Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 8)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 151]

Re: zaškolení v měření repro

já bych taky raději pátek, a chtěl bych se stavit, ale nejspíš vlakem, takže bych byl rád, kdyby se našla nějaká dobrá duše z Prahy, která by mě odvezla na místo konání

Web

Re: zaškolení v měření repro

A to má být nějaké speciální doupě, že se musí něco pronajímat? Hoďte to prosím až na červen, v květnu ne.
Nabídnul bych se, že by se něco mohlo dít u mě, ale budu dělat nějaká škatulata s pokoji, takže nevím co a jak.

Web

(upravil MaBat 14. 5. 2008 12:31)

Re: zaškolení v měření repro

Jen pro info - čekáme s Bubáčkem na potvrzení prostorů (SPŠ Fr. Křižíka, Na Příkopě) na pátek, 27.6.2008.

Znovu se s tím připomínám - můžete někdo dotáhnout vhodnou bednu pro praktickou ukázku?

Jinak, náklady na akci se rozpočítají mezi účastníky, předběžně počítejte s několika stokorunami od každého.

Re: zaškolení v měření repro

No klidně přinesu ten můj 5l centřík, stejně potřebuju udělat výhybku.

Web

Re: zaškolení v měření repro

Nešlo by to uskutečnit před 25.6?

Web

Re: zaškolení v měření repro

Bude se měřit? Tou dobou bych snad moh mít hrubý skelety budek SLS12 + L15 + NEO3 ... smile

Re: zaškolení v měření repro

Myslíš že to bude lepší kombinace než  L22 + L15 +NEO3?

(upravil Frank 22. 5. 2008 7:52)

Re: zaškolení v měření repro

Obojí bude moc dobrý, když se to odladí pořádně. SLS je repro do uzavřenky a v optimistickejch vizích pojede od 50Hz s poklesem. L22 pude určitě do BR a s nim se dostane hloub, lidně i s malym hrbíkem. U obou se ale musí kompenzovat impedanční hrb RLCčkem, jinak to je k prdu.

Já si to dokážu živě představit jak to bude hrát, snad se moc neseknu v reálu. To moje bude mít větší gule, plocha musí jít znát. Tvoje bude mít zas maso hustě hluboký basy, ale s pro mě dost nepříjemnym zabarvenim typickym pro většinu BR... Ale až budou prachy, tak chci zkusit postavit pořádnou BR bednu s nějakym PAčkem, tudy cesta podle mě vede smile Navíc to moje bude mít krapet vyšší citlivost.

Re: zaškolení v měření repro

Frank: Proč chceš kompenzovat impedanční hrb u basáku?

Re: zaškolení v měření repro

Franku, franku smile. Zamysli se nad tím, jestli to typické zabarvení nepochází spíš od uzavřenky, protože to repro pumpuje pro menší akustickej tlak jako kráva a ještě podumej o tom, jestli by se nedal BR náhodou považovat za jakousi přídavnou plochu. Koneně by sis měl rozmyslet, jestli ty krávy sem budeš tahat.
Je ale pravda, že udělat pořádně BR není tak jednoduchý jako prdnout někam trubku.
A všichni bychom se měli zamyslet nad tím, jestli to školení má být o nových informacích nebo měření vasích beden...
... vybral bych prostě tři páry beden - 3p,2p a dappolíto.

Web

(upravil MaBat 22. 5. 2008 11:54)

Re: zaškolení v měření repro

Nikdo prosím nečekejte, že si z té akce odnesete nějaké hotové výsledky měření vašich beden. Tak to zamýšlené není a jen je potřeba tam dotáhnout něco, na čem se to dá prakticky ukázat, i když se to samozřejmě nevylučuje.

V pátek 27. to nebude, s největší pravděpodobností ale někdy v tom týdnu. Bubáčkova škola dává k dispozici učebnu, do nějakých šesti odpoledne, tzn. začátek tak ve tři, ve čtyři. Tzn. předběžně počítejte s termínem 23. - 26. 6. A nebo někdo sežeňte něco jiného (je potřeba jen projektor a aby to nebylo moc z ruky, pro VB je potřeba zajitit dopravu - zatím počítam s taxíkem).

Re: zaškolení v měření repro

26.6 už sem pryč, prosím aspoň o den dřív.

Web

Re: zaškolení v měření repro

Bobo Je prazak, ne? ja ho klidne privezu, pokud se tak dohodneme a nejak se mi eventualne slozite na beniznek. smile Urcite to vyjde levneji nez tagem...

(upravil MaBat 22. 5. 2008 12:03)

Re: zaškolení v měření repro

I tak lze. Musel bys ho potom pochopitelně i odvézt... Ale promysli si to dobře smile

Re: zaškolení v měření repro

No jiste.

(upravil MaBat 22. 5. 2008 12:05)

Re: zaškolení v měření repro

7tech napsal:

Frank: Proč chceš kompenzovat impedanční hrb u basáku?

Ten horní hrb se asi občas i kompenzuje, on Ti to Frank vysvětlí, jistě to má z dobrých zdrojů... smile
Aha, tak on píše i o uzavřený bedně... hm.

Re: zaškolení v měření repro

2Mabat: Kde to teda bude? Parkovat se tam predpokladam neda. smile

Re: zaškolení v měření repro

Bude to s největší pravděpodobností Na Příkopě, už jsem to tu psal a proto říkám, rozmysli si to dobře.. smile I když možná, že zrovna tam se to ještě dá...nevím, po Praze nejezdím.

Re: zaškolení v měření repro

No tovis... Jako o vikendu by to problem nebyl, ale v pracovni den odpoledne je to sebevrazda.

Tago muzeme zavolat dycky.

(upravil Frank 22. 5. 2008 13:16)

Re: zaškolení v měření repro

Kompenzace - já už si to přesně nepamatuju, snad nějaká interakce mezi indukčností cívky a basáku. Nicméně si to můžete v simulaci zkusit sami. Nasimulujte si bednu s basákem (třebas můj případ - SLS12 v 80l) a jako Filter nastavte Výhybku 2. řádu na 350Hz. Uvidíte tu bouli, kterou musíte kompenzovat. To samý pro BR. Když dáte výhybku aktivní, problém odpadá. Z toho tak usuzuju.

Checku, nepochází. Slyšel jsem totiž i BR s velkym papírovym basákem (nejednou) a tam se to nekonalo, například JBLka s 18" na podzimu.

Příspěvky [121 až 140 z 151]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£