Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Dobrý den,

můj dotaz se týká výběru správného zesilovače o výkonu min. 250w@8ohm s cenou kolem 8000kč pro krmení PA reproboxů.

chtěl bych relativně kvalitní zesilovač, který chvíli vydrží a tedy bych rád vynechal značky typu Behringer, Sky-cokoliv, Omnitronic a pod.

Vypíchl jsem si 3 zesilovače ale neznám je a nevím zda prvním dvoum značkám (Samson, QSC) mohu věřit.

Zde jsou :
Samson 2x300w@8ohm, 2x450w@4ohm - http://kytary.cz/samson-sx1200/HN095019/
QSC 2x300w@8ohm, 2x425w@4ohm - http://www.audiotek.cz/product-29881-qsc-gx3
Yamaha 2x250w@8ohm, 2x310w@4ohm - http://www.audiotek.cz/product-12080-yamaha-p2500s

mým osobním favoritem je asi ta Yamaha, ale pokud mi poradíte, nebo navrhnete jiné řešení budu moc rád.

Děkuji za každou odpověď, V.Matoulek

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Rozhodně bych se nebál toho QSC smile záleží kde to chceš jestli to zkušebny nebo aji na koncerty, podívej se aji na bazary tam za 8 litru koupiš aji dva, možná ne tak kvalitníí ale určetě se najde kvalitní spolehlivý koncák v bazaru za 4, do zkušebny by ti stačil 2x250W záleží podle stylu a na koncíky v uzavřeném prostoru asi 1kW minimálně.

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Slovo krmení bych osobně použil spíš v souvislosti s králíky a ne s reproduktory smile
Jinak ty zesilovače jsou plus mínus stejně odrbané. I ta GX3 je pěkně ohlodaný přístroj,bohužel dostaneš přesně to co si zaplatíš....
Spíš koukni po GX5.....

Web

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Ta Yamaha P2500S je podla mna v celku slusne zostaveny zosilnovac ked to porovnam s QSC GX3 kde sa setrilo kde sa len dalo - male trafo, malo komdenzatorov na filtraciu, maly pocet koncovych tranzistorov, cize to cele beha na hrane moznosti... Este by som mohol doporucit z lacnejsich EAW CAZ 1400 su tam sice lacnejsie kondenzatory ale trafo ja tam slusne  a v podstate je to daco velmi podobne ako QSC RMX 1450, akurat co mne osobne vadi tak na vstupy/vystupy je pouzita svorkovnica a nie konektory...

(upravil sinclair 18. 9. 2011 18:19)

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

No počkej, 2x250-2x300W je tak do větší zkušebny, ale rozhodně ne na zvučení live, to by bylo sakra málo....
Proč kurva doprdele se tu melou pořád jedny a ty samý značky, ať už je to GX5 nebo GX7, pořád je to na jedno brdo, je to QSC tlačený parní silou ze strany  Prodance, nebo třeba i ty echt ojebávky CAZ od EAW.
Co si konkrétně myslíte, že za toho 9,5 klacku dostanete za zesilovač? Když si uvědomíte, že jenom pořádný trafo zdroj a kýble přijdou na cca tři tisíce korun, tak kde je doprava z Číny, marže všelijakých překupníků a v konečné fázi marže Prodance /nic proti nim nemám, jsou to dobří obchodníci/.
Nicméně jsem chtěl poukázat na fakt, že existují ve stejné cenové skupině daleko lepší zesilovače, než je QSC.
Nejsem prodejce ani dealer, ale za plusmínus stejný peníze dostanete zesilovač CrestAudio, který je kvalitativně někde úplně jinde, i když teď patří pod křídla Peavey. Byly porovnávací testy, kde vedle sebe byly QSC RMX2450 a Crestaudio CPX2600, Crest ještě z té staré řady. Myslím, že ten test je zveřejněný na repromanii, co se týče subbasů, tak RMXko se ani nechytlo, kdežto Crest mlátil, jako by Vám bušili do hrudníku palicí. Myslím, že model CC2800 bude v tomto ještě lepší, dává skoro dvakrát  kilowatu do čtyř ohmů a jak znám koncepci zesilovačů CrestAudio, nebude mu vadit podpětí i mírné přepětí a co se zvuku týče /o ten nám jde především/, Cresty vždy a za každých okolností QSCčka přehrály a to i ty vyšší řady - vždy je třeba porovnávat porovnatelné. Ještě donedávna byly riderové zesilovače od Crestu z řady Pro a CA, kdežto QSC kterékoli řady se v riderech vůbec neobjevovaly.
Měl jsem ze zvědavosti Crest CC2800 rozkuchaný. Festovní trafák, kýblů jak nasráno a ve standardní výbavě softstart.
Chtěl jsem tím jenom naznačit, že existují i jiné zesilovače, kde za porovnatelné peníze dostanete víc.

Web

(upravil djorthodox 18. 9. 2011 18:32)

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

určení tohoto zesilovače je výhradně zkušebna (30m2), přinejhorším firemní vánoční večírek kdyby opravdu hořelo.... určitě nemáme zájem s ním zvučit akce smile

Má za úkol nahradit doslouživší Behringer PMH1000 (taktéž šuminger nebo bruminger) http://www.behringer.com/EN/Products/PMH1000.aspx ...

Nehledám tedy nějaký veliký výkon, jen opravdu nechci kupovat něco co mi za 2-4 roky udělá pápá i při vzorném používání (výše zmíněný doteď vypadá jako "nový") .. akorát na koncích vyhořel 1uF100V, ktrý zasvítil plamínkm, vypálil k tomu několik dalších součástek a cca pětinu tišťáku. Behringery nikdo neopravuje a já jsem jen velice málo zdatný teoretik...

Na dražší zesilovače teď momentálně bohužel nedosáhneme a situace si žádá akutní řešení...

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Pochopil jsem dobře, že chceš koupit nový zesilovač. Je to jak s novým autem. Dnes si koupíš auto za 700 tis. a zítra ho za 600tis. neprodáš. Za jednu noc ztratí 100tis. na hodnotě. Zesilovač s výkonem 2x250W/8 pořídíš v pohodě do 5tis. a zbude ještě na nějaký ten mikrofon třeba. Pokud máte satelity v citlivosti klasického PA, tak s tímto zesilovačem uhrajete 100 lidí vevnitř v hospodě úplně v pohodě. To co napsal Sinclair hned v první větě je samozřejmě kravina.  Do zkušebny vám stačí 2x100W nebo chcete ohluchnout už za mlada?

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Je to přesně tak, máme nějaké postarší JBL 1x15" + horna reproboxy s citlivostí 99dB a výkonem 400W/8ohm - v základě nám nejde o to to "solit na plný pecky", ale už nám odešli dva "levné" a bazarové zesilovače a v dnešní nabídce se příliš nevyznám (stará dobrá tesla 2x150/4ohm - ta jedinná funguje doteď, ale tou živíme odposlechy) a tak bychom rádi nový kousek, který nás nenechá ve štychu. Má otázka totiž nebyla o výkonu, ale spíše o KVALITĚ zesilovače ....

Jinak musím souhlasit i s george i se sinclair - je pravda, že 100W do zkušebny stačí, ale při vyšším výkonu každý zesilovač podle mne ztrácí na kvalitě a tedy pak i v některých frekvencích dostává útlum, pak se tedy hodí spíše výkonnější, který nebudu muset tak vytahovat a on si pojede mnohem pohodlněji a lépe "ve středních otáčkách"

Takže tedy znovu lépe položená otázka, prosím o radu ne co do výkonnosti ale spíše co do kvlaity zesilovače svým zpracováním a tedy i výdrží a kvalitou...

děkuji

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Jakmile vidím požadavek na "kvalitní" zesilovač za 8.000,-Kč, otvírá se mi kudla v kapse  a speciálně Ty bys měl dostat po čuni. Protože ať už je to amatér, nebo poloprofík, tak většina z nich už dávno ví, že KVALITNí ZESILOVAČ ZA 8.000,-Kč prostě koupit nejde, to prostě nejde i kdyby ses posral.
QSC řady GX nejsou kvalitní zesilovače, totéž je EAW CAZ, nebo třeba i ten posranej Behringer EP1500-EP2500 jsou jenom náhražky kvalitních zesilovačů, bohužel.
Snad jediné zesilovače, které neztrácejí časem hodnotu jako auta jsou staré dobré ZECK PT7-PT9, případně Crestaudio řady CA nebo Pro.
Poměrně spolehlivé zesilovače jsou i Dynacordy Q66 - Q99, stejnou řadu, ale s jiným označením, které teď z hlavy nevím, dělá i JBL.
Jestli máš opravdu jenom těch osm tisíc korun, tak si kupte jetý Behringer EP2500 a doufej každým dnem, že se to neposere.

Web

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Tak co Leoši, už je Ti líp? Já jsem pod tlakem událostí koupil k nástrojovce konec HH electronic V800 Mosfet. Než dáš dokupy to QSC 1400, tak mi to musí posloužit. Je v slušném stavu, akorát mi jen při prvním zapnutí shodil pojistky. napodruhé naskočil v pohodě. Myslíš, že bych měl naformovat ty obrovské kondenzátory uvnitř nebo si to sedne samo?

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Chce to jen trochu hledat, nic víc. http://www.prodance.cz/inzeraty.php?Act … dat=phonic

(upravil sinclair 22. 9. 2011 18:42)

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Zesilovače HH V800 jsou pozůstatky z Pakulu, bylo jich tam přes čtyřicet a při rekonstrukci to vyměnili za nevím co. Tak od té doby kolujou republikou, stejně jako spousta dalších dílů z režie a z instalace. Jsou to výborné zesilovače, rozhodně bych se jej nezbavoval, až budeš používat něco jiného. Jenom zkontroluj festovní přitažení fetů na chladiče, časem to povoluje. A ještě si tam zkontroluj odpor 10R, přes který je spojená signálová zem s výkonovou, u některých kusů ty odpory bývají z mně nepochopitelných důvodů připálené a konec pak mírně stejnosměrně plave, což rozhodně není dobré pro repráky.

Jiříku není to kravina. Je fakt, že do zkušebny stačí i 1x100W z nějakého oranžového Studiomixu, spousta kluků to tady tak má, ale co bude, až budou potřebovat hrát venku? To už se silnější aparát bude hodit, uškrtit silný zesilovač do zkušebny se dá vždycky, opačně to ale nejde, ze stovky wattů kilowattu jaksi dost dobře neuděláš...
Z toho, co tu bylo nadneseno bych asi vzal buď ten Phonic, nebo Behringer EP2500. To jsou relativně dobře opravitelné stroje, výkon to má dostatečný /formulka z technického průkazu RollsRoyce, tam je v kolonce výkon taky napsáno "dostatečný" smile/. Hlavně, abyste ten výkon měli v čem zpracovat, myslet si, že když uškrtím zesilovač 2x750W poťákama, neublížím bednám 2x150W je čirá naivita, s klesající hladinou krve v alkoholu smile se pomaličku přidává, přidává a končí to zničeným osazením beden, které jinak mohly sloužit ve zkušebně.

Web

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Do zkušebny i to zmiňované GXko v poho stačí,měl jsem ho.

Re: Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Mno ten HH zesák podle toho, jak vypadá, asi moc neběhal. Měl jsem ho na osciláku a kmitnul si až v clipu. Jinak odevzdal poctivých 400W do 4 ohm. Šrouby jsem ale pro jistotu zkontroloval - povolené nebyly. Jináč jsem nenašel na deskách ten avizovanej odpor 10R. Skládanej asi nebude co? Nebo se ty země potkávaj na patici "voltage selektoru". Ten jedinej odpor jsem neprohlédl.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký zesilovač do kapely kolem 8000kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£