Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Zdravím,
narazil jsem na relativně čerstvou konstrukci USB zvukovky s PCM2704. Dost se mi to libí, chci to postavit. Chtěl bych udělat malou úpravu aby k tomu šli beztrestně připojit sluchátka.  Na konstrukci je super že je i s soubory do eaglu, takže něco k tomu přikreslit je brnkačka.

http://www.pavouk.org/hw/usbdacpcm2704/index.html

http://s4.postimg.cc/ohmgfbid5/3942_img_2847small.jpg

Takže moje dotazy:
1) Má tato konstrukce nějaké vážné nedostatky? Pokud ano, jak je odstranit?

2) Zkušenosti s tímto obvodem?

3) Má prý relativně slabý výstup, přímé připojení sluchátek asi nebude ono, navíc regulace hlasitosti by se musela dělat ve windows. Takže to chce výstup nějak posílit. Návrhy? Ideálně k tomu přibastlit na jednu desku nějakou jednoduchou ověřenou konstrukci. Asi to nebude hi-fi, ale šel by ten posilovač napájet z USB? Bastlit k tomu zdroj +-15V s trafem je pro mě nevhodné a nějakým měničům bych se raději také vyhnul.

4) Co je vlastně sluchátkový zesilovač? Co jsem tak koukal na schémata předzesilovačů, bufferů, sluch. zesilovačů, snad i sound refiner a všechno mi přijde na jedno brdo. Furt to samý. Je celej vtip těhle aparátů je jenom v tom aby měli dostatečně tvrdý výstup, se kterým nezacvičí špatné vlastnosti kabelu, případně nízká impedance sluchátek?

5) viz bod4, neměl by tedy být problém si na tu verzi s sluchátkovým zesilovačem připojit normální zesilovač (v mém případě 2xSPS50) a vůbec nic neřešit?
Díky Mirek

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Rušení z počítače ti po napájení proleze do zvuku... Zkoušels PCM2704 zadat do gůglu?

Web

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

1, napájení přes usb, jen 16/44.1 (nemusí trápit pokud nemáš alba v něčem lepším), nevím jestli s tím funguje kernel streaming. Vše v jednom, pokud si vyvedeš I2S a připojíš k tomu externí převodník, bude to velmi pravděpodobně hrát lépe.
3, Asi tak jak píšeš, když to pracuje do menší impedance, hraje to lépe. Sluchátkáč je na menší impedanci dělanej.TPA6120, nebo nějakou variantu diamond bufferu. Hlasitost regulovat předtím.
5, Problém nebude

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … mp;start=0

Web

(upravil opamp 4. 11. 2009 10:49)

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Postavil jsem pár kousků (podle vlastního návrhu, všechno v SMD)... Zkušenosti mám výborné - za ty prachy vynikající zvuk. Sluchátka s impedancí nad 32 ohm to utáhne výborně, moje ruská 16 ohmová monstra ovšem taky použitelně. Nedostatkem zapojení je nutnost použít vazební kýbly, což je na basech vždy slyšet. Dal jsem na každý výstup 2x 220u tantal paralelně a ještě k tomu paralelně 1 u.

Kernel streaming to neumí, ale ASIO4ALL jsem s tím po několika hodinách rozchvátal - a bylo to znát! Bylo ovšem nutno namapovat si ve Foobaru L a R kanál obráceně - někde se vloudil bug.

Omezením je těch 16 bitů.

Web

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

klon: díky za info.  na tpa6120 se kouknu
reeb: je mi jasný že z napájením z kompu poleze bordel, ale teď mi tam stejně leze přes soundblaster, takže je to jedno.
Dále děkuji za odkaz, je tam pár postřehů.
opamp: mohl by jsi uveřejnit nějaké detaily? ideálně schéma, desku, fotky, popis big_smile
K těm vazebním kondům, pokud výstup podpořím nějakým operákem, vazební kond se už neprojeví, ne? Tedy pokud bych měl klasicky napájený operák a výstup přímo. Kdyby byl z jednoduchého napětí, pak by musel být na výstupu kond.

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Tantaly do signálové cesty nedávej, zkreslují..

Web

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Troch od vedle ........
TOS-Link > RCA:
http://www.audiofriend.cz/stereo/d-a-pr … ox-fl.html
Pro optický výstup ze zvukovky by to nemuselo být špatné.

(upravil opamp 5. 11. 2009 10:50)

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

tantaly (a elyty obecně) pokud vím zkreslují, nejsou-li polarizované - v tomto případě jsou. Detaily bohužel nemohu - nedělal jsem to pro sebe.

"Podpořit" výstup operákem lze, zapojíš li jej jako direrenční zesilovač - druhý vstup "opřeš" o VCOM - vývod 18. I tuto úpravu jsem dělal, jako "operák" byl použit TS4998 - 1 W můstkový zesilovač STM s výstupem na 8 ohm reprák. Vznikla klasická USB chrchlátka. Nicméně operákem si nepomůžeš k vyšší zatížitelnosti...

Web

(upravil Birkoff 5. 11. 2009 17:16)

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Možná trošku OT - co myslíš Ondro, mohlo by tohle http://www.diamondstar.de/dDB_overview.html skutečně fungovat nebo je to spíše vhodné jako "budič motoru" ? wink

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Na první pohled tam není nic závadného...

Web

(upravil Birkoff 5. 11. 2009 19:11)

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Hmm, jedině postavit a změřit - poslechnout. Druhá pravda je, že TPAčko není zas tak drahé a konstrukčně to vyjde mnohem jednoduššeji. Tedy až na to chlazení. Z tohoto pohledu se lépe jeví LME49600, ale ten je jednak nepříjemně drahý  a pouze "single". Ještě k tomu TPAčku: když jsi to stavěl, dával jsi před to ještě nějaký operák nebo jsi to budil z nějakého patřičně tvrdého zdroje?

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Já to postavil jako "vrabčí hnízdo" (s respektováním krátkých vývodů součástek), odpory byly tuším 1k2 (radši trochu zpomalit než kmitat), krmil jsem to přímo zvukovou kartou... v serii s výstupem odpor 47R, pak 10 m kabelu, pak 47R proti zemi a zesilovač. Nehrálo to vůbec zle smile

Web

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

OK, díky wink

Re: USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

add TPA

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8648

Web

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » USB DAC PCM2704 podle pavouk.org, úprava pro sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£