Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 10)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 182]

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

No napr. tady http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3936&p=3  prispevek #37, ale i ostatni jsou taky dulezity...

No jinak proste v ty liste u polozky Fs vyberes z nabidky jinou vyssi frekvenci.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

hanzs: Bohužel to mě nepomůže zvýšení rozsahu frekvence na generátoru, jak jsem říkal je to mikrofonem on to zvládá do cca 10000hz, proto se můžu snažit kolik chci a víc z toho nedám. Jinak bych si musel sehnat prostě mikrofon, o kterém vím že zvládne aspoň do 20000hz. To s tím oknem je to asi tak, že je to prostor kde by neměli být překážky zvlášt pro testování vyšší hlasitosti reproduktoru v určité vzdálenosti pokud tomu né zcela rozumím, ale pro mě je to k ničemu, když to testuji s mikrofonem na blízko asi tak půl metru od bedny. S těmi 2 vzorky během periody mě to prosím vysvětli nevím jak jsi to myslel.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

TekMir: no je to vsechno jinak nez si myslis...
Pokud budes mit samlovaci frekvenci malou nepomuze ti ani nejlepsi mikrofon na svete, proste pokud chces snimat zvku do 20kHz musis mit samplovaci frekvenci minimalne 40kHz. Podrobnosti o tom najdes treba u popisu jak funguje CD prehravac (wikipedie apod.)
V arte se zadna frekvence generatoru nezadava, takova polozka tam proste neni.
Samozrejme pokud mikrofon nezvlada nad 10kHz sam o sobe, tak je videt jak zaznamenana charka pada dolu, ale ne ze zmizi...

K mereni beden - ARTA pouziva metodu MLS, coz zjednodusene znamena, ze vyhodnoti zvuk z kratkeho casoveho okamziku (casoveho okna), kdy na mikrofon pusobi zvuk, ktery jeste neni ovlivnen odrazy v mistnosti. Proto se touto metodou da merit i bezne mistnosti, neni potreba bezdozvukova komora.
To okno ma v beznem byte delku maximalne cca 5-6 ms!

Pokud nepouzijes tuto metodu s oknem, tak meris nejen bednu, ale zaroven vsechny odrazy v mistnosti a takove mereni je pro ladeni beden nepouzitelne.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

hanzs: Díky moc už v tom nemám takový guláš.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Jak se měří fáze?

(upravil check 7. 8. 2008 23:49)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Proč mi nejde v LoudSpeaker LAB 3 Demo v nastavení měření/hardware input? Píše <none available>, vedle v mixeru zvukovku vybranou mám, na zvukovce vybraný mikrofonní vstup, který normálně funguje.
Normální Loudspeaker Lab, co tu někde upoval Frank pro změnu spadne hned po zapnutí.

edit: Plná verze mi už funguje, moje blbost.

http://www.check.wz.cz/docasna/lab_nastaveni.png

Web

(upravil Johnyn 7. 8. 2008 23:02)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Mě funguje i to od Franka. Ale LspLab mi ukazuje trochu jinak fáze, než Arta, je to vidět hlavně když přepóluju vejškáč. Až bude čas, udělam nějakej screen. Když se tu řeší ty mikrofony, takhle se vůbec nechce nahoru MCE2500 z GESu, MCE2000 ještě míň. Vzorkovací frekvence je 96kHz, měřeno z metru mezi výškáčem a středem (5MP a 29TAF). Okno 3,5ms - mam bordel v pokoji smile .

https://i.postimg.cc/HrzDMqPf/arta-1m.png

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Input a Mixer se nemusí nastavovat vůbec.

(upravil check 8. 8. 2008 13:47)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ono to chtělo vypnout dual FFT (tahám bez preampu do micin). Už sem i něco naměřil, pánové podívejte se mi na to prosím. Nastavení je takovéto:
pecka MCE-2500
vzdálenost upravený Seas 27TDF/pecka - 1m
rovina měření/podlaha/strop - minimálně 1,25m
okno 4,9ms
přední deska reproduktoru: 12x32cm (ten hrb celkem odpovídá difrakci)
bez výhybky
měnič přepólován
Vidíte tam nějaký problém? Jde mi hlavně o to, jak vybrat okno. Hanzs psal začátek těsně před první zákmit a konec těsně před druhý. To odpovídá naměřené impulsce, akorát mi tady jde o pixely...
impulska
FFT okna impulsky

Nějaké fotky měření: 1 2 3 4

Zaphovo 2p: l18+27tbfcg, trochu kratší okno: impulska charka
Davidovo 2p: SPH-170C+25tafd, taky trochu kratší okno: impulska charka

Web

(upravil Johnyn 8. 8. 2008 16:44)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Já ti v tomhle jako začátečník neporadim, okno vybíram úplně stejně. Ten obrázek "FFT okna impulsky" se mi nezobrazí celej.
Jinak dobrej stojan na mikrák, já to mam přibastlený na foto-stativ.
Ještě sem dám jeden screen z LspLabu. Je to Fountek NeoCD3, měřeno od 1KHz, z metru a cca 1,3m od země. Byl nedokonale zapuštěn v zaoblené desce 190x260mm, postaven na bedně. Okno 5ms.

https://i.postimg.cc/kBDn7X1B/neocd3-lsplab-1m-5ms.png

Kdyby se někdo fundovaný chtěl ke screenům vyjádřit, zlobit se nebudu smile

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

check: no ja bych rek, ze to mas celkem spravne, mozna vybrat zacatek okna jeste trochu vic vepredu. Jinak ale na to, ze by to mel byt sam vyskac - jestli jsem to prvni mereni spravne pochopil, tak to meri nejak divne - ale jak jsem zkousel MCE - 2500, tak mi to delal podobny problem, tak jsem zustal u MCE - 2000

Johnyn: jo taky myslim, ze celkem ok

Jinak chce to vzit repro, kde je jasny jak ma vypadat charka a porovnat to.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Měří nějak divně? Dobrý popis, tak já zkusím tu MCE-2000, kde si ty kapsle kupoval (původ)? Dělal si Linkwitzovu úpravu?

Docela mě zaráží, že sem naměřil charku toho sphčka tak jak sem ji naměřil. První kmit impulsky má být správně dolu nebo nahoru?

Web

(upravil MaBat 14. 8. 2008 11:28)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Co bych udelal jako prvni, vyzkousel bych nekolik ruznych kusu/typu tech kapsli v jinak stejnem setupu. A koneckoncu bych to vzal pro kontrolu i Artou.

První kmit impulsky má být správně dolu nebo nahoru?

Z toho, co jsem zatim pochopil, tohle poradne nikdo nevi.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Nechcete zkusit otestovat mikrofon, který teď NAD dodává k AV receiverům pro optimalizaci nastavení v konkrétní místnosti? Je to kapslička průměru jen 5mm v držáčku a s 5m kablíku s 3,5 mono jackem na konci.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

sinclair: mozna nekdo, kdo to tu ma s cim porovnat...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

To samé můžu nabídnout od Yamahy 659, ještě jsem to s ní ani nezkoušel. Budu to muset někdy průbnout, vůbec netuším, co by mě to nastavilo...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

check: MCE-2000 mam z Gesu, bez Linkwitzovy upravy. Meri to divne, protoze ten sesup na 4kHz o 9dB tam dle meho neni, difrakce tak velka nebude viz. mereni prave linkwitze na desce 6x12 palcu (to je rozmerove podobne) http://www.linkwitzlab.com/diffraction.htm   a tam zadne 9dB hrby nejsou...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Boramyr: To zvlnění impulsky je příliš velkou vzorkovací frekvencí, kterou nezvládá zvukovka. Ony ty zvukovky asi nemaj tolika bitový převodníky na mikrofonním vstupu, fakt nářez.

Má někdo na mic in aspoň 96kHz? Já mám konkrétně M-Audio Revo 5,1 a kurva nechce nastavit v ovladačích víc než 48kHz.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Mě si těch 96kHz nechá líbit, nebo se to Onkyo aspoň tak tváří:
http://img145.imageshack.us/img145/8867/lsp96kzl0.th.png

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

check: ja mam mic in na SB Live na 96kHz. Bez problemu.
Johnyn: mas to nejaky divny v ty oblasti do 1,5ms, jak je ta impulska "chlupata"... jako by tam byl nejaky blizky odraz nebo rezonance v mikrofonu nevim...

Příspěvky [61 až 80 z 182]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£