Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 10)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 182]

(upravil check 20. 3. 2008 20:25)

Téma: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Na svůj web sem přidal článek o měření. Snad to není všechno blbě, já to tak používám.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

To jsou ty mé Monacory? Když tak SP-100, ne SPH. Je mezi něma v parametrech řek bych "nereálný rozdíl", jak jsi to měřil? Oba zahoř, pak proměř.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Pozor na prechodove odpory, dovede to napachat solidni chybu.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Jsou to ty tvoje, označení sem opravil, díky za upozornění.
Přechoďáky tam nejsou, protože sem to vždycky pájel. Ale řikám, ty repro nejsou rozehraný, takže jestli sem neměřil špatně (nevylučuju), repro si určitě ještě sednou. Ono to není sranda měřit ty 4", výsledky se mění podle toho, jak se hmotnost položí.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Pozor Checku, to závaží by nemělo bejt položený, mělo by na membráně pevně držet!

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ted jsem to chtel napsat. Pytlik se soli je fajn, ale melo by drzet pevne i cestou "dolu". Navic by bylo dobre merit repra svisle, prave kvuli vlivu gravitace, ktera potom jednim smerem pomaha a druhym jde proti sile pohonu.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Kolega na to používá měděné kruhy o různé váze, podlepené speciální trvale lepící páskou. Hubert doporučuje tu univerzální lepící hmotu Faber Castell Tack-it, je toho myslím 75g za 110Kč. Z počátku to lepí moc, ale jak se to trochu umatlá, je to dobré. Taky to mám.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

mě zas napadlo používat malinký neodymky přilepený na kus olova, přicvakneš to na membránu a jedeš:-)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Dost hloupý nápad...

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

A lepit na membránu nějakej sajrajt je inteligentní?

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

On ten sajrajt aspoň drží velkou plochou a dá se nalepit třeba těsně u spoje s prachovkou, rozhodně to je víc košer.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Tady se hádat nebudete, zvlášť o takový blbosti. Ano, hmotnost by měla držet, a repro by se mělo měřit vertikálně, teoretické problémy znám. Ukažte mi ale někdo vliv na měření. Každopádně už z dřívějška mám připravený takový metrový stojánky, oboustranná lepící páska se taky najde, tak potom poreferuju. Já sem to s tou pečlivostí zatím moc nepřeháněl, bylo to takové nedělní hraní.
Matesi je zbytečné zanášet do měření další nepřesnosti v podobě permanentních magnetů na membráně. Ty mince sem uvedl hlavně jako poslední alternativu, protože jsou to dost přesné hmotnosti, které jsou běžně na blízku.
Někteří do igeliťáku na membránu lijou vodu smile.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Proč nevidím širokou veřejnost, jak si měří repra? Je to moc složitej návod nebo něco dělám špatně?

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Podivej se na PE. JE tam za nekolik set dolaru pomucka pro mereni TS a impedance repro primo do USB. IMHO genialni pro subyckare a zakladni mereni TS a impdance.

(upravil check 3. 3. 2008 21:59)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Koupil sem 10ks MCE 102 v gme a 2ks MCE  2500 (mikrofonní kapsle) v gesu. Klon si schrastí ještě Monacoří/Philips kapsle.  Bude se měřit, přidejte se, hodlám o tom diskutovat za pochodu hlavně na Skypu, písemně to zprvu asi nebude mít cenu.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ty MCE2500 mě zajímají hodně, už jenom proto, že stereo pár s provizorním předzesem s TL072 (má cenu ho nahrazovat dvěma INA217kami, nebo ty kapsle šumí víc, než vlastní šum OZ?) používám na live nahrávání v terénu...

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Dle mych zkusenosti jsou obe na pikacu.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

No tak tu mam porovnavaci mereni moje domaci vs. MLSSA:
moje:
http://sweb.cz/merkur_sound/rft_far.jpg
http://sweb.cz/merkur_sound/rft_near.jpg
MLSSA:
http://sweb.cz/merkur_sound/h_far.GIF
http://sweb.cz/merkur_sound/h_near.GIF

Vysvetlivky: obrazky s oznacenim "far" jsou mereny 84cm od reprosoustavy na osu vyskace, mereni jsou porovnatelna az od 500Hz vyse, protoze mam maly prostor a proto musim mit jen male okno, coz omezuje frek. rozsah smerem dolu.
obrazky "near" tedy blizke pole slouzi k porovnani na nizkych frekvencich, mereno cca 1cm od membrany basaku.

Muj merici aparat je MCE2000 z Gesu (bez predzesilovace), zvukovka SB Live, zesilovac domorobo s TDA2030, software ARTA.
Moje mereni je provedeno s nastavenou mikrofonni kompenzaci, ktera je mezi 100Hz až 8kHz nulova, ke 20Hz postupne pridavam 5dB, smerem k vyskam postupne pridavam až 10dB na 20kHz. Je videt, ze na tech vyskach je to spatne, protoze na 10ti kHz mam vic nez z MLSSA, takze spis by tam take mela byt kompenzace nulova nebo spis bych mel lehce ubrat.

Zaver: je prekvapujici, ze odchylka celeho retezce (mic, zvukovka, soft, zesilovac) v pasmu 100Hz - 10kHz je cca +/- 1dB (mysleno bez kompenzace), zvlast vzhledem k tomu, ze samotna zvukovka ma sama co delat aby se v loopbacku vesla do +/- 0,5dB.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Takže podle tebe závěrem je, že, když se nastaví aspoň trochu korekční křivky, zas tak hrozný mikrofon to není a minimálně dělení na 3kHz se s tim zvládne. Lepší než drátem do oka.
Uměl bys k mikrofonní vložce udělat korekční křivku podle MLSSA? Já se samozřejmě o něco pokusím a pak bych to rád konfrontoval s nějakým profi.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

No tie mikrofóny nie sú bohvieaké, už som to písal na inom threade. Problém však nespočíva len v kompenzácii frekvenčného rozsahu, ale nevyrovnaný mikrofón poriadne deformuje merania minimálnej fázy. Apropo, keby si mal k ruke rovný mikrofón, v ARTE sa dá spraviť podľa merania inverzná charakteristika a tá potom linearizuje merania amplitúdy.

Příspěvky [1 až 20 z 182]

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£