Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Binaurální procesor - přirozenější poslech na sluchátka

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Binaurální procesor - přirozenější poslech na sluchátka

Po delší době jsem si k práci u počítače pustil hudbu na sluchátka a vzpomněl jsem si na thread, který běžel u high-end sousedů zde:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2007

Takže jsem si do foobaru šupnul plugin "Bauer stereophonic-to-binaural DSP" a je to fakt rozdíl, zvuk, který je ve sluchátkách všude okolo hlavy se znatelně přenesl dopředu, jako když se poslouchá na bedny - v nastavení, v DSP Manager se dá plugin zařazovat mezi aktivní během přehrávání, takže se s tím dá hrát a porovnávat výsledek.

Dávám to sem jako tip pro ty, kteří slovanet běžně nesledují a poslouchají u PC na sluchadla...

(upravil babakus 12. 1. 2008 23:56)

Re: Binaurální procesor - přirozenější poslech na sluchátka

A ten plugin pro foobar jsi sehnal kde? Odkaz prosím.

Edit:
Tady http://sourceforge.net/project/download … p;43327852

Jenom bych potřeboval vědět jak to mám ve foobaru zprovoznit

(upravil lada 13. 1. 2008 0:12)

Re: Binaurální procesor - přirozenější poslech na sluchátka

Někde je to určitě popsané... stáhneš pakl - ten správný, označený jako plugin pro foobar a pro verzi, kterou provozuješ. Ve staženém archivu je knihovna DLL, tu uložíš do podadresáře Components v adresáři, kde je instalován foobar (standardně c:\program files\foobar2000). Texty, pokud tě nezajímají, ani nevybaluj. Foobar si sám načte pluginy při startu (je-li spuštěný, ukonči ho a znovu spusť). Pak si nový DSP jen v Preferences-Playback-DSP Manager vyhledáš a přesuneš mezi aktivní. Až pojedeš na bedny, tak ho zase vyhodíš. Nakolik to třeba ovlivní kvalitu řešili už hifisti v odkazovanén threadu.

Re: Binaurální procesor - přirozenější poslech na sluchátka

Jak už jsem psal na Slovanetu, poslech se mi zdá lepší bez toho procesoru, IMHO to ubírá na stereoobraze.

Web

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Binaurální procesor - přirozenější poslech na sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£