Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

Zdravím,

stavím zes 2x 100W. Bude to čistě jen zes bez korekcí, jediné co bych chtěl aby se dalo nastavit tak zisk. Jde o to že nevím jak to udělat aby to bylo pokud možno co nejvíce frekvenčně nezávislé:( Za rady a pomoc všem děkuji předem;)

Re: Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

A potřebuješ regulovat hlasitost nebo zisk?
To jsou nejen dva různé pojmy ale i různé funkce.

Dobrá, dej si poťáček na vstup, hlasitost tím regulovat půjde.
jak to udělat aby to bylo pokud možno co nejvíce frekvenčně nezávislé:
- maximální odpor potťáčku ti minimálně zatíží výstup zdroje signálu který do toho budeš pouštět
- hodnota odporu ti s vazební kapacitou zdroje též omezuje minimální přenášenou frekvenci ( takže čím větší tím lepší )
- průběh regulace potenciometru bude nejkorektnější při jeho minimálním odporu.
- zatěžovací impedance potenciometru musí být co největší ( aspoň o řád, a i to je ještě docela málo )
- veliká hodnota potenciometru ti při malém natočení ( malé hlasitosti ) v kombinaci se vstupní kapacitou zesu ořezává vršek pásma
To je jen co mě hned napadlo. Pokud dokážeš splnit všechny požadavky a najdeš vhodnou hodnotu poťáčku, máš vyhráno.

Re: Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

bobobrod Ok děkuji.

Pro upřesnění, jde o nastavení zisku jelikož hlasitos se bude ovládat na korekcích které sou ale mimo tento zes. Jde mi o to aby se dal nastavit maximální zisk a omezit tak zesilovač. Snad je to pochopitelně vysvětlené.

Re: Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

Tohle jsem řešil změnou velikosti zpětnovazebního odporu.

Re: Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

Anti: to jako v koncovém zesu? a hele když se bude měnit ten zpětnovazební odpor nebude to kmitat?

Jinak sem to počítal zhruba na 50k poťák a pak kond před něj 10u. v zesu je 1u a pak 15k odpor na zem.

Re: Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

Jak jsem koupil....Pokud snižuješ zisk(citlivost),není důvod ke kmitání.Ano,přímo v zesu ve zpětné vazbě.

Re: Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

Anti: díky za odpovědi, ještě by mě zajímalo lestli se odpor ve zpětné vazbě se musí znešit ke snížení zisku či naopak?

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Prosím o pomoc s poťákem na vstupu zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£