Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Nový nebo bazarový zesilovač?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Nový nebo bazarový zesilovač?

Ahoj,
chci koupit nějaký stereo zesilovač v cenové kategorii kolem 6000kč a chtěl bych poradit jestli neprohloupím, když koupím nějaký bazarový zesilovač ( NAD, Harman/Kardon, Marantz ). Nebo jestli by nebylo lepší koupit něco nového.

Díval sem se na http://www.hifibazar.cz/ a velice mě tam zaujal HARMAN/KARDON HK 970 nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti?

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Radím řešit bazar, koupit jetý, nechat zrepasovat. Ale pokud chceš opravdu hifi tak alespoň DPA 223 a k němu Dispre za předpokladu že máš dobrý zdroj zvuku. Já mohu nabídnout za 4000 ADCOM GFA 5200, zahraje dobře celý orchestr, ale ne každý nástroj zvlášť. Proti DPA je to samozřejmě neuvěřitelná plečka.

(upravil Martin 10. 1. 2012 22:19)

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Určitě bazarový, za ty peníze pořídíš solidní starší kousek, jen se vyhni značkám Technics díky jejich nestardantním součástkám(drahé) v případě poruchy. Zadej si inzerát zde na bazaru a čekej, kdo co nabídne.

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Mám na prodej Harman HK 970 v top stavu za 6 000,- Kč a sloužil k naprosté spokojenosti.

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Díky za odpovědi, pořídím nějaký ten bazarový a do stavby nějakého toho DPAčka se nějak necítím.

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Zcela určitě neprohloupíš s NADem.

Web

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Ak nové kúpiš šunt a nezáleží na tom kto to vyrába. Také značky ako NAD, Marantz nie sú výnimkou. Pretože dnes všetko je made Tchinaiwain.
Bazárové veci treba vediť selektovať a na to treba skúsenosti.

(upravil sinclair 13. 1. 2012 4:33)

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Ano, ano - na bazarové věci je  třeba zkušeností a odborníka s sebou, jinak bezpečně nalítneš nějakému hajzlovi, jako  se to stalo mně. Za dva litry jsem koupil z Aukra TW140 Studio, který měl hodnotu ani ne 500Kč. A ani samo Aukro s tím nic neudělalo, jediné, co udělali,tak že dotyčnému zmrdovi odstavili účet. Jsem si jistej, že zmrd dál prodává pod jinou adresou a
identitou, ostatně jeho polské příjmení mě mělo varovat. Kupoval jsem tehdy TW140 Studio - fotka byla ukradená z jiného servru  a v krabici mi přišel vrak, který, jak zmíněno neměl hodnotu ani těch 500 českých.
Bazary a různý blešáky jsou o držku. Poláci a Ukrajinci jsou banda zmrdů. Podruhé jsem nalítnul na krásné autorádio Panasonic -mělo mě vola trknout, že nemá přívodní konektor se svazkem vodičů - naštěstí jsem narazil na machra, který jednak uměl sehnat patřičný konektor a jednak to uměl odkódovat, takže celkem dobrej kauf - pětikilo rádio a pětikilo drátys konektorem  plus odkódování.

Doporučuju kupovat raději nové věci, případně prověřené opravdovým odborníkem, zvlíáště pokud se jedná o starší poctivé mašiny z osmdesátých let minulého století.

Web

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

No já určitě nejsem nějaký odborník, takže bych nekupoval zesilovač o kterém nic nevím, u těch nových věcí je sice záruka, ale zesilovač z bazaru nebo nějaký ojetý, hraje za tu cenu o dost líp. NADa má jeden můj známý a je s ním velice spokojený, sice je to reciever, ale hraje perfektně.

Napsal sem Petrovi (petrh) co prodává toho HK 970, myslím že tento zesilovač mě bude naprosto stačit.

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Občas se na bazoši ap. vyskytnou poměrně solidní stroje, staré pár let, kupované v ČR, za velmi nízkou cenu. Pro začínajícího hifistu idealní.. Rozhodně bych se vyhl různým old přístrojům na aukru, Teslám AZS ap. Ten HK 970 lze doporučit.

Web

Re: Nový nebo bazarový zesilovač?

Pozor na jednu věc - ten Harman má nejnižší zátěž tuším šest ohmů, takže buď osmiohmový bedny a připravit se o výkon, nebo zvolit ten NAD. Modely C370, C372, C352 jdou koupit už dnes poměrně levně, nezkoušejte poptávat třeba C355 nebo C375, ještě dneska jsou za to pálky jako blázen. Já se tomu ani moc nedivím, pokud by měl někdo zájem, pošlu třeba jen schéma koncových stupňů od C375, tak složitý konce jsem v málokterým aparátu viděl, stíněnej toroid a v cestě signálu ani jeden operák..
Zkusil bych třeba Akai, Denon nebo Pioneer, tam ta cena nebývá tak drastická a třeba konkrétně Denon PMA980R je velmi slušný stroj.

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Nový nebo bazarový zesilovač?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£