Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 49]

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Zpráva ze SoundImports:

Unfortunately Peerless by Tymphany has raised their minimum order quantities by a lot. That’s the reason we can’t get these popular drivers back in stock, and have removed them from our website. They have raised most minimum quantities to 500 pieces.

Our sincere apologies for the inconvenience.

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

dawsoo napsal:

......potenciál to má řekl bych slušnej.

Jo, slušnější než jsem očekával.
V úterý jsem tu měl vizitu, dorazil Antonio s Hanzim a vzhledem k tomu jak se mi podařila zkoordinovat přítomnost Vismaxů,
bylo s čím srovnávat a od čeho se odpíchnout.
U atuální verze vexlí se po vizitě ještě hybalo se středy a vyškami o cca 1/2 dB a dnes ještě s tlumením.
Středy a výšky Visnaxů mi přišly fajn a chtěl jsem se pokud to půjde přiblížit v rámci možností.
Půjde to, jen tlumení středovýho kastlíku Basotectem nebyl zrovna dobrej nápad,
skoro půlku jsem ho zkusmo vyškubal a na projevu to bylo ku prospěchu.

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Jo středy byly trochu tupý, přesně to jsem od malýho a lehkýho středu nečekal. Je to po vytrhání basotectu a lehkým přidání živější?

(upravil 4mike 30. 1. 2024 22:46)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Jo, citelně

edit. Prubnul jsem vatu v asi 3 různých vrstveních a objemech, pak kombinaci s rounem, samotný rouno ve 3 variantách .....
Shit, drbačka na celý odpoledne smile
Zatim asi nejlepší mi vyšlo rouno Dexon v tloušťce cca 20mm přes celou zadni plochu kastlíku.

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Poslední mikrozměna a finál. Chtělo to zvednout malinko středy a vzít na výškách. Taky jsem zaměnil jednu cívku za standardizovanou hodnotu.

https://i.postimg.cc/j5Dstdd8/shot001.png https://i.postimg.cc/cHPdHyvd/shot002.png
https://i.postimg.cc/wxs6rvrM/shot003.png https://i.postimg.cc/Zn34v7Np/shot004.png


4mike, tady máš - mrkni jak jsou tlumeny Harbeth 40.2, snad už do toho nehrábneš. usi

(upravil hranatybraska 31. 1. 2024 23:40)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Hele to se mi líbí!

Web

(upravil antonio 2. 2. 2024 17:30)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

inspirativní, myslím tím vatu v punčoše

(upravil antonio 2. 2. 2024 17:30)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

punčocha - ve sloupových bednách by se skrz výztuhy s vnitřní dírou mohla středem protáhnout taková housenka. smile Tlumit ve středu má největší účinek.

(upravil BlackRider 5. 2. 2024 6:38)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Včera jsem byl přiložit ucho u 4mike i já, tak vám zkusím zprostředkovat, jak jsem to slyšel já:

3p Akyla
Pěkné basy na 6,5" basáček. Vzhledem k malému střeďáčku a 3/4" kalotě jsem čekal otevřený, živý zvuk a nebylo tomu tak. Celkem mě to překvapilo a celou dobu jsem dumal nad tím, proč to tak není. Michal měl na druhý výstup zapojený Vismaxy a tam byl znatelný rozdíl - to jsem nečekal. Pustil jsem si tam, mimo jiné, moji referenční nahrávku. Zajímavé bylo že v některých skladbách zpěv lezl někde uprostřed mezi bednami. Jako kdyby to nehrálo ve stereu, ale jedna bedna uprostřed. Napříč žánry bylo něco lepší a něco slabší.


3p Vismax
Dlouho jsem je neslyšel, ale na první doboru otevřenější svižnější a lehčí přednes na výškách a středech než u Akyl. Myslím, že tam byly nějaké změny oproti původnímu stavu co byly u mě. Výškáč krásně detailní jemný a neseroucí. Středy krásně prokreslený, bez náznaku zabarvení malé ozvučnice za ním. Basy ty bedny hrají velmi zajímavě, na basreflex čistě. Frekvenčně podobný rozsah jako Akyly, ale větší tělo (plocha). Umí zahrát dobře attack kolem 80Hz a jít solidně odspodu. Velmi slušný.


2p s fir. WG_Pet 007
Pecka, tohle se ti povedlo Pete. Al Dayton má velmi příjemné basy, napojení pásem bezchybné. Nic nepřebývalo, nic netrčelo ven. Celkem překvapivě plnorozsahový přednes vzhledem ke kompaktnosti bedýnek.


3p TLU ARN 8" + ovál ARE + 3/4" Vifa
Vzhledem k uzavřené bedně menší objem basů, což v některých nahrávkách ve finále bylo plusem. Ale v průměru bych na korekcích přidal +2 až +3dB na basech. Středy vzdušné, živé ale moc prezenční na mě. Středy bych ubral cca 3dB. Výška mi přišla celkem "nejiskřivá". Jako celek spojitý přednes a kdyby se doladily úrovně tak super vzhledem k měničům. Zvláštní fíčura je, že když je šum v nahrávce, tyhle bedny ho jakoby zvýrazní. smile Oproti třeba Vismaxům.

Díky za možnost slyšet to, Michale. smile

Před poslechem jsem znal měření pouze u Akyl.

Web

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

TM380 vznikly již velmi dávno a více méně ze srandy a z toho, co jsem našel ve sběrném dvoře. O měření a simulacích jsem toho tehdy nějak moc nevěděl. Laděné to bylo pouze na osu. Vůbec bych to asi nestavěl ke srovnání se současným DIY...navíc s podstatně lepším osazením.

(upravil BlackRider 5. 2. 2024 16:26)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

O nic nejde, zajímalo nás to. smile Michal mi posílal link na RM, je to staré hodně. Vzhledem ke zdrojům a tehdejší době super práce.

Samozřejmě mi to nedalo, použil jsem tvoje data:
https://i.postimg.cc/cvtDyctQ/TLU-TM380.png

Web

(upravil 4mike 7. 2. 2024 23:45)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Hanzi napsal:

Jo středy byly trochu tupý, přesně to jsem od malýho a lehkýho středu nečekal. Je to po vytrhání basotectu a lehkým přidání živější?

Změnil jsem odpory děličů podle aktuálního schématu, kus basotectu jsem ze středový komory vyříznul a bylo to skoro dobrý.
Takže mi to nedalo, odpojil střeďák a vyškubal vše s tím, že tam naskládám běžnou vatu, no jo ale tím začly peripetie.
Zase to znělo divně a jinak přetlumeně. Další kolo vata ven, rouno dovnitř, znova, méně rouna - trochu lepší.
Takže jsem se nad tím dneska zamyslel a uzrálo podezření jež patrně došlo i těm bystřejším, jež dočetli až sem.
Já debil přepóloval střed , konec hlášení

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Simulovat chování tlumícího materiálu nedokážu, ale ten "divný zvuk" bylo toto: smile

https://i.postimg.cc/mtP8m68r/Akyla-prepolovano.png


Verze v přípravě je s RLC na basech (sražení převýšení kolem 150 Hz) a nižším dělením, plus spadne citlivost; to by měla být citelná změna.

Co se týče charakteru střeďáku, je fakt, že už v poslechovém raw testu mě zrovna neoslnil. Původní verze s 12/12/12/18 dB byla zavrhnuta a evidentně ani touto se to "nerozjasnilo".

(upravil BlackRider 9. 2. 2024 6:39)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Nenapadlo mě, že by mohl být problém až tohoto stylu. big_smile

U sebe když v aktivu obrátím polaritu středu, je to velmi slyšitelné*. Tady jsem byl postaven před "hotovou" věc. smile

* v aktivu je obrácení polarity na jedno kliknutí a změna je slyšet okamžitě, bez prodlevy

Web

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Moment, k tomu přepólování došlo až po Blackově návštěvě, jestli jsem to dobře pochopil.

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Nikoliv, po Tvé a Hanziho vizitě.
Následně jsem hýbal s hodnotami odporů a poté i s tlumením,
při čarování s tlumením se mi to povedlo otočit.

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Tak to to Martin zhodnotil ještě dobře. big_smile

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Jako když se mi něco nezdá na celk. přednesu bedny, otočil bych polaritu. Dělám to tak, v pasivu v klidu doma. Jenže ne vždy je změna razantní a tady mě to nějak nenapadlo. Asi jsem se v tom podvědomě nechtěl Michalovi rýpat. big_smile

Web

(upravil 4mike 13. 2. 2024 14:06)

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Stydlíne smile

Přetlumeny středy 75g vaty na budku. Veškerý tlumení stěn za basákem fuč (to původní zůstalo jen od spodní výztuhy výše),
jen na zadni stěně proti basáku 40mm rouna až po BR,
k tomu správně zapojený střed a hraje to tak fajn, že se mi po Vismaxech vůbec nestýká.

Re: Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Už jsem domluvenej na přiložení ucha a tentokrát si nebudu brát žádný servítky.
Vezmu takový malý překvápko. smile

Web

Příspěvky [21 až 40 z 49]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Akyla - Peerless HDS-P830990, Omnes Audio BB 3.5, Peerless D19TD05-08

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£