Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 10)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 195]

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

kotlik napsal:

Po prvním dni poslechu si tedy myslím, že by to klidně mohly být mé budoucí smile

Bože jen to ne. smile Jsou spousty dalších levnějších osazení, vždyť i SEAS je za polovinu. Visaton je předražený.


xor, napadá mě taky, že by dojem prostorovosti mohlo kazit i velké přední čelo=odrazná deska omezující směrovost do stran a dozadu. Jistě by se to chovalo jinak v samostatném odděleném úzkém boxu. Další věc je napojení střed/bas - díra vertikálně. A další věc je fáze impedance, která by byla více rezistivní, což je spíš na nové téma a zkoumání vlivu.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Antonio: To bych musel mít příležitost si poslechnout více možností. Nicméně je pravda, že tohle je fin. trošku nákladnější big_smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Jestli je to šířka ozvučnice, tak to se asi brzy dozvím, protože ty sloupy, co teď dělám, jsou široký 375mm.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Díky za odpověď Xore

Kotlíku, tyhle Vismax určitě ne.. Jsou drahé

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Zkusim trochu jiny pohled na nazor "vismaxy jsou drahe".
Ciste v kontextu menicu, a rozhodovani konstruktera, jsou menice Visaton drazsi vzhledem k tomu co nabizi. Na druhou stranu nemaji vylozenou chybu nebo problem, kvalita a vzhled velmi dobry. A to je veelmi podstatny aspekt.

Jenze pro pripadneho zajemce o vismax, at uz konkretne tyto kusy, nebo stavbu novych, uz to vidim trochu jinak.
Cena menicu se v celkove cene rozmelni. Zajemce musi videt ze stavi bednu kterou mohl pripadne slyset, je ODLADENA!!!, a je za tim jmeno ktere umi a nabizi k tomu podporu a rady, ZADARMO!!!. Prijde mi ze budto na tohle lidi ponekud zapominaji nebo jim to nedochazi, nebo to tvurci proste dotuji svym casem a nadsenim, coz se vycerpa, vzdy, a zajemci toto povazuji za samozrejmost.

Takze kdo chce vismax, tak si to postavte. Jine osazeni znamena vse znovu. Bude to stat vas i ladicuv cas a penize, nejedna se o pisknuti v ose v detskym pokoji, kdy je za pul hodiny hotovo. A vysledek neni nijak zaruceny. Radeji pak poslete Antoniovi tisicovku a velke diky, ten bod vycerpani, ktery zminuji vyse, tak posunete o par mesicu.

ruzne DIY repro

Web

(upravil kotlik 14. 9. 2022 18:13)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Díky za názor Antoniovi a i Kocourovi
...
Podle mě je Kocourův názor správný. Řešil jsem to malinkato s Ransomem a v podstatě mi řekl to samé. Jiné ozvučnice - ač levnější i o polovinu znamenají to, že je musí někdo do toho skeletu odladit... mnoho práce navíc smile
Proto jsem právě začal uvažovat o tomto konkrétním projektu. Je - bych řekl - fajnově odladěný, funkční, vzhledný. Jen doladit povrchovku a jsou hotové smile
Ještě se zaposlouchám pád dní - jestli neva - a pošlu dál případnému zájemci smile

EDIT: samozřejmě ne ozvučnice, ale měniče smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

xor, 375 mm? Koukni na velké bedny ATC, hrany nijak nekosí a středovýšky dávají zcela na stranu a dost možná je to ten důvod, že symetricky by to zvukově/prostorově zabili; rozdílné difrakce do obou stran budou podřadné.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Včera jsem byl u Kotlíka poslouchat, hodně nahlas dev, tyhle tři skvělé bedny 
Zleva TesMax, VisMax a uplně vpravo UMM380.
https://img33.rajce.idnes.cz/d3302/18/18103/18103248_9636f0c9dc5dbc1ab35bb71cdfb1742e/images/308349254_1263310831085971_7027083181454276628_n.jpg?ver=0

TesMaxi jsme poslouchali jen chvilku a musím říct, že jsem nečekal, jak dokážou zahrát starý tesláky, výborná práce smile potl
Poté jsme dali na místo TesMax UMM380 a začali poslouchat.
Rozdíly mezi VisMax a UMM380 jsou, někde jsou rozdíly větší, někdy menší. Nějaké věci se nám více líbilo na jedněch, jiné zase na druhých.

Schodli jsme se také na tom, že na VisMax ubrat na střeďáku 0,5db a na UMM380 naopak 0,5db přidat.
Basy VisMax má smile  je to uplně jiná bedna, než s tovární výhybkou, neduní. UMM380 trošku ano a jsou měkčí na basech.(při hudbě neduní, ve filmu hlasy naopak oproti UMM380 ano)
Rozdíl na výškách jsme neslyšeli.
Skvělou práci na VisMaxech spáchal Antonio potl

Hudba z Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=gCYcHz2k5x0
https://www.youtube.com/watch?v=CqwrwwOzVcQ
https://www.youtube.com/watch?v=JRDgihVDEko
https://www.youtube.com/watch?v=8qacVvm-8ao,
https://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c

spoustu dalšího a kousky z Top Gun Maverick.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Rád bych si ty Vismaxy taky poslechl u mě doma. Na srazu ve Skalici se mi taky moc líbily.
Jen do Zlínského kraje nebo okolí se asi hned tak nedostanou.

(upravil 8. 10. 2022 18:51)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ahoj lidi, omlouvám se (makal jsem 10dní v kuse a nebyl čas).
Srovnání byl fajn zážitek - jak psal 1wat.

Za mě, kdyby se přidalo 0.5db na středu u UMM380, tak je to téměř totožné, protože tam 380 trochu strádají.
Ale teď jedu čistě VisMaxy a stejnak mi přijdou trošičku "lepčejší" pro ucho (Je to asi pocit, jelikož nemám momentálně srovnání se srovnatelným smile ).
U Filmu  mi přišly lepší, si myslím,  VisMax, ale ne o moc (byly v podání zvuku - řekl bych - věrnější).
U Hudby je to subjektivní, mě přijde, že je to ucho od ucha.

- Mám tu "jen" TesMax a to je jiná kategorie - nicméně zmíním, že se rozhodně neztratí a jsem za ně moc rád wink ...

Ale když to vezmu přímo, tak 380 mi hrají pro ucho super, jen bych na tom středu trochu přidal a je stejná paráda jako VisMax za PÚL smile ...

Fotky sem dal 1wat, tak naštěstí nemusím, já nefotil.

Jinak naposlouchané je mám a rád je přepošlu dál wink

Teď jsou v Pha, a nějaký kilásek s nima kdyžtak urazím...

Antoniovi ohromný dík!!!

Za vše smile

(vlastně i za mé TesMax) smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

To je náhoda, 2 roky mám tieto meniče pripravené na budúcu realizáciu Classic 200 smile

Z názorov mám trochu zmiešané pocity, ale pôjdem do toho, nech si spravím názor aj ja.

Otázka na znalých, AL200 umiestniť tak ako antonio, alebo podľa pôvodného Visaton návrhu ?

Vzhľadovo sa mi viac páči antonio verzia, prínos by mal byť v odstránení dunenia, ale pre bližší posluch viac vnímanie delenia AL/TI ?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Zdeno, řešil bych to už jinak. Basák takto uprostřed má sice svou výhodu (omezení stojatých vln a odezva bassreflexu), ale trpí vertikální vyzařování, takže bych udělal kompromis:

- výšku udělej o něco menší, ty bedny docela "trčí" a slušelo by se je o 10 cm snížit, hloubku tomu přizpůsob
- nátrubek zkrať o 2-3 cm
- měniče těsně pod sebou jako u Classic 200
- nátrubek hned pod basákem (je jedno z jaké strany), určitě ne dole
- na spodní stranu dej 30-45° přepážku kvůli vnitřním odrazům
- pokud to bude málo živé, nahraď odpor 3,3 Ω na 2,2
- nové schéma:

https://i.postimg.cc/9z5k0rbt/Vismax-var4-XO-schema-4.png

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Oživuju téma. Aby se nezapomnělo, Vismaxy jsou putovní a dostalo se ke mně, že už delší dobu jsou na jednom místě kousek od Hradce Králové. Prospělo by jim zase změnit azyl. smile

(upravil Zdeno 21. 6. 2023 14:35)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Náhodička smile

Zrovna včera som odniesol meniče k @Miuek na frézovanie otvorov do vyše roka vyrobených skríň, takže skrátit ich ako doporučuješ už nemôžme sad

Ale ako radíš, meniče uložíme podľa originál návrhu Classic 200,
BR by sa mi viac páčil vzadu, tak ho dáme hneď pod AL200.
Výhybku podľa Teba wink

Som ozaj zvedavý na zvuk, mal som za to, že by to mohli byť slušné bedne, ale podľa miestnych názorov asi ani nie smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

V nové konfiguraci se tomu může hodně pomoct - ta odsazenost basáku natropila dost a kvalita skeletů taky za moc nestála. Hlavně zvuk musí už od začátku bavit. A pokud nesednou tobě ani dalším, tak se odvažuju tvrdit, že basák a střeďák libozvučně zahrát neumí. No uvidíš.

Bylo by zajímavé postavit vedle sebe tvé bedny a Vismaxy a soustředit se na spodek. Snad tam bude rozdíl, protože Vismaxy trpěly změnou charakteru basů s rostoucí hlasitostí. Nevidím, že by AL200 technicky něco chybělo, tak snad za to mohla ta nekvalita skeletů.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio: Uvidíme, hneď ako bude hotovo dám report, prípadne si aj ja zapožičiam Vismax-y a porovnám ich s "Originálmi"

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Zdravím.
Předběžně jsem se domlouval s Kotlikem, že by Vismaxy po letošním srazu 7.10. nabraly směr Brno (4mike) a poté Bojkovice, Zlínský kraj (l.regi).
Souhlasil by s tím Antonio?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Po Bojkovicích by šel Holešov?Taky zlínský kraj

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

V pořádku. Konečně se to pohne.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Vezl jsem do Prahy Kotlikovi rozdělaný projekt k poslechnutí, a tak jsem místo toho od něj odvezl Vismaxy.
Do srazu 7.10. budou zaparkované v České Skalici. Kdyby měl někdo z okolí nahonem zájem.

Příspěvky [161 až 180 z 195]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£