Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 10)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 182]

(upravil MaBat 13. 9. 2008 19:09)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Co že má ukazovat ten obrázek? Jestli ti lítá začátek impulsu, je to věc zvukovky/driverů, ARTA si ten začátek zřejmě sama najde a zobrazí už posunutej, to všechny programy nedělají. Při měření jednoho repráku/celku je to fuk, ale jestli ti to lítá moc, nemůžeš tak spolehlivě měřit repráky odděleně pro návrh výhybky "z jednoho bodu".

Edit: a nebo to prostě ARTA umí líp, to já nevím smile

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

často je příčina ve woknech - Může za to Bill jako vždycky.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Nu ten grafík ukazuje, že pinknoise má zabudovaný pokles 3dB/oktávu směrem k vyšším kmitočtům v Artě jde aspoň nastavit frekvence, ale v LSPLabu o tom radši ani nepíšou. O tomhle se ani Bobo tuším nezmiňoval, jenom ukazoval "energetickou hustotu", což sem teda taky nepochopil jaký má důsledek.

Jednou mám začátek impulsu třeba na 5,8ms a pak kliknu za dvě sekundy nové měření, kde je třeba 0,15ms. Pokud to chápu dobře, tak ta doba před impulsem by měla odpovídat letu zvuku od repro do mikrofonu. U Arty zase ta doba vůbec neodpovídá a nezáleží jak hejbu s mikrofonem.
Jde mi právě o to měření reprosoustavy z jednoho bodu...
Biju hlavou o stůl a doufám, že si z ní vymlátím zbytky mozkomíšní tekutiny mad.

Web

(upravil dawsoo 14. 9. 2008 19:14)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ad kalibrace:
A proč si nevybereš růčo začátky oken na prvotní impuls?  V LSP LAB to de uplně jednoduše přeci

Ad měření repro v bedně:
Minimum phase je právě proto, aby nezáleželo na vzdálenosti mikrofonu ... při správným nastavení a vybrání okna stačí jen v LSPCAD nastavit offsety...  a measured phase je ta na kerý měříš repro v bedně kde je započítaný Z rozmístění repro ... dej si víc průměrování třeba 10 a uvidíš...  já měřim uplně normálně a mam jedno měření jak druhý... měřim ve 24/192 ... takže problém bude třeba i v ovladači tvý zvukovky... mě to s julinou chodí dobře i bez průměrování = jedno měření jako druhý... uplně stejně --- jen se to líší uplně dole což opět vyřeší když se dá víc průměrování... Pinknoise není problém... je to v LSP LAB ok a správně má mít tvar od nula až nekonečno -3dB /okt takže nevidim dlůvodu proč bych měl nastavovat od kdy kam by se tak měl chovat smile jinak 44,1 a 48 je nic moc na měření nahoře to začne fázově na konci pásma 1/2 Fs moc brzy kravit...

Není co dodávat...

(upravil check 14. 9. 2008 20:51)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Růčo si samozřejmě okno můžu vybrat, ale to už si pak s měřenou fází můžu víšco...
Ano.
Ano.
Průměrování nepomáhá. Měřit High Res budu až s preampem, ovladače sem zkoušel starší.
-3dB od nuly do nekonečna lol dobrej kameňák.
Fáze už není důvěryhodná pak nahoře jo?
Na integrované zvukovce se mi nedaří měření ani rozjet.

Ve woknech může být příčina jaká?

Web

(upravil dawsoo 14. 9. 2008 21:10)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Check:
1. myslel jsem že chceš kalibrovat mikráky... na to ten postup stačí...
2. počkej si na preamp integrovaný jsou moc mizerný na tyhle hrátky to se nediv
3.smích? brzy tě  přejde ... ideálně opravdu ano lol je to jen o tom jak máš široký pásmo kde chceš měřit ... :mrkací smajlík: to to vymezuje a úroveň se vztahuje ke středu toho pásma...
3. ano není lítá jak splašená a chybuje to pak už od 10kilo zhruba díky různě strmejm fir filtrům u různejch pseudozvukáren a to samý se tejká i měření impedance kerou je lepší měřit při stejných Fs...
4. budu mít pro tebe delikátní prácičku víc mailem...

Není co dodávat...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

1. hotovo (tam fázi nepotřebuju)
2. asi mi nic jinýho nezbude
3. smile v Artě se totiž ten začátek dá nastavit (takže pokles opravdu někde začne), defaultně je tuším 50Hz. Blbost, ale když už budeš dělat třeba near+far...
3. v tomhle směru to myslím mám v pohodě
4. máš mail

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ja jsem ted udelal nekolik mereni za sebou v Arte a zacatek impulzu vzdy 2,948ms. Pokazdy stejne. Bedna vzdalena 80cm, coz teda by melo byt mit cca 2,35ms... Takze tam je asi nejaka latence.
Jinak je to na win2000 + soundblaster live. Ale chodila mi arta bez problemu i na nejaky shitovy onboard...

(upravil check 18. 9. 2008 16:47)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Pořád se mi lítající offset nedaří vyřešit.
Jak správně změřit subwoofer včetně zkreslení?

edit: dá se aspoň trochu zkalibrovat citlivost mikrofonu změřením třeba nějaké vejšky (malá indukčnost), změřením napětí na svorkách, dopočítáním příkonu ......

Web

(upravil MaBat 18. 9. 2008 20:07)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

S tim offsetem zkus dustina ze slovanetu a na zkesleni u subwooferu se vykasli smile

K ty kalibraci - mozna by to slo i reprackem v maly ozvucnici, buzenym na rezonancni frekvenci. Hladina tlaku v ty bedne by mela byt pro dany napeti asi taky spocitatelna... Tak, jako se "kalibruje" mikrofon na nizkych frekvencich podle ARTA App. Note.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Asi bude chyba mezi klávesnicí a židlí. Na notesu (int. zvukovka) se to chová stejně.
Mohl bych notes k někomu přinýst, zapojít mikrofon na notes a nechat se poučit?
MaBate smile?

Web

(upravil MaBat 19. 9. 2008 19:51)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

No to je těžký, já žiju v přesvědčení, že pokud se to takhle chová, nic s tím neuděláš do chvíle, než pořídíš zvukovku (nějakou slušnější), která to dělat nebude. Jestli to dělají Windows, musí ti poradit ten, kdo to ví. Já to nevím a nejsem žádnej ovladačovej/okenní guru... smile

S tou Artou to bude asi ještě zajímavý, podle toho, co popisuješ. Ještě jsem s ní pro potřeby výhybky nic neměřil, takže žádnej recept ani na tohle (zatím) nemám. Ale nějak to půjde smile

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Je něco tady blbě nastaveno?
1 2 3 4

Web

(upravil MaBat 19. 9. 2008 20:19)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

checku, co o tom vím, tak tohle vážně nebude nastavením v měřícím programu... Může to být leccos, ale pravděpodobně je to problém HW a operačního systému/ovladačů.

Možná na tý záložce "Analyzer", ten "warm up" trochu zavání něčím jako voodoo okolo těhle problémů... s tím můžeš zkusit zalaborovat, ale netuším, co to fakticky dělá.

Prostě a jednoduše, pokud spustíš dvakrát po sobě za jinak stejných podmínek měření a dostaneš dva různý začátky impulsu, je to v pytli smile

Nicméně pořád můžeš měřit tak, jak píše dawsoo... I když zadávání offsetů apod., bych se taky chěl vyhnout, zas další věc, která se dá udělat blbě...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Zkusil jsi v záložce "Analyzer",start offset zadat jinou hodnotu než 0 ?

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Zadávání offsetů je pěkně na píču. Warmupy sem zkoušel, včetně různých počtů "averages". Nastavení analyzeru je výběr okna a o ten mi právě jde, abych si mohl nastavit pro jednu bednu hezky pevně. Jenže on se mi impuls stěhuje jak cikánská rodina.

Web

(upravil MaBat 19. 9. 2008 20:51)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Možná mě napadá způsob, jak to obejít. Naměřit jeden reprák, zapsat si čas impulsu. Přidat k němu druhý reprák a měřit znova - z toho by mělo být (snad) vidět, kde začíná impuls kterého repráku (možná převést na step response, nevím, jestli to bude líp čitelný). Zapsat si posunutí impulsu druhého repráku vzhledem k impulsu prvního repráku. Měřit jen druhý reprák tak dlouho, až padne implus tam, kde by měl být vzhledem k původnímu impulsu prvního (z mojí zkušenosti to má nějakou hrubou pravidelnost-diskrétnost, nelítá to úplně náhodně, nebo jo?). Atd.

Ale to už jsou vlastně ty offsety... smile

Každopádně tady se toho týká pomalu každý pátý téma, stačí vyhledat "latency", nebo "offset".
http://www.speakerworkshop.com/forum/index.php

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

CH: není problém v použití MLS signálu v dual-channel?

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Pokud vím, tak bez mic preampu nemůžu Dual Channel FFT použít.

Web

(upravil MaBat 20. 9. 2008 8:34)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Stejně jsme domluvený na tom mikrofonu, takže vezmu s sebou jednak tu externí E-MU, k tomu SB Audigy 4 ze starýho počítače, která to (tady) nedělala a můžeme zkusit vysledovat, kde je problém. Dám vědět, až to bude aktuální, možná už během týdne.

Koukal jsem na ten LspLAB a na záložce "Hardware" je tlačítko "Advanced" - mohlo by zabrat nastavit tohle jinak.
Dělá to i při měření samotné karty přes loopback, tj. line-out -> line-in?

Příspěvky [101 až 120 z 182]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£