Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil BlackRider 6. 6. 2007 23:18)

Téma: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Jak jsem kdesi slíbil, tak jsem zkusil změřit ty sluchátka. Cháry se dost podobají těm na headphone.com
http://img512.imageshack.us/img512/7728/finalds0.png

Kdo pozná, co je to třetí? big_smile

Edit: No, zas tak moc se nepodobají, některý peaky poněkud nesedí.

Web

Re: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Prosímtě, ČÍM a JAK jsi to měřil? Dal mikrofon ke sluchátku (jak daleko?) (uzavřel jsi okolí - jako by byly na uších?) (jaký mikrofon?) a pustil šum a tohle je jeho FFT?

Já ti nevím..., ale 20db poklesy by znamenaly že je tam skoro ticho, a to není... Pokles kolem 2k ano, ale ne takhle masivní, stejně tak to klesání směrem nahoru bych spíš viděl na mikrák... smile

(upravil Boramyr 7. 6. 2007 11:21)

Re: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Ono už při porovnání výsledků Levý vs. Pravý kanál je vidět, nakolik vypovídající je tohle "měření". Kdyby mi sluchátka pouštěla mezi uši přes 20dB velké rozdíly v pásmu přesahující oktávu... no, asi by to hrálo poněkud jinak, než HDčka ve skutečnosti hrají...

Já jsem RMAA nikdy nezkoušel. Ovšem vzhledem k tomu, že jsem nikdy u jeho měření neviděl vůbec nic ohledně parametrů měření, testovacího signálu, okna FFT nebo dalšího zpracování, mám takový pocit, že jde o nějaký "one-click" měřák. A tam bych byl opatrný, jak a k čemu ho použít... už jsem tu kdysi viděl i pár závěrů z "měření", na která se bez komory a kalibrovaného mikrofonu nedá ani pomýšlet. Na jaké zvukovce to je měřené? A koriguje RMAA její charku? Má alespoň zavedenou přímou zpětnou vazbu přes druhý kanál jako justMLS, LspLAB a podobné programy v dvoukanálovém režimu? Já jen že moje integrovaná mrdka má charakteristiku HODNĚ divokou, a kdyby se nekorigovala, tak by z toho asi lezly zajímavý výsledky... překvapuje vás, že má natvrdo buď v ovladačích nebo hardwaru našláplý basy?

Měl jsem možnost alespoň přes rameno nakouknout na skutečnej profesionální software pro akustická měření od Buel&Kjäer a musím říct, že nějaké LspLABy a podobní s tím mají společné asi to co windowsovská kalkulačka s Matlabem.

Re: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Boramyre, co je na ZČU od BruelKjaer? Nějaký základní PULSE, mikrofony a SW, nebo je to něco většího?

Jsem teď IN. smile

(upravil Boramyr 7. 6. 2007 14:21)

Re: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Pardón... myslel jsem, že jsou to dvě měření HD555, nevšiml jsem si, že to první mají být PX100.

Edit : Kam ses zas nacpal, Michale?

Re: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

To Michal:
poklesy o 20dB pri sluchatkach bezne uvadzaju aj vyrobcovia, skus pozriet graf PX100 tam je pod 3kHz pokles cca 15dB.

Re: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Ono to meranie sluchátok by malo byť realizované na umelom uchu, ktoré simuluje pomery v skutočnom uchu. Zvukovod a celý sluchový aparát totiž funguje ako prevodník impedancie (akustickej) a vytvárajú tak primeranú záťaž pre menič.  Preto vyššie namerané výsledky sú takpovediac k ničomu.

Re: Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Přesně. Ten pokles kolem 2khz je právě rezonanční frekvence zvukovodu zevního ucha ,tam se dělají u sluchadel tyhle propady i uměle. Hrby na výškách (alespoň jejich část) lze klidně přičíst odrazům od mikrofonu a dalším chybám metody. Stejěn tak ten pokles co začíná na 4khz přičítám "aparatuře". smile

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Měření fr. průběhů sluchátek PX 100, HD 555

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£