Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 33)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 33 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 646]

(upravil dawsoo 8. 4. 2023 12:21)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

1. cosmos kupovanej z Ivanova shopu má vždy poslední veri FW a umí 768k,nicéně je to o HW usb čipu zda to dá či ne, neb specifikaci má jen do 384k takže zaručovaných je pouze 384k.
2. Jsou tam použitý 3x opa1612 jako frontend takže je to i možný,záleží na tom jak jsou zapojený a zda je -in přizeměnej,vst obvody jsou invertující apod... nebo i jak je zapojenej signál do xlr ..nevim nezkoumal jsem,neřeším to,neb to není důležitý,kalibrovat se musí úrovně stejně tak jako tak nejlepší je se asi IVX na forech či mailu přímo optat.
3.RIAA netušim tahle fičura mě zcela nezajímá.
4. REW je v tomhle dost debilní sw který vůbec neumožňuje vybrat různé zdroje in-out pod asio,musí se to dělat přes wrappery (asio4all apod)

Není co dodávat...

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Díky za info! 768k ale i 384k opravdu nepotřebuju, zmínil jsem to jenom jako příznak novější verze FW. Stejně tak nepovažuju za dobrej nápad RIAA.

Ten vstup bude nejspíš invertující, protože si drží vstupní proud pro 0 FS asi 2,7 mA a jenom změnou odporů se mění potřebné vstupní napětí.
Vyplývá to z tabulky vstupních odporů, jenom jsou napětí zaokrouhlena na jedno místo, takže to nesedí zcela přesně. Ostatně, proč by měl neinvertující vstup 640 Ohmů, že ?
Mimo jiné to znamená, že jde velmi snadno nastavit na krabičce největší citlivost (640 Ohm / 1,7Vrms), už na to nikdy nesahat (někomu ty miniaturní přepínače začaly odcházet) a externím odporem (krát 4) si zvolit libovolnou bělošskou hodnotu vstupní citlivosti pro 0FS, například obvyklé 2 Volty, nebo cokoliv jiného, co vyžaduje měřicí úloha.

Pokud jde o ovladače, měl jsem na mysli hlavně (ne)spolupráci Cosmosu a D10s, jak se spolu snášejí. Evidentně jsi nějaké řešení musel najít, když tuhle dvojici měříš, tak jsem jenom nechtěl vymýšlet trakař, když už někdo prošlapal cestičku.

REW je kapitola sama pro sebe, ale pro poslední verzi by mělo být vylepšení od P. Hofmana WASAPI exclusive pro přímý přístup na zvukovku, tak mě taky zajímalo, jestli to někdo zkoušel.
Cituji: WASAPI exclusive access offers whatever sample rates the interface supports at the highest sample resolution it provides. Devices using WASAPI exclusive are prefixed by EXCL: in REW's device selectors

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

s ovladači pod Win7-10  žádný problém není,pokud maj jiný PID a VID není důvod proč by se měli prát, všechen jiný sw maká perfektně ,problémy dělá jen rew, moc nerozumim filozofii či jaký je jiný záměr volby pouze jednoho driveru asio pro celé měření. Kdyby aspoň placené pro umožnilo zvolit extra asio jiný driver pro vstup a extra pro výstup,klidně si licenci koupim,navíc když všechny jiné nejen měřící sw toto běžně umožňují. smile

Není co dodávat...

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

ja pouzivam vyhradne JAVA driver vo WASAPI exclusive mode, vo win10 aj v linuxe

(upravil TomasT 9. 4. 2023 20:26)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Nechce se nekdo taky stat dalsim kosmonautem? Ja bych si jeden kousek vzal, kdyby se nasel nekdo druhy tak je rychla doprava zadarmo coz by se mi asi zamlouvalo...

https://www.linsoul.com/products/e1da-c … 7413142745

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Já jsem pro, když to zařídíš smile

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Ja by som sa pridal.

Qobuz,NAS,Tidal>PC(win10+lasso+Roon+REW+FocusFidelity\DiracLive)>cwDAC1USBm\E50\D300>>PRE90>PA300SSE>DIY RS52+>2xSVS SB1000Pro+Velodyne SPL 800R

Web

(upravil TomasT 9. 4. 2023 21:30)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Panove jen pro poradek, toto zcela jiste nebude konecna cena, doma nam na to pribali dph a mozna nejake drobne na procleni. Zkusim teda poptat tri kousky.

Jinak ten shop mam od Ivana tak by to snad mohlo byt bez problemu. Pokud by nekdo to dph chtel uplatnit tak ja to prefakturovat nedokazu.

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Cenu akceptujem. Ak mi to pošles cez zasilkovnu na SK, tak aj možem poslať zálohu na účet.

Qobuz,NAS,Tidal>PC(win10+lasso+Roon+REW+FocusFidelity\DiracLive)>cwDAC1USBm\E50\D300>>PRE90>PA300SSE>DIY RS52+>2xSVS SB1000Pro+Velodyne SPL 800R

Web

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

To nebude potreba, poptam teda zitra tri kusy.

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Na doporucenie BV na prvej stranke som objednal z hifigo za 183$ aj s postou. Clo nemusim platit lebo posielaju cez NL a clia to sami, ja nemusim. Vseho vsudy 3940kc smile

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Dekuji, zkusil jsem objednat tri kusy a nemel by byt problem, dodani 1-3 tydny. Klidne to objednam tam, vyjde to levneji. Pokud pan Danhard a mrba budou souhlasit tak to objednam ty tri kousky z hifigo.

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Orientačně počítám, že to bude kolem 4kkč a s cenou souhlasím.
Děkuji

(upravil dawsoo 10. 4. 2023 8:30)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Nechci vás pánové strašit,ale do poslední chvíle jsem si taky myslel že to profrčí bez celních poplatků,šlo to přes NL dokonce to mělo i NL sledovací číslo,ale ty kurvy mi to stejně doúčtovali jako celní dluh což činilo nějakých 780kč dph+300kč za zastupování... ale i za těch 5k celkově je to za tak špičkový zařízení pohoda, proti třeba tomu frantíckýmu šopu, kde to je ještě skoro ve výsledku vo dvojku dražší.

Každopádně držim palec ať to celnícký kurvy nezachytěj a je to brzy doma a bude konečně novej nejvyšší současnej možnej standard měřákování v komunitě.

Není co dodávat...

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Tiež súhlasím s hifigo.

Qobuz,NAS,Tidal>PC(win10+lasso+Roon+REW+FocusFidelity\DiracLive)>cwDAC1USBm\E50\D300>>PRE90>PA300SSE>DIY RS52+>2xSVS SB1000Pro+Velodyne SPL 800R

Web

(upravil eeMGee 10. 4. 2023 9:58)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Zdravim,

ja som ADC (grade B) kupoval minuly rok aj APU nedavno cez Linsoul a cena bola za ADC 159$ a za APU 139$.

Prislo mi to bez akychkolvek priplatkov (DPH alebo Clo) na Slovensko za cca 9 dni.

Takze zatial suverejne najnizsia cena a web spominal aj Ivan ako overeny.

M.

PC/iPad/BR/TV > DENON AVR (Modif.) > LinkwitzLab ORION (ASP)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

A je vymalovano, vzal jsem to z hifigo protoze tam udavaji ze clo a dph jde za nema. Tak uvidime. Muzeme se tesit -)

Thank you for your purchase!
Hi Tomas, we're getting your order ready to be shipped. We will notify you when it has been sent

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

super!

Není co dodávat...

(upravil eeMGee 10. 4. 2023 11:54)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Drzim palce!

Este jedna malickost: mne odisli DIP prepinace rozsahov na Cosmos ADC v jednom kanali po necelom polroku obcasneho uzivania - 30 az 50 prepnuti. Ivan niekde pisal, ze zivotnost maju 1000x...

Vraj si ich mam ocistit IPA kvapkou a prepnut parkrat.

Je to velmi neprijemne, lebo zistit to je mozne iba cez pokles meranej urovne a clovek nevie, kedy a cim to je.

Tu by sa hodil externy delic, pripadne aj bufer/zosilnovac.

M.

PC/iPad/BR/TV > DENON AVR (Modif.) > LinkwitzLab ORION (ASP)

(upravil TomasT 10. 4. 2023 12:19)

Re: E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Ovsem obavam se ze neni vsem dnum konec, jak to Davide vypada bez izolatoru pripojene k notasu na baterku? Da se s tim nebo se to dramaticky zhorsi? Pojede to s ADUM3160? Ze bych to k tomu prihodil, za nejakych 200kc nema prazadny smysl to delat...

https://vi.aliexpress.com/item/10050015 … VuNVGlK5mG

to by nebylo uplne marne k tomu neco vymyslet. I kdyz jsem si rikal ze kdyz budu potrebovat tak si dam delic do konektoru. Ja s tim prepinacem asi moc verglovat nebudu.

Příspěvky [61 až 80 z 646]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 33 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » E1DA Cosmos ADC - špičkový převodník pro měření

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£