Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač pro LeachAmp

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

(upravil Wili 3. 5. 2023 20:21)

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

ano su aj take co maju vyvody bokom, najcastejsie som videl uprostred napajanie a kontakty na okrajoch ale ja osobne som so ziadnym rusenim nikdy problem nemal... napajam to klasicky regulovanym DC5V a rusenie nulove, resp. nemeratelne, ale aktualne na stole ziadne nemam... ale nasiel som zopar stary merani (na xfiHD) lampovy preamp 2x reed rele v ceste signalu:

https://i.postimg.cc/rzKBJtrq/THD-Preamp.png

tu je napr reed v spatnej vazbe + folie 6x4cm na vystupe:

https://i.postimg.cc/5YkBWWXf/VAulti-3v5.jpg

na ziadnom kremiku to nemam aby som videl hodnoty na sume pod 130-140dB

(upravil mechanik 3. 5. 2023 20:25)

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Chcel som len vedieť či si sa s takými stretol... Možno si to časom prekreslím. Dávať tam niečo kde budem tahať spoje cez napájanie sa mi proste z princípu nechcelo...

Inak to je zaujímavé Wili, tebe meria dobre aj nedual mono kde z princípu musí byť slučka. Aj velké kondenzátory kde mám overené že sa do toho skutočne indukuje bordel (minimálne pri koncáku) a nepotrebujem k tomu ani meranie pretože to počuť s uchom na reprákoch smile (Fakt je teda že mám stredovýšky cez 100db pri 2,8V...) Pri tebe neplatia fyzikálne zákony! big_smile Neviem ako je to možné. Rovnako tak počujem zmenu OZ a velkosť ich šumu v DACe a dalšie veci. Opäť bez merania. Tušim som postrehol aj zmeny šumu medzi rôznymi JFETmi na vstupe koncáku.

(upravil Wili 3. 5. 2023 20:30)

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

ospravedlnujem sa za OT

mechanik, pouzivam tienene trafa... asi tam bude zasadny rozdiel, najhorsi su ti mali EI zmrdi co maju 2-3W to narobi viac rusenia ako 500W tieneny toroid... ano mas pravdu na citlivych bednach pocut sum ovela lepsie, obzvlast ak mas tlakovu hornu k tomu big_smile na hifi tieto veci nepocut. Je ale pravda ze tieto merania su s jednym kanalom ak by som zapojil stereo asi by tam nejaky hrbolcek vyskocil, ale nemyslim si ze to cokolvek urobi. Napr. v "meku" mam 4 konce 5 zemi a vsetko je ok, ma to samostatny vstupny zosilnovac kde sa udeju veci big_smile a vstupna zem je komplet jedna mini doska takze ci tam napojim jeden alebo dva kable je uplne jedno. Skusim u druheho tam mam konce daleko od seba a jedno trafo a jeden zdroj uprostred, ale nechce sa mi ho vytahovat, snad neskor niekedy az budem upratovat

len pre srandu nejake stare meranie 500W diy "meku" trafo 2cm od 800W EIcka... a 50hz je cca -120dB

https://i.postimg.cc/bSYXyD0x/unbal-pwr.png

najprv som myslel ze je to kvoli tomu ze je koncak mostik a balanced trafo, ale unbalanced autotrafo verzia meria podobne dobre:

https://i.postimg.cc/Lqx32qFp/4rpwr.png

(upravil mechanik 3. 5. 2023 20:33)

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Tienenie mám len medzi sekundárom a primárom ale zatial to mám odpojené big_smile EI nepoužívam. No a tie malé presýtené EI neviem prečo každý používa. Veď sa robí talema. Ja ju mám aj v soft starte. Tie EI sa hodia tak kvôli nízkej kapacite primár sekundár, ak to má nejaky zmysel... Má ich gredaudio ale tam je vyžarovanie riešené pár cm hliníkom big_smile

K tým 4 koncom a 5 zemám. Skús pri meraní pripojiť do zvukovky všetky vstupné zeme koncákov, keď meriaš len jeden tak zemnú slučku asi nenameriaš. Ale možno to tak už robíš. neviem. Som lenivý nad tým hlbšie premýšlať big_smile Ja som si urobil dual mono aj preamp a zmysel to malo. S dlhšími koax CINCH káblami to malo 50Hz ako hrom big_smile Teda pri plnej hlasitosti a 100db bedniach...

(upravil Wili 3. 5. 2023 20:37)

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

primar/sekundar je dobry pre VF rusenie a extra bezpecnost trafa, s EM tienenim to ma minimum spolocneho, aspon myslim. Tienenim mam namysli plech po obvode toroidu.

50hz ako hrom to musis mat nejaku slucku cez kostru alebo nieco, ja aj ked zapojim lampovy citlivy riaa a vytocim volume na max, nepocujes nic len sum... brum nulovy. Nieco mas zle zapojene... alebo netienene trafo ti indukuje EM do okolitych obvodov

(upravil mechanik 3. 5. 2023 20:41)

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Jj, viem že ten plech myslíš ale neskúšal som. Skúsim sa pri dalšej verzií tráf opýtať či to robia... Každopadne už mám všetky doma takže to tak skoro meniť nebudem big_smile Jadrá 4x1kW + 2x0,4kW big_smile Mám rád pevné a hlboké basy a rád počúvam fakt poriadne nahlas big_smile To lampy ani malé konce nedajú tongue

K tej 50tke, to bolo ešte pred rokmi na PC zvukovke a ja som kostry nikde nepripájal... Záleží akú máš citlivosť bední 85-100db alebo ako reguluješ hlasitosť. Ja som reguloval vtedy digitálne. Julia sama o sebe šumela a napájanie mala také že bolo počuť občas pohyb myšky big_smile Ja som na odstupy super náročný big_smile

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Já sem to vyřešil lajdácky. Jestli si někdo pamatuje ty pertinaxové přepínače, co se třeba dávali do požárních ústředen, tak to má sice divný pokov, ale jinak to funguje. Dal jsem odpory na nějaký pseudo logaritmický průběh. Součet cca 5K0. Zatím to funguje asi 10 let bez čištění.

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Mne tých 24 či 26 krokov vôbec nestačilo... Dnes už som rozmaznaný bral by som len 0db až -100db po kroku maximálne 1db big_smile (Pri -100db už nepočujem hudbu takmer ani 50cm od repráku)

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Kdysi jsem na nějakem veletrhu viděl krásný keramický přepínač, zlacené kontakty, pro letectví. Akorát, že byl neprodejný.

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Velmi pekné robí ELMA ale pozerám že za viac ako 10 rokov kedy som to riešil zdraželi hádam na viac než dvojnásobok smile a to sú len cca 25 polohové. Tie čo majú okolo 40 boli už vtedy zásadne drahšie. No a keď chceš dialkové tak potrebuješ krokový motor big_smile Riešil som to pred viac ako 10 rokmi smile Dnes už by som to nechcel. Attenuator by som dnes dal jedine do nejakeho prípravku na merania.

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Ty 24 polohove Tesla radice jsou tusim postribrena mosaz a jsou v pohode pouzitelne...

https://reebaudio.webnode.sk/fotogalerie/a5/#regl-jpg

Web

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

mám tento k maximální spokojenosti
https://www.microhead.cz/elektro/dispre/index.html

Re: Předzesilovač pro LeachAmp

Mám AURA D7A už asi 15 rokov. Tiež som spokojný.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač pro LeachAmp

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£