Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Navrh - subwoofer na doma

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Navrh - subwoofer na doma

Ahoj vsichni,

Rozhodnul jsem se postavit is subik jako doplneni moji aktualni sestavy, ale jelikoz jsem lamka, tak bych
predem nez neco zkonim pozadal odborniky (-Vas:)) o pomoc a pripadne nakopnuti spravnym smerem.
Uz predem bych chtel upozornit, ze jsem prave jednim z tech, kteri by to mel nejradeji zadarmo a bez
prace:-) No ted prehanim, ale proste nesmi to stat silenej balik.

Subwoofer by mel byt tak nejak zvukove sladen do moji aktualni sestavy:
Xavian XN125(1-generace) + Rotel RA-05, mistnost je mala cca 17m2 a spatne zatlumena.

Prozatimni selekce:

Menic:
- Visaton W300 (jestli 4 nebo 8oHm nevim)
- napadla me jeste Beyma 12BR70, ale je tu na ni tolik spiny, ze se to sem bojim i jen napsat.
- menic v cene do 2000,- s DPH je jeste OK, ma cenu drazsi menic? proc?
- nemam-ani-predstavu od kolik Hz by to melo hrat, proste chci spodky k regalovkam

Ozvucnice:
- rozmer ktery by mi vyhovoval je cca 350x500x500mm coz je 87,5l bedna
- konstruovat bych chtel z MDF 20-25mm
- bassreflex/uzavrena netusim

Zesik:
- vybral jsem Aldaxii SPV100P215 v kombinaci s Sub Junior.
- napadla me jeste moznost LM3886 jako provizorni alternativa
- neporadam doma techno party, preferoval bych potisssi poslech ale bez ukradenych basu


Prosim o jakekoliv komenty k selekci menice, zesiku a konstrukci bedny. Predem velke diky! smile

p.s.: prosim zadne OT ohledne te 12BR70ky:-)

gl

Re: Navrh - subwoofer na doma

To sem ten svuj dotaz formuloval spatne, nebo je muj navrh tak genialni, ze se nikdo nema ke kritice? smile) gl

Re: Navrh - subwoofer na doma

Ono do 2k se nenajde moc 12". Navíc je zajímavý, že máš luxusní Xavy, k tomu Rotla, a to za nemalý peníz a na subko ti zbyly 2k.

Re: Navrh - subwoofer na doma

http://www.bmm-electronics.com/Product. … ct_ID=7111
Svez se s někým, kdo bude objednávat, na spoustu lidí se minule nedostalo. Naladěno mezi 28 a 33Hz to bude dobrý. Tu bednu prodluž, aby se do ní vešel bassreflex z 140ky trubky a pořádně ho zaobli.

Web

Re: Navrh - subwoofer na doma

2antonio: Dik za odpoved, moje hracky mam z druhe ruky, tak ze to tak strasne drahy nebylo, ver mi. Kdyz sem pocital stavbu subu, tak to rozhodne nebudou 2k, pokud se pripocte krabicka a zesik(junior + 100/250), dostaneme se alespon na 6000,-

2check: Diky moc za alternativu, proc si myslis, ze zrovna tento bude lepsi, nez ten Visaton? Jaky bys dopoructil objem bedny pro tento menic?

Re: Navrh - subwoofer na doma

Myslím že bys měl investovat do repráku víc. Já osbně bych k tomu prdnul profíka RCF LF12G301 stojí 3300Kč a je opravdu dobrej reprák ale záleží co od toho subu čekáš.

Re: Navrh - subwoofer na doma

hot.shot: Vis, to je prave to, lehce jsem to nastinil v prvnim postu, ja to ani poradne nevim. Jedinou zkusenost se subem mam z bednicek ke komplu a to teda nechcu opakovat:-)
Potrebuju proste posilit trochu spodky tech Xavu, jsou te regalky a nehraji moc dolu. Obcas kdyz si rad pustim nejakou tu elektronickou sklatbu, tak bych si ji i rad pribasnul...nevim jak to lip popsat. gl

Re: Navrh - subwoofer na doma

Tím co chceš jsem myslel jestli chceš 20-30Hz nebo dáš přednost dynamickému kopavému basu což ti právě poskytne profík.

Re: Navrh - subwoofer na doma

Já si spíš myslím že než 20-30 hz. Chce trošku přidat těm bednám na 40-50. že mu to tam chybí a chce to dokreslit.

Re: Navrh - subwoofer na doma

Starter: víš co znamená myslet? smile Tak se radeji zeptám, protože kdyby chtěl 20-30Hz tak mu nebudu doporučovat LF12G301... Já tyhle RCFka mám ve sloupech, takže je mám vyzkoušené s klidem je doporučím pokud glMara chce to co píšeš ty.

(upravil check 5. 8. 2008 15:54)

Re: Navrh - subwoofer na doma

No navrhovaných 90l tomu celkem vyhovuje. Dayton má slušnou Xmax, slušně silnej motor, vypadá dobře zpracovanej, tadle firma žádný sračky nedělá. Do 17m2 je to ažaž, vím to, byl sem v podobné situaci.
Za ty prachy dobrý kup.

edit: 140ka trubka má vnitřní 135mm, se zaoblením aspoň 1/2" a zapuštěním BR na obou koncích do desky udělej vzdálenost desek/dýlku trubky 48cm (nech minimálně 7cm místa od stěny).

Web

Re: Navrh - subwoofer na doma

glMara: Holt musíš přidat, za hezkých 3.5k máš Monacora SPH-300KE, jde i hodně nízko, z levnějších pak SPH-315, 90l. Do 60l, za 4k, SPH-300CTC.

S profíků, taky za pěknou cenu, Selenium 15SWS800, 100l bedna mu stačí, ladit na 33Hz.
Z 12" Beyma SM-112W nebo 112Nd/W, výsledkově stejná jako 12LX60.

ARN-312 nedoporučím. 12BR70 neznám, přesto myslím, že by vyhoval a k téhle sestavičce by sedl.

Nebo taky něco z Madihromadky.

(upravil Starter 5. 8. 2008 15:41)

Re: Navrh - subwoofer na doma

Pokud nechce ultranizké basy okolo 20hz tak mu ten dayton stačit bude. Tak 80litrů trubka 120x240 zaoblít hrát to bude slušně si myslím.

Re: Navrh - subwoofer na doma

15SW800 vypadá zajímavě, osobně bych ladil výš, no každý si muže skusit zkrátit a proudloužit br a nechat jak to bude vyhovovat. Za ty prachy už spíš bych připlatil a koupil RCF LF15G401 ale myslím že podle toho co glMara píše mu bude stačit 12". Kdyby glMara nebyl z Brna kdlině ho pozvu k poslechu LF12G301 a LF15G401 a mohl by si o tom udělat představu sám...

(upravil glMara 6. 8. 2008 14:00)

Re: Navrh - subwoofer na doma

Jeste jednou diky vsem!

2antonio: Ta chrka u toho SPH-300KE je opravdu takova? nejak se mi to nechce verit, ze to hraje tak nizko.

2check: SD315-88 taky vypada velice slusne, jen skoda ze je z ciziny hmm

2hot.shot: LF12G301 vypada zajimave, uzcite nad ni budu uvazovat a hlavne se da sehnat i u nas v CR.


A jeste lama dotaz na konec, je nejaky zasadni(-konstrukcni, zvukovy?) rozdil mezi HiFi menicem a Profi menicem?

gl

Re: Navrh - subwoofer na doma

A mě, jako další lamu, by taky zajímala odpověď na „lama dotaz na konec.“ A taky v čem se projevuje rozdíl v gumovém, pěnovém, „vlnkovém“ a nevím ještě v jakém závěsu membrány reproduktoru. Popř. nějaký odkaz, kde se o tom pojednává.

(upravil LuKyss 7. 8. 2008 9:50)

Re: Navrh - subwoofer na doma

Rozdíl je především v charakteru (zabarvení) zvuku. Když popíšu zvuk například Hi-Fi reproduktoru  ARN8604 jako medový, hluboký, hutný. Hi-Fi reproduktory mají nejčastěji (není podmínkou) gumové, papírové závěsy (neboli "vlnky" uchycující membránu ke koši).

Oproti tomu například reproduktoru z PA řady ARO9408 - rychlý, přesný, dynamický. PA reproduktory mívají nejčastěji tkaninové (textilní), papírové závěsy membrány.

Doufám že jsem se to pokusil správně objasnit a ten rozdíl vidíte.

Edit: ještě poznámka, když Tesla vyvinula tzv. "nízkorezonanční typy reproduktorů s dlouhým zdvihem a gumovým závěsem" uváděla, že jejich výhodou je použití v menší ozvučnici. Např. reproduktor  ARZ669  všimněte si Fs (rez. km.).

Web

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Navrh - subwoofer na doma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£