Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 16)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 301]

(upravil MaBat 15. 9. 2012 12:06)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Berte to čistě jako zábavu, tedy pokud Vás to baví.

Snaha o cokoliv serioznějšího ve smyslu objektivního srovnávání je tady IMHO dost ztrátou času - jedině, že by Vás to taky bavilo, ale kdybyste to chtěli udělat fakt navážno, garantuju, že zábavné by to nebylo smile


Doporučuju taky ještě zkusit přepólovat vejškáč a poslechnout tak aspoň na jedný bedně. Bohužel přeze všechnu snahu se tohle nakonec nedá ověřit jinak, než mikrofonem, jinak je třeba spoléhat se, že to ve výrobě nemohl nikdo poplést. Při té špatné polaritě to bude trochu víc tahat za uši smile - Aspoň si na vlastní uši vyzkoušíte, jak zní propad cca 25dB na 1.5 kHz.

(upravil MaBat 16. 9. 2012 20:00)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

paulus33: Mám zatím dva dost protichůdné kandidáty - Beymu SM110/N a Monacor SPH-255.
Tu Beymu mám doma, ale ještě jsem se nedostal k tomu ji změřit tak, jak bych si představoval. Pokud někdo dodá driver a hornu, udělám to, v tom není žádný problém.

Beyma SM110/N na fotce zde.
Pokud někdo dodá Monacor, může to být s Monacorem, byť půjde dolů citlivost...


- Jinak k Totemu, na základě dosud proběhnuvších poslechových hodnocení bych ve výhybce změnil R2 na 33R (nebo úplně odpojil) a C1 zmenšil na 3.3uF. Vyprovokovalo mě to ještě k úpravě celé výškové větve (bude to zároveň ještě o něco příjemnější zátěž pro zesilovač), ale to už nepůjde zpětně, všechny hodnoty jsou jiné (ani nevím, jestli to budu tlačit do standardní stavebnice, byť třeba DPS vychází teď i o něco menší). Zmíněná změna R2 a C1 je zhruba všechno, co se dá u stávající verze udělat a doufám, že to bude také stačit...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Já bych to nechal volně plynout, Rixi.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ale vůbec ne. Až bude příležitost srovnávat Totem s jinýma bednama budeš chtít založit zase další vlákno? Smrad nebo reklamu v tom opravdu nehledej. Prostě se mi to zdá takto tady ok, už druhým příspěvkem je to vlastně vlákno o Totemu.

(upravil godz 17. 9. 2012 8:23)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Paráda!!!

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pokud jde o vzhled, eventuálně by bylo možné nechat udělat nějaké takové rámečky, přes které by se natáhla průzvučná látka, a kterými by se překryly oba měniče.

Můžu pro zajímavost poptat cenu na CNC. Většina z toho je 2D frézování, to by ani nemuselo být tak drahé, jen těsně okolo děr by se to muselo napojit v rámci možností trochu do hladka, to teď nemá smysl rozkreslovat, to je věc až finálního 3D modelu.

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_ramecek_grad2.png

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

DJ_Rix, birkoff má postavený KIT2? Ja som žil v tom, že to postavil jedine obutt.

tondo, KIT2 nemieniš zverejniť v projektoch, tak ako KIT1?

(upravil Birkoff 17. 9. 2012 18:24)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Především chci poděkovat Petrovi za pozvání a následné pohodové posezení v příjemném prostředí jeho bytu. Začali jsme na Totemech s profláknutými Dire Straits - Brothers in Arms. Netvrdím, že je to dokonalá nahrávka, ale mám jí myslím dobře "v uších". Nikde mi nic nechybělo, snad výšek by mohlo být více, ale je mi 47, takže... Navíc o pár řádků výše MaBat popisuje co a jak v tomto směru. Přepojilo se na VMA-II a jako by ubylo basů, resp. byly jiné. Naopak vyšších středů a výšek dostatek (akorát). Požádal jsem Petra o "testovací CD" od checka, které znám rovněž velmi dobře a začal jsem si tvořit subjektivní názor:
VMA-II 3p: pro mne až analyticky přesné, nekompromisní ke kvalitě nahrávky, spodek by mohl být hutnější
Totem: první pohled na tlakový výškáč možná některé vyděsí (uječené repráky z PA), ovšem nic takového se nekoná, zvuk je velmi příjemný, možná malinko méně detailní oproti VMA, ale žádná deka. Spodní část pásma je  můj šálek kávy, bez výhrad. Celkově Totem "muzikálnější".
Myslím, že obě reprosoustavy si "najdou svého kupce", je to jen o osobních preferencích.
Na úplný závěr jsme připojili KIT2. Hlavní důvod mé návštěvy u Petra byl totiž můj záměr jít zas o kousek dál a pořídit si "dospělejší" bedny. No, nebude to jednoduché rozhodování a poslech dalších beden mne nemine smile

Protože jsem to dosud neučinil, musím veřejně poděkovat Tondovi za jeho dítě. Díky jeho bednám jsem se mj. odnaučil používat korekce (úplně stačí jemné zdůraznění okrajů pásma dobrou fyziologickou regulací při tichém poslechu) a vychutnal si mnoho hodin poslechu dobré muziky.

(upravil MaBat 17. 9. 2012 18:45)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Co a jak jsem popsal mj. proto, aby to DJ_Rix, když už se do toho pustil, také udělal. Proč se tak dosud nestalo, je mi záhadou... Zvětšit, popř. odpojit jeden odpor přece není taková práce.

Jaký má smysl dál to poslouchat bez dostatku vejšek? smile

Každopádně dík za feedback.

- Jak si vůbec stojí KIT2, co se týká maximální poslechové hlasitosti? Jak moc se dá bedně s 5,25" naložit, ve srovnání s těmi dalšími? Je to vlastně jinak běžně jen středovýšová sekce, akorát dohnaná hodně nízko. Nepochybuju o tom, že to Tonda odladil solidně (a také pro skromnější účely), ale co to reálně vydrží, zkoušeli jste? Nemyslím do zničení ( smile ), ale než se to stane řekněme obtížně poslouchatelným...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

MaBat:
KIT2 si dá docela naložit, ale jeho limity jsou pochopitelně níž. V tomto parametru se to imho dost dobře srovnávat nedá. Jak Ti mám popsat "co to reálně vydrží" (v jakých hodnotách nebo jednotkách?), to nevím - nakopni mě správným směrem smile

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Upozornění

Věnujte tomu, prosím, pozornosti Ti, kteří už to máte doma (Pepr nemusí).

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak pánové, dnes jsem byl na poslechu u Petra já. Hodně mě zajímaly Marcelovy Totemy a musím říct, že jakýkoliv předsudky ohledně driveru+zvukovodu jsou absolutně zcestný, doopravdy. Ty bedny hrají vyrovnaně, na můj vkus je výšek dostatek a za mě bych je rozhodně nepřidával. Při poslechu svých i Petrových nahrávek mi nic nevadilo. Dokonce se mi zdálo, že při některých skladbách je basů až moc. Myslím, že za ty peníze je to moc dobrej kup a jsou to dobře investovaný peníze. To jsem si myslel a to jsem si dnes i potvrdil. Jsem rád, že v této cenové kategorii se dají sehnat poměrně kvalitně hrající bedny, který si na nic nehrají a prostě hrají.

Martinovy VMAčka v porovnání s Totemy mají trošku jiný charakter zvuku, výšky jsou jakoby otevřenější, ale neřekl bych, že jich tam je větší "objem". Myslím, že to je právě tím, že VMA nemají žádný zvukovod a výšky se tím pádem víc šíří i mimo osu.. Nevím, těžko se to odhaduje a ještě hůř popisuje. smile Jinak samozřejmě hrají taky moc příjemně a vyrovnaně. Dá se říct, že se mi víc líbí basy u těchto beden a taky je u nich znát, že jdou hlouběji, přitom pocitově je basů o trošku míň než u Totemů (možná rozdíl plochy 8" vs 10"). Já osobně mám radši, když je basů spíš méně. Rozhodně ale VMA nemají málo basu, to určitě ne.

Měli jsme tam ještě na porovnání tyto bedýnky a musím říct, že mě docela mile překvapily. Samozřejmě basy se srovnávat nedají, ale zbytek pásma myslím nezaostával za výše zmiňovanýma bednama. Výšek mají na můj vkus mírně víc, ale jsou to bedny pro ségru a té to nevadí, spíš na opak. Víc ať kdyžtak řekne Petr..

Závěrem bych chtěl říct, že kdybych se teď měl rozhodovat mezi Totemy a VMA, tak fakt nevím do kterých jít. Kdybych byl omezen cenou, tak je to asi jasný, že? Ale musím říct, že mezi těma bednama nejsou žádný propastný rozdíly ve zvuku a myslím, že by bylo velice zajímavý kdyby se porovnávaly tak, že by na ně nebylo vidět... big_smile

Každopádně bych chtěl Petrovi poděkovat za pozvání k poslechu a příjemnej pokec. Mrkal jsem na jeho vymazlenej super předzes a slintal nad odkrytovanou DPA smile Bylo to fajn strávený odpo a zase jsem si trošku rozšířil obzory...

Web

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

To by mě tedy docela zajímalo, na jaký zvuk jsou ti, kterým se těch výšek zdálo míň, zvyklí.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

DJ_Rix napsal:

Až budu mít čas,...

Chtěl jsi říct až přejde kopr smile

U Tebe mi to spíš přijde, že bys to vážně asi potřeboval slyšet s páskou přes oči..

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Troufnul bych si rict, ze pri velmi vysoke poslechove hlasitosti by se Totemy poslouchaly lip. Prave kvuli charakteru vysek. Jinak meli jsme tam jednu takovou "referencni" starou akustickou nahravku, porovnavali na vsech trech reprobednach a nejlip hrala dle myho vkusu na Marcelovym dvoupasmu. Jak budu na pc, tak ji muzu postnout. Myslim, za na teto muzice se dobre posuzuje vernost prednesu reprobedny.

Web

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

BlackRider: Můžeš mi tu nahrávku poslat? Mám nedávno dodělaný 3P a tak bych to u sebe testnul smile Dík. zuki

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ono ty výšky budou určitě o preferencích posluchače, plus bude platit, že správnej hifista poslouchá očima. Ale podle naladění mých beden mi přišlo, že Marcel na nich rozhodně nešetří (pro nás starší pány je to ale OK) a divil bych se, že jiné bedny bude ladit zásadně jinak.

Web

(upravil MaBat 21. 9. 2012 11:53)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Je to i věc konkrétního poslechového prostoru, jak moc utlumí vejšky na zdech, nábytku, atd.
Proto všem, kterým "odevzdávám" bedny, vždy vřele doporučuji zkusit si s těmi odpory ve výškové větvi trochu zahýbat v případě, že jim něco nesedí, a proto tam takové odpory, kterými jde jednoduše celá chára na výškách doladit, většinou dělám.

Nemůžu za to, že většinou se na to dotyční pak už vybodnou smile

(upravil BlackRider 21. 9. 2012 19:28)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Zuki>
Měl bys to mít v mailu.

Rotr>
Poslouchat očima? smile

Web

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

paulus33 napsal:

DJ_Rix, birkoff má postavený KIT2? Ja som žil v tom, že to postavil jedine obutt.

tondo, KIT2 nemieniš zverejniť v projektoch, tak ako KIT1?

Plán byl dát to volně už mnohem dřív, ale nepřišlo mi to fér vůči těm, kteří si to koupili, myslím, že byli dohromady jen 4-5. Teď už by to šlo, pohledám a vystavím jako projekt.

Příspěvky [181 až 200 z 301]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£