Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Měření tepu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil Vasi 16. 9. 2011 14:56)

Téma: Měření tepu

Ahoj,
nevíte na jakém principu se měří tep na zápěsťovém měřici tlaku?
Kdysi jsem zkoušel měřit tep na prstu pomocí infra diod, ale není to úplně ono....

Tak přemýšlím, jakým lepším způsobem to měřit.

Přemýšlel jsem i o koupi hodinkového měřiče tepu, ale odrazuje mě tam ten hrudní pás...

Web

Re: Měření tepu

Jakej hrudní pás? Máme doma měřič tepu velký jako větší hodinky, (Z Kanady, heč smile ) a maká to ok bez jakýchkoli dalších pomůcek nebo pásů.

Re: Měření tepu

Mám hodinky s měřením tepu a žádnej hrudní pás k tomu nemám. Chce to líp hledat smile

Web

(upravil DJ_Rix 16. 9. 2011 17:46)

Re: Měření tepu

Otázka je čeho tep ti to měří,Milane lol
Co jsem se díval já (a má je kámoš co jezdí závodně cyklistiku) tak slušný hodinky s měřením tepu mají ten hrudní pás-ovšem nejsem na toto téma odborník.

Vasi: Pokud vím,mělo by to být snímáním diference tlaku v balónku-od toho se odvodí pulzy.

(upravil babakus 16. 9. 2011 18:01)

Re: Měření tepu

Nevím na jakém to přesně funguje principu (asi podobně jako klasické kardio, pomocí elektřiny), ale nejlepší sporttestery používají výhradně hrudní pás. Je to takový elastický opasek a přední část je většinou z gumy do které jsou zalité snímací elektrody a vysílač. Sám jeden takový sporttester používám na běhání (Sigma PC 15.) Je to šikovná věcička a pro úpravu tréninku naprosto super pomocník. Měřiče bez hrudního pasu měří pouze tak, že se na určité místo přiloží prst a změří se tep, měření například za běhu nepřipadá v úvahu. Bez hrudního pasu a bez přikládání prstu fungují snad jenom lékařské speciály.

Re: Měření tepu

Ten měřič tlaku na zápěstí mám taky, asi se to měří opravdu podle změny tlaku. Pro občasné měření dostačující, jen kdyby měřil tep i pod 50 big_smile

Web

Re: Měření tepu

Ty máš tak nízkej tep? To máš dobrý.... lol  To já mám spíš obrácenej problém,dostat se pod 100 i  klidu.... yikes Nikdy by mě nenapadlo že člověk v tomhle věku bude žrát prášky na hercnu.... uui

Re: Měření tepu

100 v klidu je teda opravdu dost, snad ty prášky aspoň pomáhají...
V klidu mám mezi 45-55. Po 50 klicích vyskočí na 80. (ale to je mimo téma).
Asi se na to měření vykašlu, chtěl jsem to jen tak pro zajímavost v jaké různé zátěži mám jaký tep....

Web

Re: Měření tepu

Přesně z toho důvodu jsem chtěl ty hodinky-abych si mohl přes den sledovat kdy v jaké situaci mám jakej tep. Jenže když jsem zjistil že bych musel mít celej den přes hruď našponovanej ten pásek,tak mě to odradilo.

Re: Měření tepu

Mám takové hodinky už od devadesátých let ,Casio, připožíš prst na senzor a měříš  ,,, sportovní hodinky big_smile

Re: Měření tepu

Na ten prst se taky prodávají, ale během sportování přikládat prst není ono. Ale jen tak pro orientaci samozřejmě dobrý smile

Web

Re: Měření tepu

Ten hrudní pás neobtěžuje a když si ho moc neutáhneš, tak na něj za chvíli zapomeneš. Jestli jsi to nikdy neviděl, tak například ten od Sigmy PC15 vypadá takto

http://s4.postimg.cc/te3a07gah/6_pas1.jpg http://s4.postimg.cc/3wpgucny1/6_pas2.jpg

Je to lehoučké, netlačí to a při správném nastavení ani neškrtí.

Re: Měření tepu

k principu - http://www.sportestery.info/sportestry. … echnologie

jinak z osobni zkusenosti - zapestovej je uplne na prd, s hrudnim pasem jsou jaks taks ale pocitej ze ten pas vydrzi (pri behu.. na kole mozna dyl) tak rok az dva a i drahy garmini a suunta maj casem tendenci nad 175T cim dal tim vic vypadavat, zvlast v kamenitym a clenitejsim terenu..

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Měření tepu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£