Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 8)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

  Stránky: 1 2 3 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 151]

Téma: zaškolení v měření repro

Chtěl jsem se zeptat jestli by někdo z okolí Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziřičí a okolí neměl někdy čas alespoň trochu mi předvěst postupy při měření repro, počítání basreflexů, simulací a podobně. Zajímá mě to, a chtěl bych se v tom trochu zdokonalit. Finančně se odměním. Dík za každe info.

Re: zaškolení v měření repro

nikdo??

Re: zaškolení v měření repro

Ono jde o to, že to nikdo moc neumí smile

Re: zaškolení v měření repro

ale umí.... ale na takový věci nemá čas...

Objednej se na placenou konzultaci k Velkýmu Bobovi.... Naštuduj si to , připrav si podrobný otázky....
a budeš odměněn kvalitními znalostmi

Re: zaškolení v měření repro

Kluci, co se domluvit a opravdu si zaplatit tu konzultaci? Jde mi teď o měření, když už budou ty mikrofony (:D)
Ti, kteří to s tím myslíte vážně a baví vás to - složme se a poprosme dr. Sýkoru o setkání v nějakém vhodném počtu na Voňavé Hoře.. Co vy na to?

Re: zaškolení v měření repro

Souhlas, případně můžu zajistit místnost s dataprojektorem v Praze (Na Příkopech).

Re: zaškolení v měření repro

Super věc, dejte pak vědět.

Re: zaškolení v měření repro

To není špatný nápad. Na takovou akci bych šel taky.

Re: zaškolení v měření repro

No jo, konzultace, ale to by chtělo si toho co nejvíc vyříkat tady a tam přijít až s jevy nevysvětlitelnými. Obávám se, že většina z budoucích majitelů chuckofonů, má takové díry ve vědomostech, že by z toho byla ostuda. (Patřím mezi ně.)
Zpracovat nakonec všechno do pořádného článku a vylepit na web, by také nebylo k zahození.
(Napadlo mě pro začátek přeložit help k Arta, ale na jednoho je to moc.)

Re: zaškolení v měření repro

to s tou konzultací není vůbec špatný nápad, a rovnou bych se přikláněl k tomu, vzít tam nějakou bednu, a názorně to na ní předvízt, aby jsme to viděli taky na vlastní oči, a né jen teorie teorie teorie

Web

(upravil MaBat 15. 4. 2008 20:54)

Re: zaškolení v měření repro

No, mohla by to být snad i více přednáška, než konzultace, pokud by se sešlo víc lidí a podařilo by se zařídit ty prostory (Bubacku?). Prostě zasvěcené seznámení nás, amatérů, s tím, jak v obýváku změřit bedny tak, aby to k něčemu bylo - taková kuchařka, zdůraznění úskalí, upozornění na školácké chyby, apod., zkrátka věci víc z praxe. Tak bych si to představoval já. Nejde o výklad teorie, tu by si každý v rámci svých možností předpokládám dopředu nastudoval. Úroveň našich znalostí by byla přednášejícímu dopředu známa a myslím, že každej profík se jí dokáže ve výkladu přizbůsobit.

Návod k ARTA za takovou kuchařku právě nepovažuju...je to spíš ten výklad teorie (ale tak to asi bylo myšleno)

chyna.cz: výbornej nápad

Re: zaškolení v měření repro

a myslím si, že by se nás sešlo dost.

Web

(upravil check 15. 4. 2008 21:25)

Re: zaškolení v měření repro

Dobrej nápad, přišel bych taky a bylo by dobré vyhotovit audiozáznam (PC nebo laptop se vstupem). Myslím si ale, že pokud si na to každý aspoň trochu nesáhne a nevytvoří se seznam co, jak, a proč, že to nemá cenu. Ono by se to pak totiž zvrhlo pouze k teorii, kam taky jinam, když nejsou konkrétní otázky. Proto si kupte každý aspoň tu blbou kapsli z Gesu za 50Kč a zkoušejte nejdřív sami.

edit: Počítejte s tím, že Fousáče musíte odvíst a přivíst a kouřit se onair nesmí.
A zvedněte ruku, kdo umíte měřit aspoň tu blbou impedančku, na kterou sem vám napsal dokonce i návod v češtině...

Web

(upravil MaBat 15. 4. 2008 21:28)

Re: zaškolení v měření repro

Prosím tedy, aby se sem připsal, kdo by o to stál (i spolu s nápady a náměty), ať známe aspoň rámcový zájem. Pak můžem kontaktovat Velkého Boba a uvidíme, co (jestli vůbec) z toho může vzejít a kolik by taková sranda stála...

checku, myslím, že člověk Sýkorova formátu a zkušeností ti typickej seznam "co, jak a proč" vysype z rukávu za tebe a z fleku...ale samozřejmě, že každý by měl vědět, o co zhruba běží, to je jasný.

Re: zaškolení v měření repro

Já si tam chci jen sednout a poslouchat. Až budu potřebovat, dohodnu si z Bobem vlastní konzultace... Případně tam občas do něčeho rejpnu když mě napadne (jako minule).

Re: zaškolení v měření repro

já se taky hlásím, mohl bych pak dovézt někoho ze severu čech-trasa Teplice,Ústí, Praha
nejspíš by jel se mnoou zase Tagy
jaký mikrák si mám koupit? +-těch 50,-když to bude na školu smile

Web

(upravil check 15. 4. 2008 22:00)

Re: zaškolení v měření repro

Právě proto, že Pan Sýkora je formát, je schopný z fleku odpovědět natolik konkrétně, jak se zeptáš. Aspoň co sem stačil zjistit, když sem s ním onehdy seděl. Jaké budou asi ty otázky, když jsme měření většina neměli v ruce? Obecně se to každý je imho schopný naučit sám, na konkrétní průsery a hlavně tedy jejich řešení tu je Velký Bob.
Mikrofonní vložku za padesátikorunu tam mají jedinou.

Web

Re: zaškolení v měření repro

Já se obávám, že když Dr. Sýkorovi řeknete, že jste nikdy neměli mikrofon v ruce ani jste nečetli jeho článek o měření, tak se na vás zvysoka..

(upravil chyna.cz 16. 4. 2008 7:27)

Re: zaškolení v měření repro

šlánek o měření?
koukám, že toho budu muset naštudovat než dost...

Web

(upravil MaBat 16. 4. 2008 9:13)

Re: zaškolení v měření repro

Panebože, co tu zas vymýšlíte za naschvály? Pro mě za mě se každý objednejte zvlášt, volové. Jsem zvědavý, kolik z vás to udělá. Všechny takové "konzultace" budou mít jistě průnik, který se dá zobecnit a vyložit.

Tak holt ještě jednou:
- téma: akustické měření v DIY praxi (jehož výsledem jsou platné podklady pro návrh výhybky, aj.)
- bylo by to placené (tj. žádné vylepování článků na webu, 7techu), tj. každý by si rozmyslel, zda se toho zúčastní a kolik se toho dopředu naučí, aby to pro něj mělo nějaký přínos
- jelikož přednášející dostane honorář tak, jako tak, může mu být z principu jedno, kolik si z toho kdo odnese

To je to tak složitý takhle pobrat? smile

Co můžem udělat, je počkat, až budou Chuckofony, aby si to každý mohl nejdřív sám osahat. (Po čem zde stále volám je nastavení nějakého standardu, umožnující širší diskuzi a sdílení zkušeností, prostě něco, co má hlavu a patu)
Jinak nepředpokládám, že by se výklad týkal konkrétního HW/SW, jednolo by se právě o ty principy, které jsou vždycky stejné....

Příspěvky [1 až 20 z 151]

  Stránky: 1 2 3 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£