Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Předzesilovač pro šestikanál Rotel

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

(upravil check 9. 3. 2023 22:23)

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

https://www.oktoresearch.com/dac8pro.htm

Dělá to kamarád z vejšky. Regulovat hlasitost můžeš rovnou v DACu a výstup to má dobrej.

Web

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

mechanik, a pomôže v takom prípade zaradenie predzosilňovača?

BlackRider ale spomenul kvalitné DA prevodníky. V tejto kategórii DAC nevidím problém.

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

emge, to je dobrá otázka smile Ale často sa medzi také obvody dáva buffer s vyššou vstupnou impedanciou než má koncák a nižšou výstupnou než má ten DAC a schopnostou dodať vyšší prúd. Ale ja som tiež za to aby sa všade nepchali obvody ktoré tam nutne netreba. Ale mnoho ľudí do signálovej cesty tieto obvody dáva...

(upravil BlackRider 10. 3. 2023 8:15)

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

Martine,

Ten Okto DAC se mi dost líbí, jenže já bych bych to chtěl vyřešit v cenovce kolem 10000 CZK, tohle konkrétně vycházi na skoro 30500 CZK. Což je moc, na baráku mě ještě čekají důležitější výdaje. Má to špičkový parametry, ale já se domnívám, že by nebyl uchem slyšitelný rozdíl mezi Topping E70 a okto research dac8 - ve slepým testu. Opravte mě, jestli to tak není. Jestli řeknete, že má smysl pořídit ten okto, tak budu šetřit a počkám si. smile Nemusím to mít vyřešený hned.

------------------------------

Obecně si myslím, že co se týče celkové neutrality a nebarvení v tom největší paseku udělá miniDSP (bude to nejslabší článek? Nevím co je tam za převodníky konkrétně).

Nebude nejlepší poslat signál rovnou ze zdroje zvuku do digi vstupu na miniDSP? Jsou tam vstupy Toslink/SPDIF/AES takže by zdroj zvuku šel propojit optikou napřímo. Jak ale zmiňuje mechanik, optika není nejlepší - co to v praxi znamená? Poznám to uchem? Jinak miniDSP se dá též ovládat dálkou. Logicky by se mi zdálo nejlepší provést co nejméně DA/AD převodů, což se mi asi snažíte naznačit - nebo tomu nerozumím. smile

Edit:
Modul DIGI vstupů v miniDSP

Web

(upravil Bobeš1 10. 3. 2023 9:14)

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

Ty koncové 60 W zesilovače také nejsou nějaký High-end a on potřebuje jen doplnit zesílení asi 3x a regulaci hlasitosti, pokud by nepotřeboval DO, tak by bylo nejjednodušší a zároveň nekvalitnější řešení dobrej operák + poťák.
Možná by bylo řešením schéma těch konců, jestli na vstupu není nějaký operák a změnit mu zisk. Ale při této vstupní citlivosti tam možná nic nebude. Hlavně aby tam nakonec nebyl na vstupu nějaký dělič.

(upravil 11. 3. 2023 9:22)

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

mechanik, výstupná impedancia DA prevodníkov je bežne pod 100 Ohmov. Ten môj má iba 20 Ohmov. Ako som už napísal, je "prekliato" nízka.

Buffer má význam pri analógových zdrojoch. Zvlášť tunery mávali vysokú impedanciu a nízke výstupné napätie. Ale dnes sa už analógové zdroje používajú málo. Najrozšírenejším analógovým zdrojom je CD prehrávač smile

BlackRider napsal:

Nebude nejlepší poslat signál rovnou ze zdroje zvuku do digi vstupu na miniDSP? Jsou tam vstupy Toslink/SPDIF/AES takže by zdroj zvuku šel propojit optikou napřímo.

Pozrel som na ten miniDSP a priznám sa, že už som sa v tom "stratil". Nerozumiem pôvodnej otázke.
Robiť prevody DA a potom AD/DA, to mi pripadá ako nezmysel.
Logické mi pripadá riešenie - regulovať hlasitosť (úroveň signálu) digitálne, priviesť ho do miniDSP a následne urobiť DA prevod. DA prevodníkov budeš potom potrebovať 6. Alebo nie?
Digitálny signál môžeš priviesť do miniDSP cez koaxiálny Toslink vstup, nemusí to byť optika. AES/EBU nepoznám, možno by sa to dalo využiť tiež. A miniDSP pracuje s rozlíšením max 24bit/96kHz.
Kde a akým spôsobom dôjde k rozdeleniu signálu?

Tie pôvodné DAC v prvej otázke budú ale v tomto prípade nevhodné. Analógový predzosilňovač tiež.

(upravil mechanik 12. 3. 2023 4:28)

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

Ako píše emge. Napríklad ku gramofonu je optimum analogový preamp a analogový koncák a už žiadne A/D a D/A prevody. K digitálnemu záznamu je najlepšie urobiť jeden D/A prevod a už to neprevádzať 2x tam a späť...

Optika má vysoký jitter a koax S/PDIF ho sice nemá ale stále to nie je tak dobré asynchronne čítanie a hodiny pri DACe alebo ako sa to riešilo kedysi hodiny ktoré bežia do DACu a zároveň išli do zdroja S/PDIF dát... Klasicky Lynx L22 a ESI Julia už neviem či to umožnovala... 

emge, ten môj má 100R a to už v katalogovom zapojení filtrov smile

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

mechanik,emge,

Ano půjdu optikou přímo do miniDSP, dá se tam i naučit dálkové ovládání. O víkendu jsem to vyzkoušel a bude to tak "nejčistší cesta". Já za ty leta, co mám miniDSP, jsem používal pouze analog vstup, tak jsem na něj tak trochu zapoměl... big_smile DO teda nefunguje dle mých představ (je tam krok 0,5 dB a na univ. ovladači jsem nedokázal naprogramovat pro +/- tlačitka hlasitost), ale zkusím ještě jiné DO. Ještě nějak potřebuju pořešit mít na vstupu BT (žena očas připojuje telefon, já zase NTB).

Web

Re: Předzesilovač pro šestikanál Rotel

S FA123 používám tohle píchlé do optického vstupu https://www.aliexpress.com/item/1005001 … 1802Q3zips
Jaká je kvalita line-out netuším. Bral jsem tenhle, protože má zapnutí přepínačem, takže je ON pořád a zapínám/vypínám ho společně s Hypexem spínačem na prodlužce.

Ale jestli by byl cíl jít do MiniDSP digitálně, tak zbývá jen USB port a pak třeba RPi4 konfigurovaný jako USB Audio Gadget s nějakým optickým vstupem
https://rpishop.cz/zvukove-karty/746-hi … 50453.html
https://hackaday.io/project/182641-rasp … ceiver-hat

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Předzesilovač pro šestikanál Rotel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£