Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 11)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

  Stránky: 1 2 3 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 203]

(upravil antonio 9. 8. 2021 22:41)

Téma: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

úprava adminem:

Přesunuto z bazaru, vlákno přejmenováno, původní název: "Daruji Visaton AL200, TI100 a KE25SC" a text:

1watt napsal:

Protože již tyhle reproduktory nepotřebuji,postavil jsem něco jiného,daruji tyhle reproduktory do dobrých rukou.
Mám ale podmínku..musí z toho vzniknout volný,odladěný projekt.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Beru, DTD mám dost.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Výborně, takhle rychle jsem to opravdu nečekal.Pošli mi adresu a příští týden to tam máš.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

1watt: Máš můj obdiv,jsi frajer a tohle je hozená rukavice všem co rádi jen kritizujou a kecaj...

Antonio:
Tondo držím palec ať se ti realizace povede.At to dopadne jakkoliv, máš mou plnou podporu!

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Budu průběžně informovat, postavím budky podobné Classicům 200 a měření bude volné, takže ve Vituixu může kdokoli přijít se svou verzí.

Tady zatím originál:
https://pdfhost.io/v/NK4JkyxN2_Visaton_ … 200pdf.pdf

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

To se mi moc líbí

V pondělí to pojede zásilkovnou a v úterý by si je měl mít doma..

https://i.postimg.cc/H8tj1xcZ/IMG-20210717-192829.jpg

https://img40.rajce.idnes.cz/d4003/17/1 … .jpg?ver=0

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Je to doma. Levý AL200 pohozený na hulváta (asi v zápalu zlosti? cool), takže se mu rovná středění, ale je ok. Jeden TI100 trochu šramotil dole, tak jsem vzal papír a "vysypal bordel" z cívky, taky ok. Co ok ale není, je jeden KE25SC, kreslí!


špatné KE / dobré KE / SEAS 27TAC/GB
https://i.postimg.cc/HjjM7nf4/Visaton-KE25-SC-2.png https://i.postimg.cc/kDZbN9Cr/Visaton-KE25-SC-1.png https://i.postimg.cc/5QHFcKwk/SEAS-27-TAC-GB.png


Podle toho, jak ztuha šlo sejmutí čela, čekám, že jsi je otevřené neměl a výrobce je takto pustil do světa. Kapaliny v mezeře cca 1/3 chybí (u obou), ale to nehraje až tak vliv. Důvod, proč jeden takto kreslí je, že kontakty z měkkého plastového nosiče cívky jsou zakončeny fastony, které se opírají o stěnu plechového pláště a na nosič působí tlak (je sice centrovaný, ale je tam vůle). Tohle se bude projevovat nejspíš u více KE.

Další věc je "vata" v díře, je extrémně tvrdá, až jsem si při vytahování skoro ohnul nehet, podobná pitomost jako u DT-300. Každopádně nic měkkého rozsahu dolů zrovna nepomůže, zavěšení není dost poddajné. Kalota je netradičně keramika a směrovky díky profilu slibné.

https://i.postimg.cc/1VDzSkjX/DSC02019s.jpg https://i.postimg.cc/yWRx0R8K/DSC02024s.jpg


Měření v Hobby Hifi:
https://i.postimg.cc/N2Tf738Y/KE25SC.jpg


Jak už jsem se zmínil jinde, tenhle projekt jen tak někdo dělat asi nebude, Visatony jsou předražené. Pokud jde o kombinaci SPH-200KE + SPH-102KEP, tak v páru ušetřím na basech 2000 Kč, na středech pak min. 4000 Kč, výšky ani počítat nebudu... Bas půjde v menším objemu níž a předpokládám, že Monacory budou nenáročnější i na výhybku.

Zítra dám výšky snad dohromady, nejraději bych ale odsál ff a dal jiné tlumení, ale to by pak nešlo ve velkém kopírovat. lol

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Kdo to chce stavět, tak si tu úpravu udělá, ne?

Web

(upravil dawsoo 21. 7. 2021 13:29)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Visaton nikdy nebyl žádný top,ale že je v prdeli i výstupní kontrola to je blbé smile Myslím si totéž že monacor nabídne to samé za poloviční cenu. FFL klidně odsaj ale napískej to nejdřív origo a pak bez ffl,to myslím bude zcela ok řešení a uvidíš že se třeba filtr při vyšším dělení s TI100  lišit ani nebude smile Vata vliv na filtr mít také nebude,jen to bude líp hrát smile

PS: KE25SC jsem měl kdysi jako novinku v páru zapůjčenou tuším od Micra a byl to už v té době předraženej reprák s neodpovídajícími parametry a nic moc průměrným zvukem,nicméně mechanické problémy jsem nezaznamenal byly oba kusy shodné,v porovnání v té době o 1/3 lacinějšími seasy 25TAFxx i 27TAFxx byly kovové profláklé Seasy ve všem lepší (THD,mechanika i pohon) . Za ty prachy jsem čekal jiný provedení a alespoň měď v pohonu,ale na vyšším dělení by asi použitelnost nějaká byla.

PS: kukám na měřo a ten seas taky není uplně zcela vystředěnej koukám... viz zubatý křivky dole ty seasy dole co matně vzpomínám jsou právě dobré a spíše horší nahoře díky absenci aspoň základního symetric drive.

edit: doplněno

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Antonio, mas i mereni impedancek tech vyskacu? Byl ten problem videt i tam?
Ptam se kvuli vsem stavecum beden, a jako ponauceni, ze alespon mereni impedance je vhodne mit a lze tim odchytit nektere problemy.

Problemy vyskacu se netykaji jen Visatonu, mel jsem prilepenou civku na SB vyskaci atd, a to lze prave casto snadno odchytit na impedanci.

Znacku Visaton vnimam tak, ze ji nevnimam. Uz roky neukazali zadny pokrok ani nic zajimaveho, jen rostly ceny. A to se tyka i Etonu.

Ceny rostou u vsech vyrobcu, ale z jejich nabidky se da vybrat a neustale dodavaji nove modely.

ruzne DIY repro

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Existuje ještě kulatá verze DSM-25FFL? Možná by to mohla bejt i vhodná alternativa nabízející podobný výsledek za méně peněz.

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

hranatybraska: Jak pro koho, dost bych to zkomplikoval a minulo by se to záměru 1watta.


dawsoo: Určitě to nebude tak zlé. smile Z těchto repráků je znát, že Němci mají dobře automatizovanou výrobu - závěsy/středění je lepeno přesně, magnety taky, tolerance parametrů nízká a nevidím důvod, proč u jiných typů by tomu mělo být jinak; ale takto to umí leckdo. KE25 s tou svou kastlí a RLC je takový pokus být originální asi; po přesazení, srovnání fastonů a odstranění toho napnelismu, je to už ok. Až jsem se divil, že s tím nejsou další problémy, protože to těsnění na čele je pěkný prevít a čekal jsem, že si nesedne dobře. No už do toho nebudu rejpat. big_smile

https://i.postimg.cc/rR6WQKyH/2xKE25SC.gif

Od 27TAC/GB jsem taky čekal čistější spodek, ale je to stejné u obou, každopádně ta 3H od 2k je špica. Co špica není jsou vyosené magnety, u jednoho dost.


Kocour: Impedanci jsem výjimečně předem neměřil, myslím ale, že by to nemuselo být zrovna zřetelné u takto zatlumeného průběhu a ještě pod RLC. Kdo nemá aparát, měl by si funkčnost ověřovat sin generátorem. Toto byl extrém, vlastně nic nerezonovalo, ale ta cívka byla jaksi zkroucena.

Já bych zase ty nové modely tak neprožíval, jde taky zčásti o marketing - stále s něčím přicházet a být na očích, pak se líp prodává, to Visaton zrovna neřeší, ale to neznamená, že už jsou mimo. Mě se třeba líbí DT-352NF, je to titan, který se prakticky nezměněný dělá už 30 let (výrobce LPG, a nejspíš je to i starší DSM-25FFL). To samé SS, stále má v prodeji typy, které dělá 20 let. Roky nám rychle ubíhají, ale nic znatelně lepšího se nevymyslelo. Ok, jsou výjimky, SS 32W. smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Je to tak,nic jsem nerozebíral a ani nikam nesypal "bordel" lol

To mě přivádí na myšlenku,že po lidech mohou kolovat různě dojebané repráky a nikdo o tom vlastně neví..
Někdo,kdo by mi za úplatu zkontroloval reproně??
Aspoň já si nějak ničeho nevšiml a právě jsem si myslel,že výšky budou uplně v pořádku a hrát uplně super hmm2

Ono s těma reproněma to asi není žádná sláva poslední dobou.. u Dayton DC250-8 se objevili teď,v horizontu půl roku,dva vadný kusy.Prostě dva lidi,kteří tyhle reproně použili mají stejnej problem
"Ploché dno plechového koše, ke kterému je přinýtovaný (přesněji: asi přinýtovaný, pod spider není vidět) pólový nástavec magnetu, trošinku pruží. Je to i vidět, když za magnet lehce zapáčím rukou. Malinký pružný vakl. Při měření, při malém vybuzení a mimo bednu to nic nedělá. V bedně už je ale reakce tak velká, že se magnet na dně koše nepatrně rozvibruje." ......Náhoda?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

1watt: Jo, koluje. Já kdysi kupoval na jeden projekt 2 kusy TangBand střeďáků. Na projekt nakonec nedošlo, repráky ležely několik let ve skříni až jsem se je rozhodl prodat a kupující mi je hodil na hlavu s tím, že jsou oba vadné.
Daytony DC250-8 mám taky, ale ty jsou zřejmě OK, měl je půjčené kamarád na měření v kombinaci s jinými repro a nestěžoval si big_smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Boudy se dělají, tento týden bude hotovo a nechám takto v surovém stavu. DTD je stará a moc jsem se s tím nepáral, hlavní bylo osahat si po dlouhé době nářadí před vlastním projektem a zkusit si měniče, rozmístění vs měření... ke všemu pak řeknu víc.

Bedny budou putovní, tzn. budou křižovat ČR/SR a tady z komunity si je může půjčit kdokoli s tím, že je pak předá dál. 1watt dal repráky, já dávám budky+měření, v bednách je snadno přístupná příprava na výhybku, ta bude částečně hotová, jen bude třeba nahradit cívky dole, to už zajistí někdo, kdo jich má přebytek. Další tomu zase může dát povrchovku. Nějak tuším, že se někdy dostanou zpátky k 1wattovi. smile

https://i.postimg.cc/nCLt6T7G/DSC02083s.jpg

(upravil tatko Tom 10. 8. 2021 15:53)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Mázni to krémom na boty big_smile

Na foto nevidno rozdiel v odtieni, no surové boli hodne svetlé a hoci sa to mne páčilo aj také - aj som dostal inde radu, že ten materiál zvetráva aj v byte - aj sa to mojej také nepáčilo. Ošetril som ich reštaurátorským prípravkom zloženia včelí vosk + akýsi olej.

https://i.postimg.cc/8jgXN9jK/hotovooo.jpg https://i.postimg.cc/XXQBXPms/Bed-a-voskom.jpg

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Skelety jsou hotové a připraveny na měření.

https://i.postimg.cc/kR2dP0Fb/DSC02094s.jpg https://i.postimg.cc/HcXvX88Z/vykr.png

Zvolil jsem trochu jiný design, jsou vyšší (110 cm) a basák je níž, to abych se maximálně zbavil stojatého vlnění kolem 166 Hz daným vnitřní výškou. Umístěním basáku přesně doprostřed se první stoják vyruší. Bassreflex je pak přesně v 1/4 výšky, omezí se tím násobek stojáku (332 Hz) pronikající nátrubkem a průběh je tak pozvolný až k cca 500 Hz. Vzájemným rozmístěním bas/nátrubek je 3. harmonická 55 Hz z nátrubku minimální možná a na 166 Hz zbytečně nehučí. Tlumení je řešeno dvěma rolkama vatelínu pod a nad basákem, tedy v 1/4 a 3/4, kde vlna druhého stojáku má maximum ak. rychlosti. Objem 37 l.

S Hornrespem to sedí velmi dobře, co jsem nepochopil a je mi zvláštní, tak proč je výsledek ještě o něco lepší s basákem o 1 cm výš, kolem 166 Hz by se to vyhladilo úplně, ale radši jsem to nedělal.

https://i.postimg.cc/bZRMSS4Y/hr.png https://i.postimg.cc/21NzQtTk/tlumbez.png https://i.postimg.cc/v47G3vSW/tlums.png

edit: doplněn výkres

(upravil tatko Tom 16. 8. 2021 19:24)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Streďák a výškáč sú oddelené prepážkou, či majú vlastnú komoru a za nimi je ešte časť priestoru od basáku?

Už rozumiem, nešlo mi do makovice 1/4 a 3/4 big_smile

(upravil dhaman 18. 8. 2021 10:57)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio - vyvija sa to krasne. Klobuk dole ako si sa toho zhostil.
Vzhladom na to, ze mam aj ja doma Visatony. Prispejem na suciastky na vyhybky. Zabezpecim cievky, kondenzatory aj rezistory (zdroj monacor.sk).

OB 4 pasmo aktiv 2x15" W frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | Focusrite 18i20 | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

dhaman: výborně, to by ale znamenalo, že budeš první, kdo si je převezme (?)


Tady změřené měniče v bedně. AL200 je po mechanické stránce absolutně bez výhrad, neševelí, tichý, velká výchylka, dobré zkreslení (ještě porovnám s HiVi M8N) a hlavně při poslechu na volno je "neseroucí" - má exponenciální kónus, takže nahoře nijak moc nezvoní, není jedovatý, vyloženě nedává znát, že je to hliník. TI100 je takový hybrid, zdaleka ne pouze střed, na 4ku mimořádně schopný dole a proto je i vidět ve 2p projektech, nahoře žádná tvrdá rezonance; zdá se, že by mohl fungovat velmi dobře. U KE25SC si taky nemůžu stěžovat, to kolem 2-3 kHz je difrakce čela. Uvidíme jak to bude spolu hrát.

https://i.postimg.cc/jDC8VKvT/KE25SC.png https://i.postimg.cc/HV6SPjw3/TI100.png https://i.postimg.cc/F7rWZ0L7/AL200.png

Příspěvky [1 až 20 z 203]

  Stránky: 1 2 3 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£