Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Zdravím vás tu opět, potřeboval bych urychlenou radu od odborníků.

V práci jsme instalovali náš nástěnný jukebox do hospody kde chce majitel připojit zvuk na vlastní rozvod.
Má to docela profesionálně vyřešený že na každou místnost má svůj zesilovač tak je může ovládat každou zvlášť.
Problém je že zesilovače od jukeboxu jsou cca 15m kabelu. Jemu již dříve někdo poradil že pro přenos zvuku na takovou dálku musí použít XLR kabely které mají pořádné stínění. Kvůli tomu má i malý mix pult.
Jelikož zdroj zvuku v jukeboxu je PC jack 3,5 vyrobil jsem redukci z jack konektoru na dva XLR konektory kde jsem použil pin 2 a 3 + a -. Pin jedna je zemnění. Výsledek je že zvuk sice hraje ale hrozně to hučí, bručí trvalým tónem.
Myslím si že je to dané tím že mínus (-) z pc line out je vlastně kostra/zem ze zásuvky 230v.

Potřeboval bych tip, nebo schémátko, nebo radu, cokoliv, co to vyřeší.
Jelikož vím že když se na ty XLR konektory připojí mix pult tak to nebručí tak mě napadlo, že by tam mohla být destička s předzesilovačem (klidně bez regulace hlasitosti) která ale bude mít výstup XLR takový parametrů jak má být.

Prosím o urychlenou radu.
Jelikož je to pro firmu jsem ochoten za případné zhotovení funkčního řešení zaplatit.

Děkuji Roman Daniel

(upravil FilipAudio 14. 12. 2012 1:00)

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Obecně se na převedení nesymetrie na symetrii používá DI-box, buď pasivní, v něm jsou linkové transformátorky, nebo aktivní, v něm je to řešeno elektronicky, linkové tansformátorky v něm ale mohou být také.
Zesilovače mají symetrické vstupy?
Koukni se na produkty například firmy RANE...

Jo a ještě...stínění u symetrického kabelu musí spojovat šasi propojovaných přístrojů, signál jde pouze po vnitřním krouceném páru...

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

..zkus oddodelit tu zem 10u kondikem.. smile

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

To nevím jestli mají symetrické vstupy. Tolik tomu nerozumím.
Ale jsou to normální lepší zesilovače Technics a Sony myslím, s cinch vstupy.
Ten mix pult tam má jen kvůli XLR a do zesilovače jde již jen cinch zase.

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Kdepak, země musí být naopak spojeny co nejlépe tím stíněním, a dále přes stínění nesmí jít užitečný signál, jinak se veškeré proudy vyrovnávající potenciál propojovaných přístrojů přičítají k užitečnému signálu, nemluvě o VF rušení jakéhokoliv původu.
Z tohoto pohledu je nesymetrické propojení jen mizerná náhražka i u domácího hifi.

(upravil Nitram 14. 12. 2012 1:12)

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

a pres to XLR to jde ve stereu nebo mono ? pokud mono tak to dost pravdepodobne symetricky bude.. kazdopadne dvojka je signal(+) a tu zem (takhle na rychlo, ted) proste oddel.. a mohlo (melo) by to i jit..

Filip: souhlas ale on psal ze to chce to na rychlo, hned.. a proti tomu bruceni/huceni co popisuje bude troska sumu asi v pohode..

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Do mix pultu má 2x XLR 3 piny. Což je 2 x mono.

(upravil Sendy 14. 12. 2012 1:17)

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Nitram, který prase používá XLR jako stereo konektor ??

Optimální je do zdroje signálu instalovat budiče sym. vedení - nejlépe zakončené audiotrafy, nebo floating, nebo aspoň pseudofloating, jak to používá třeba soundcraft. Profesionální přístroj si bez něčeho takového ani neumím představit.

Web

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

http://eshop.prodance.cz/di-boxy/c-1046/?typtree=1

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

takze symetricky.. viz prispevek 2..

aby to hralo zejtra rano - uprava viz prispevek 6, dlouhodobejsi reseni viz 2 smile

Sendy: no ja ne(ja pouzivam zasadne nesymetricky mono v provedeni jack/jack big_smile ) ale videl jsem to a to i na "nehomemade" technice... sad

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Díky za odpovědi, ten dy box se mi líbí akorát tedy hledám nějakej co má IN cokoliv a OUT 2x mono XLR.

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Jo super díky za odkaz, tam je co jsem hledal smile

Re: předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Co takhle použít v tom zdroji signálu tedy PC zvukovou kartu se symetrickými výstupy? Např. Esi@juli.

Web

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » předzesilovač XLR - nutné rychlé řešení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£