Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký zesilovač byste mi doporučili?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: jaký zesilovač byste mi doporučili?

DObrý den, jaký zesilovač byste mi doporučili na střed 4xEmi Delta a zlvášt pro D220Ti? Dík

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Nedostatečné zadání, je potřeba víc informací, pak ti někdo odpoví. Snaž se přemýšlet, jaké informace jsou potřeba...

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Byl by vhodnej na čtyři Eminence Delta QSC RMX2450, jestliže jedna Delta má 400W? Chci to na středy a taky abych měl všechny zesilovače QSC.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Až nad hlavu. Musel bys s tím opatrně, ale šlo by to.  SPíš ale napiš o co přesně ti jde.... Odpovídáním na otázky ano a ne to nedopadne dobře.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Suby teď neřešim, chtěl bych nějakej zesilovač pro ty čtyři středy. A teď nevim, jestli ty vejšky D220Ti připojit na jinej zesilovač, nebo jestli by šli píchnout k těm středum do 2OHM? Šlo by to, ale jestli neni lepší koupit jinej na ty drivery? Výhybka rane SAC22

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

k těm středům by to ale do 2Ohm nešlo pokud dobře počítám.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

šlo yb to, kdybych koupil taky čtyři D220Ti. Myslíš, že dvě ozvučí v pohodě nějakej větší prostor, spíš louku? Třeba pro dvěstě lidí

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

není lepší postavit Em 121, nebo 151? myslím že se 2 kusy EM 121 na stranu se cosik dá ozvučit... na středovýšky.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

pepku, ale když k sobě pasuješ 4Ohm výškáč a 4Ohm středobas, tak to není 2Ohm bedýnka....

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

crashi, ale je... když je dáš natvrdo paralelně na sebe... pokud to pepeq tak myslel, tak to potěš pánbůh...

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

a) nemusí... repráky většinou nemají stejná impedanční minima (v případě zlé náhody ano), takže v případě štěstí vysloveně hořící bedna/zesilovač ve výsledku být nemusí.

b) ty se opovažuješ myslet na to, co jsi zmínil ve druhé větě? lol Já bych řekl, že jsi to trefil.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

S tím a) máš nejšpíš pravdu. Nemám ještě takové znalosti. Ale vycházel jsem z toho z čeho nejspíš také pepeq a to že 4ohm plus 4 ohm paralelně jsou 2 ohmy. U obyčejných odporů to tak platí... ale tady uplně ne... ale studuji jak se dá... smile

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

já neřikam, že 4+4 ohm jsou 2ohm. Já myslel, že čtyři osmi ohmový repro za sebou jsou dva ohmy.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

to je "32 Ohm".... za sebou, sériově...

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

no dobře tak paralelně,

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Ano, paralelně se dostaneš na 2 Ohmy, to už jsem napsal výše já, ale logicky je to naprostá blbost. Nevím jestli jsme se pochopili. Ty chceš dát na stranu paralelně 2 Emi Delty a k tomu paralelně 2 selenia? Nebo 4 Delty paralelně a na jiný zes ty selenia? Ono logicky je každá ta možnost nevhodná... Ta první protože by byly středobasy, i výšky absolutně bez výhybky... A ta druhá je přijatelnější, ale pozor na to že ty 4 delty budou mít impedanci 2 ohmy, což kolikrát může klesnout i pod 2 ohmy a to pak v PA, kde do toho chceš hnát velký výkon není dobré...

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

nehledě na nevyužití výkonu, protože na jednom kanále budou navěšené 2,5" cívky, do kterejch půjde smažit přes kilowatt, a na druhym budou drivery, který budou při kilowattu pomalu sublimovat.

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

Já jsem právě myslel dát na jednu stranu 2 Emi Delta a k tomu paralelně 2 selenia a na druhou stranu taky.. Možnost to je, tak jsem se ptal, jestli je lepší ty selenia dát na jinej zesilovač. Jenomže nevim, jaký. To byla moje druhá otázka.

(upravil volvacek 25. 12. 2008 0:53)

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

máš tyto možnosti :
1)buď to dáš 2 delty paralelně na stranu na jeden zes, to samé se seleniema, ale na druhy zes, budeš dělit aktivem, pak se to dá. (2 zesy)

2)postavíš 4 ks EM 151 (121), a dáš vždy 2 bedny na stranu paralelně (4 Ohm). (budeš potřebovat 4 výhybky, 1-2 zesy)

3)odladíš si speciálná výhybku pro 2 emi delty (4 ohm) a 2 selenia (4 ohm), to dáš na stranu. Bude to jako 2, ale použiješ jen 2 výhybky, 1 zes...

to co ty jsi psal, tj 2 delty paralelně a k tomu paralelně 2 selenia (paralelně) je naprosta blbost... bez výhybky...

Re: jaký zesilovač byste mi doporučili?

volvacek:
Já se přiklánim k té první verzi. Kdybych udělal druhou možnost, tak bych do těch výhybek dal jako do novýho zesilovače na ty selenia. Mam doma ozvučnice pro 15"středy a nechci stavět EM 151. Aktivní výhybku mam a chtěj bych poradit s nějakym zesilovačem pro ty Selenia. Vůbec nevim, jekej by byl dobrej v té nižší výkonnostní třídě.

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký zesilovač byste mi doporučili?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£