Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Sluchátka » Ktore sluchatka vybrat??

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 66 z 66]

(upravil Kritik 21. 8. 2012 23:24)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Tady http://cdn.head-fi.org/b/ba/ba6e7f95_DSC_02001.jpeg je típek co udělal ještě dvě dírky do toho "papíru", ale špunt tam nechal.
antonio: Proč degradace?

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Milan: Špunt mohl fungovat jako tlumení rezonancí toho prostoru a snížení Q fs. Sluchátka jsou repráky, aby jsi zjistil co se stane jejich úpravou nepotřebuješ měřící hlavu. Nevím, co jsi se dočetl, ale nasazením sluchátek na ucho se změní jen koncová charakteristika, která je pevně daná prostředím, stejně jako třeba chování místnosti. Bedny byly taky na tebe, na jednom obrázku jsem je viděl žluté, ale asi to byl základ... měl jsem za to, že si to děláš sám. Grada jsi se mnou řešil už na první stránce, potrénuj pamatováka. wink

Kritik: Sám jsi to psal, když už máš reproduktor takto vyrobený odstraňuješ kompresi vzduchu a tím i zkreslení.

(upravil Kritik 22. 8. 2012 18:58)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Tu dírku odlepím a testnu to ještě jednou. Nakonec to dopadne tak, že vrátím i špunt a výsledek bude nepostřehnutelný big_smile "Ozvučnice" u SRH 940 je větší, ale u SRH 840 a 440 je stejná. Takže nakonec největší vliv na zvuku bude asi mít tlumeníí. Všiml jsem si, že vytlumují i uzavřené sluchátka Denon.
edit: nakonec jsem vrátil špunt zpět a dírku opět odlepil. Rozdíl byl akorát v tom, že bez špuntu ubyde malinko sykavek a je podstatně větší výchylka membrány (při vyšších hlasitostech). Zkoušel jsem poslouchat sluchátko bez "ozvučnice" s vytaženým špuntem, kde jsem místo toho dával prst na dírku v magnetu a naopak. Krásně šlo slyšet jak se zvětšil objem basů. Jakmile jsem sluchátko dal zpět do ozvučnice basy byly v podstatě stejné jako s ucpaným magnetem.

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Ja viem ze je to kapku blba otazka ale ak zapojim Shure SRH 240 do mojej MP3-ky Philips GoGear SA018 budem na nich moct pocuvat alebo nebudu skoro vobec hrat?

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Podle mě v pohodě. Když dám 940 do mobilu má to hlasitost pro mě dostatečnou a ty 240 budou mít v hlasitosti navrch. Nebál bych se toho. Jestli je koupíš, nevyfotil bys je rozebraný? Zajímalo by mě jaký bude rozdíl od 940 a jestli vůbec smile

Web

(upravil Sherwood 23. 8. 2012 12:26)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Rozobrane asi skor nie.
Inac co myslite hraju Sennheisery HD 219 alebo 229 lepsie nez Shure SRH 240? Pacia sa mi pri nich tie bassy ale neviem ci ich kupit.
A co poviete na AKG 514 MKII? Zacinam totiz uvazovat skor nad sluchadlami aj na komp aj na MP3-ku a na Shure SRH 240 som cital nejaku hroznu kritiku.... Tak mi pomozte sa rozhodnut.....

Příspěvky [61 až 66 z 66]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Sluchátka » Ktore sluchatka vybrat??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£