Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Měření indukčnosti pres PC

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Měření indukčnosti pres PC

zdravim potřeboval bych schema a program na Měření indukčnosti pres PC zvukovku... jeden kluk na icq mi to posilal ale ja sem musel preinstalovat pc a nevím kdo to byl tak pokud to nekdo víte tak to sem hoďte díky..

Web

Re: Měření indukčnosti pres PC

Stáhni si Artu, v Limpu máš manuál, udělej schéma s tím 100R odporem. Nepotřebuješ ani kalibrovat, alespoň u mě to tak je.

Re: Měření indukčnosti pres PC

antonio co je Artu a a kde je Limpu smile

Re: Měření indukčnosti pres PC

Skloňování... pak to najdeš.

Re: Měření indukčnosti pres PC

tak to viem ale aj tak neviem myslis ze neni jednochie napisat a nekrityzovat ? smile

Re: Měření indukčnosti pres PC

sklonuje sa to ARTA a LIMP a teraz uz len ujo google, to len aby si to nemal zas tak uplne jedoduche vies

(upravil danda 11. 10. 2009 21:36)

Re: Měření indukčnosti pres PC

U velkých kapacit to jde i za pomoci malého trafa (230V/10V), sériového odporu a multimetru na principu měření kapacitní reaktance: Xc= 1/2pí*f*C, [ Ohmy, Farady, Hertze]. Měření pochopitelně nezahrnuje seriové odpory atd., ale pro kvalitní svitkové kondenzátory(ve výhybkách snad samozřejmost..) v rozsazích mikrofaradů je chyba celkem zanedbatelná. Žádný program, Pc apod. netřeba. Podobně lze postupovat i u cívek,, ale tam chyba vzrůstá díky ss odporu o dost víc... Proto jsem napsal, že kvalitní kondenzátory. Ty jsou ideálnímu o dost blíž, než špulky.

Edit: Aha, prvotní problém byly indukčnosti..Ale i u těch cívek si lze poradit a prvně změřit ss odpor ..atd..
Induktivní reaktance: Xl= omega*L... 2*pí * f *L. A při známém ss odporu a takto změřené impedanci se lze jednoduše dopočítat skutečné indukčnosti.

P.S. Docele by mě zajímalo, na jakém principu Arta funguje a nakolik lže.. Ono i při měření ma můstku je možné naměřit dvě hodnoty (Ls a Lp)...

Web

Re: Měření indukčnosti pres PC

Já měřím od fa siemens,měří 0,4- 2,5 ohm.jednoduché přesné měření,než to pytlikovat přes pc.

https://i.postimg.cc/18fx7M3j/1584155.jpg

Re: Měření indukčnosti pres PC

Meranie indukčností a kapacít v Arte funguje úplne presne (chyba menšia ako 1 %). Mám to overené z laboratórnym merákom. Avšak podmienkou je správne nakalibrovanie. Nespolieham sa na nastavenie podľa návodu, overujem to presne zmeraným odporom a po takejto "kalibrácii" to meria veľmi presne.  Upozorňujem však, že je to vhodné na meranie kapacít a indukčností do výhybiek, rádovo od desatín mikrofaradov a desiatok mikrohenry vyššie. Malé kapacity a indukčnosti sa merať nedajú.

Re: Měření indukčnosti pres PC

Zkusím to tady oživit a poprosil bych o info,jak měřit v tom Limpu?Spustil jsem měření a dal Analyze RLC.Jen mě zajímá,kde má být kurzor?Na různých kmitočtech je různá indukčnost.

Re: Měření indukčnosti pres PC

kilohertz?

Re: Měření indukčnosti pres PC

pracovní frekvence?

Re: Měření indukčnosti pres PC

I tak je tam solidní rozptyl,zkoušel jsem jednu se známou hodnotou...

Re: Měření indukčnosti pres PC

Nieje v návode napísané také dačo že kurzor má byť tam, kde je impedančka pod 100ohm? Ja dávam tak na 20 až 50ohm, a meria presne...
Je tam predsa "analyze RLC at cursor position"...

Web

Re: Měření indukčnosti pres PC

Martin, to na akej frekvencii, resp. Impedancii merať je závislé od vstupnej impedancie zvukovky.

Re: Měření indukčnosti pres PC

Tak jak měříme všichni impedance pomocí PC, tak používáme seriovou srovnávací metodu. Tzn v serii s neznámou impedancí je nějaká známá hodnota impedance (rezistor). Takže mám jednoduchý impedanční dělič, kde znám jednu z impedancí a taky znám obě napětí včetně fáze. Z toho se pak počítá neznámá impedance.
Napětí se do zvukovky odvádí přes nějaké děliče s relativně vysokou impedancí - těmi je převážně daná vstupní impedance a tedy nějaký horní limit, do kdy je ještě měření přesné.
Pokud mám referenční odpor 27Ohmů a měřím 1Ohm, tak je na tom jednom Ohmu pouze 1/28 vstupního napětí a 27/28 je na referenčním odporu. Přesnost je malá. Naopak pokud mám 300 Ohmů tak je téměř všechno napětí na těch 300 Ohmech, přesnost zase malá. Při dalším zvyšování měřené impedance se začne projevovat vliv paralelně připojených vstupních děličů zvukovky. Zkrátka měření je nejpřesnější, když je napětí rozloženo 1:1 tzn měřená impedance má stejnou hodnotu jako referenční odpor.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Měření indukčnosti pres PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£