technicky korektní) připojit místo originálních bedniček nějaké "lepší".
Originál jsou 2x 15w, 8ohm. Docela se mi líbí bedýnky Bowers & Wilkins DM601, 2x 100w, 8ohm.
Nejde mi o hlasitost reprodukce, ale o kvalitní zvuk.

Má to podle vás smysl, nebo je to úplná blbost?

Díky
M.

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

podle mě blbost

Web

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

tenhle mikrosystém není nic superkvalitního.
Takže když k němu připojíš "lepší" bedny odstraníš tím část kurvítka zvuku. ALE
ony tyhle systémy mají často pevně  zabudovanou "ekvalizaci" která v soušinnosti s ne zrovna kvalitní originální reprobednou vyrobí jašk takš poslouchatelný komerčno.
Tj vnitřním EQ jakoby "kompenzuje" nedostatky celého řetězce včetně původní šitový bedny.
Takže signál jdoucí do kvalitnější bedny bude značně "předkurven" a tohle vyleze v celý svý kráse. Tj může se stát, že zvuk z kvalitnějších beden bude méně poslouchatelný, než z mizernejch původních breptáků.

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Bohužel stále platí že hifi bude hrát stejně jako její nejslabší článek. Napadá mě srovnání jako stavět supersport kolem motoru z trabanta.

Jediný smysl by to dávalo v případě že člověk má v plánu koupit postupně celou sestavu, tj. třeba bedny, pak koncák s předzesilovačem a nakonec DA převodník nebo CD.

(upravil hopsak 17. 4. 2013 20:21)

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Ono by to nakonec nejspíš tak dopadlo, že bych postupně dokoupil kompletní sestavu. Ještě se v tom moc neorientuju, tak se nechci unáhlit. Takže když to vezmu z té "elektrikářské" stránky - to 15W chrastítko rozhýbe 100W bedničky tak aby se tím dala v rozumné hladině ozvučit místnost a neublíží to žádné z komponent? Že bedny přežijí slabý vstupní signál nepochybuju, ale nechtěl bych, aby se za chvíli zakouřilo z toho Pioneera... hmm/

Re: Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

No nevím, podle cháry DM601 to na velký řvaní není. http://img.hifitest.de/ptb4_1253616921.jpg
Bedny co tam máš teď jsou téměř určitě hlasitější. A jestli naložíš zesilovači v Pionýrovi a ten začne limitovat, může to oddělat výškáče.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Slabý zesilovač vs. silné reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£