Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Litinove reprosoustavy

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Litinove reprosoustavy

https://www.fa.cvut.cz/cs/galerie/ateli … nJQ40k_tO8

Web

Re: Litinove reprosoustavy

ve své třídě ptačích budek budou stopro vážit nejvíc smile

Re: Litinove reprosoustavy

Asi to někdo i měřil, když je tam 3D tisknutý zvukovůdek (jestli dobře vidím) u pásku, celkem by mě to zajímalo.
Dál by mě zajímalo měření rezonancí ozvučnice a hodně nazvětšovaná impedance v pásmu 50 - 1000 Hz.
Kolik to váží jsem tam nanašel. smile Design se mi líbí.

Web

(upravil godz 18. 3. 2024 11:12)

Re: Litinove reprosoustavy

Keby do tej búdky zainštalovali elektrónkový zosilovač, bol by z toho pekný litinový přímotop

(upravil dawsoo 18. 3. 2024 12:31)

Re: Litinove reprosoustavy

Aby zaznělo i něco jinýho:
Já za sebe to vidím jako technicky zaměřenej člověk jako další nesmyslnej projekt.
1. vypadá to fakt vcelku hnusně (detailnější pohled). Litina je dost blbá na obrobení a nemá ani pěknej povrch, hmotnost budky bude vcelku zbytečně brutální.
2. Šlo by to udělat 100% levněji (jiný matroš) a snadněji (obrábění) s minimálně stejnými akustickými vlastnostmi s jiným akusticky ještě více mrtvým materiálem (toto bude i přes velkou hmotu zvonit) a hlavně s výrazně hezčím vzhledem a povrchem.
3. S tvarem problém asi nemám,je to takové vividoidní.
4. Vertikály s tímhle osazením budou tragický.

Ale je to jen můj názor, já prostý kmán tomu samozřejmě nerozumim, když to primárně má asi být jakýsi typ moderního industriálního "umění".

Není co dodávat...

Re: Litinove reprosoustavy

Samozrejme. Vyrobiť korpusy reproduktorov z liatiny, to chce naozaj "poriadnu" fantáziu

Re: Litinove reprosoustavy

A taky mít něco nazdvihané ve fitku. big_smile

Web

Re: Litinove reprosoustavy

Je to designové cvičení na zadání "něco z litiny". Takto nahlíženo to je aspoň pěkné, když ne špičkové.

Re: Litinove reprosoustavy

a je to vůbec skutečný? není to jen výtvor AI? už v takové fake-době žijeme... sad
jestli je to reál, tak klobouk dolů před tou námahou, náklady, etc...s jakou to určitě muselo vznikat...jestli to byl opravdový porod, tak musel být těžší, než ta kila, co to váží smile

Re: Litinove reprosoustavy

kal, to bych taky řekl. Designově je to povedené a takto ve dřevě je toho na netu víc, tuším inspiraci; ale takový tvar zvukovodu jsem nikde neviděl, to si nejspíš autor vymyslel sám. Středobas taky nic nepřipomíná. A podstavec k tomu neladí a vypadá na grafiku.

Můj první pokus s AI je toto ("Zetor" jsem tam přidal sám). big_smile

https://i.postimg.cc/14LSqBHY/Whats-App-Image-2024-01-24-at-20-53-30.jpg

Re: Litinove reprosoustavy

to by ta jeho škola musela mít nějakej joint-venture se slévárnou,  která by to vyrobila jako no-business case...už jen zaformovat takový tvar by asi nebyla úplná brnkačka a těžko by to z formy vypadlo v takovém stavu, jako na obrázku, že si lidi doma lijou bedny z betonu, to je stará a DIY realizovatelná věc, ale DYI-litina??

(upravil dawsoo 19. 3. 2024 11:03)

Re: Litinove reprosoustavy

Je to otázka času kdy vše bude místo reality AI virtuál,pak už tomu fakt nerozumim vůbec co tedy bylo cílem. Chápal jsem to jako výzvu,udělej něco čemu sice moc nerozumíš,ale hlavně netradičně a nákladně aby to pro pro laika vypadalo velmi sofistikovaně,což se asi jedinný (pokud to je reálná věc) povedlo smile Navíc ho s tím měli jako správní progresivci vyrazit (ač ČVUT asi není ještě tak moc zamořená dementama jak různý umělecký školy) ,neb uhlíková stopa takového krámu bude přímo brutální lol

Není co dodávat...

(upravil BlackRider 19. 3. 2024 11:28)

Re: Litinove reprosoustavy

Mimo jiné autor designu litinových odlitků má za sebou i Domácí elektro nářadí pro ženy.
Zajímavé designy.

Web

Re: Litinove reprosoustavy

uhlíková stopa brutální a taky stopa na podlaze, když by se ti ten litinovej cvalík nechtěně skutálel z toho podstavečku na zem smile
...jo, jako designovka fajn, ale prakticky na pikaču...asi tak

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Litinove reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£