Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Reproduktory AC akustika

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Reproduktory AC akustika

Dobrý deň
Chcem sa spýtať, že aké su reproduktory AC akustika, nemám skúsenosti s nimi a chcel by som vedieť či by boli vhodné na domáce použitie do subu ? ... Na ich stránke som čítal a majú vysokú citlivosť, výkon a hrajú dosť hlboko.... čo si o nich myslíte, prípadne skúsenosti?
Ďakujem.

Re: Reproduktory AC akustika

Jak ses k nim dostal? Jsou ošklivé, drahé, technologicky zastaralé, absolutně ničím nevynikající skládačky... koukej po firmách, které dobře vědí jak to dělat a mají k tomu prostředky.

Buďto chceš citlivost nebo hluboký bas, společně to nejde.

Re: Reproduktory AC akustika

cez kamaráta, že vraj dobrá značka - ale do teraz som sa s nimi vôbec nestretol ... tak preto som písal.....ďakujem za objasnenie ... a ktoré značky patria k tým naj ? čo tak poznám ememinece, beyma, RCF

Re: Reproduktory AC akustika

a tak dále... https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15620

Re: Reproduktory AC akustika

toto rozdelenie som tu nenašiel, ups asi som slepý sad ďakujem...ale premýšľam nad konštrukciou s Eminence lab 12 ku domácemu kinu čo mám 5,0.

Chcel by som poradiť ak budete vedieť že mám doma dve bedne, sú to troj pásmove s objemom okolo 40l, otvory na repro: bas 18,5cm...stred 11,5cm....vyška 8cm ... pôvodne tam mali byť arn6614, Arx130, Arv104....lenže ten zvuk nie je podľa môjho gusta. Chcel by som použiť lepšie meniče (nie ARN) a niečo skôr ako také menšie PA ...len neviem aké by boli vhodné repro do toho (kombinácia), repro do jednej bedni aby vyšli tak okolo 80€....dúfam, že nechcem moc a poradíte smile .... ďakujem za návrhy

Re: Reproduktory AC akustika

Předně je třeba vědět, jak ty 3p bedny vypadají, jsou-li konstrukčně špatně, náhrada reper moc nepomůže, pak jedna z možností nakouskovat a zatopit. Bude-li to slušná bedna, pak potřebuješ někoho, kdo ti navrhne repra a navrhne výhybku, tzn. el./akusticky měřit. V případě těch PA beden jsi řekl ještě míň, věštci tady nejsou...

Přesunuto na lepší místo.

Re: Reproduktory AC akustika

su to 3p closed, vnútorný objem 35l (aj s výstuhami a pod.) širka:250, výška:740, hľbka:300, sú z drevo triesky 19....otvor na bas reflex by sa dal kľudne dorobiť na prednú stranu, prípadne by sa aj otvory dali trošku zväčšiť na repro,  pridal by som tu aj obrázok ako vyzerajú ale neviem ako sad....... k tomu PA chcel by som niečo také univerzálnejšie, žiadne high-end... chem to na doma (nie k PC), ale niekedy aj vytiahnuť von (chata a pod.) preto keď by boli hotové by som riešil povrchovú úpravu kobercom. Hudby by na tom šla rocková, metálová a pod. - aby boli také tvrdšie basy nechcem čisto hifi zvuk, dúfam, že som poskytol už viac info smile

Re: Reproduktory AC akustika

Link na fotky máš nahoře + info, není tak neviditelný, stačí otevřít oči. U PA neznám rozměry ani fotku, to je nutný tě k tomu takhle dokopávat?

Re: Reproduktory AC akustika

bože prepáčte som si to vôbec nevšimol sad

Prikladám teda foto

http://s19.postimg.cc/k8bcn4nov/5860_020620103261.jpg

Ten výškač nie je arv 104, iný som nemal vtedy, preto je ten použitý , aké repro by boli vhodne pre tu bedňu teda?

Re: Reproduktory AC akustika

Jak jsem si myslel, krásný bedny na podpalku. Absolutně nemá smysl něco kupovat, pokud nové osazení pak do nových beden. Nikdo ti takovýto marast měřit nebude, nakonec možná zapomínáš na to, že taková výhybka a nová repra + práce, kterou by dotyčný chtěl, by něco stála a možná víc, než si myslíš.

Re: Reproduktory AC akustika

oskar: ten prvy obrazok to je fotomontaz?...alebo len mam unavene oci?

Re: Reproduktory AC akustika

oskar asi hledá nějaké forum, kde mu to odkývou. U konkurence dostal velmi obdobné odpověďi, a pořád mu to není dost smile
Chlape jeden ušatá, s takovou se dobrého výsledku opravdu nedobereš. Mimojiné v téhle ceně by bylo dobré přemýšlet i o dvoupásmu, pokud by ti to nevadilo.

Re: Reproduktory AC akustika

nie foto montáž to nie je big_smile to je fotené na mobile a svetla moc v tej miestnosti nebolo tak preto to tak blbo vyzerá ..... a ďakujem vám chlapci, kašlem na to, tie bedne pôjdu do kotla, lebo nech to skúšam tak či tak stále o ničom,ja som chcel kedysi dvoj pásmovú, lenže mal som tie všetky repro tak som spravil takéto niečo sad ale to už bolo dávno ... a mohli by ste mi teda poradiť dáku tu dvoj pásmovú? hm? aby neboli veľké ako klasické PA ale aby boli skôr také mobilnejšie a s tým zvukom aby v pohode ozvučili tak strednú miestnosť,   dik smile

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Reproduktory AC akustika

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£