Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký zesilovač byste mi doporučili?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Co myslíš tou "nižší cenovou třídou"?? Cca kolik? Já na to moc odborník nejsem, ale tady na foru je dost lidi, co by dokázali najít rozumný kompromis nad cenou/kvalitou.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Neřikam nižší cenovou třídou, ale nižší výkonostní třídou. Potřeboval bych zesilovač na ty Selenia a ty nemaj takovej příkon. Poradil by někdo jaký?

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Když vybíráš z řady RMX, můžeš si koupit 1850 nebo 2450 k deltám (adekvátní buzení) a k seleniim RMX 1450 s bohatou výkonovou rezervou nebo i 850 s ještě dostatečnou dynamickou rezervou. Oba zesilovače budou mít v racku kolem 40 kg + musíš připočítat hmotnost racku a výhybky. Co máš za výhybku? Jinak QSC dělá i levnější zesilovače se spínaným zdrojem (řada plx), dle výběru modelů se můžeš dostat na poloviční (PLX 2502-1802) nebo i třetinovou hmotnost s nejnižší povolenou impedancí 4 ohmy (PLX 1804-1104).

http://www.qscaudio.com/products/amps/plx2/

a jestli si nevíš rady, qsc nabízí pomůcku pro výběr správného zesilovače smile

http://www.qscaudio.com/products/amps/a … lector.htm

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Výhybku mam Rane SAC22. Doma mam 2x RMX 2450 a mě se nechce dávat na výšky 850. Je to zbytečně moc, potřeboval bych něco s menšim výkonem. Ale jinak díky.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

aha. RMX 850 mi přijde jako tak akorát. Hudební signál má sice krátké, ale velké dynamické špičky a je velkou výhodou, pokud je zesilovač umí přenést bez omezení. U vyšších frekvencí je zkreslení uchem lépe postřehnutelné než u nižších, opět je další výhodou, když se zesilovač pro vysokotónovou sekci nedostává do limitace, zatímco např. u zesilovače pro basovky vybuzení až do limitace obvykle zvukový vjem příliš nezhorší, to už musí být zkreslení jako prase, aby sis toho na basech všiml. Ne tak na středech a výškách. Nevím, jak RMXka hrají, měl jsem je zapojené jen na akcích a ne doma v obýváku, jak s radostí dělávám u PA zesilovačů. Rozdíly v reprodukci na vyších pásmech slyšíš hned a jsou znatelnější než u hifi třídy. Jestli ti jde o kvalitní přednes na výškách, pěkně hrají např. zesilovače pana Pavla Dudka, ale to už je investice k driverům za 2000,- až až. Nebo kolik přesně ta selenia stojí. Naopak když si připlatíš na silnější zesilovač, nebudeš muset v budoucnu s výměnou driverů za lepší modely (např. za 1,4" nebo 2") obměňovat i zesilovač. Mou osobní zkušeností je, že drivery neodejdou výkonem (teda to je logicky blbost), ale silně zkresleným signálem. Další věc je technická znalost osoby, která bude aparát obsluhovat, jestli si budeš zvučit sám, pak je to asi ok, jestli budeš aparát půjčovat, pak je opravdu dobré signál někde zalimitovat (jako poslední záchrana před poškozením reproduktorů velkým příkonem), ale ne až na zesilovači, někde jinde

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Dobrý den, zajímalo by mně, jestli nevadí u těchto reproboxů, http://www.speakerplans.com/images/mt102.jpg nebo jim podobných, že zde není bassreflex? Za použítí Emi Kappy, by to přišlo docela vhod?

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

tá bedňa nebasuje smile

Web

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

ne, že by přímo basovala, ale nějakej aspoň malej tlak tam je. Viděl jsem spoustu podobných horen pro 15" repro a někde bassreflex byl a někde ne. Tak jak to tedy je?

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

prečítaj si to poriadne:
"offers midtop 180-20K"
objem za reprom je minimálny, basovať to nebude.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

to nie ssú frekvencie kde by nás trápil BR smile k tým bedniam patrí šnek..horna... aktívne celé delené

Web

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Jasný, to já vim, tak blbej zase nejsem. Já se jenom chtěl ujistit, protože Eminence Delta už je něco, oproti reproboxum Omnitronic TX-2520, kde jsou BR hned dva.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

omnišrotik..ježiši...

Web

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Jo, je to sráč, ale BR má-k ničemu smile

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

určite, buď vykoumali iné použitie ypsilonky alebo je to skutočne dizajn look feature bug

Web

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký zesilovač byste mi doporučili?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£