Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 8)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 151]

Re: zaškolení v měření repro

Boramyr: ja do puntiku souhlasim smile

Re: zaškolení v měření repro

MaBat napsal:

Šum by při těchto měřících metodách až tak nevadil, pokud by měl dostatečně náhodný charakter, což ale v reálu málokdy platí a vadit to může dost...

je úplně jedno jestli má náhodný nebo nenáhodný charakter. V případě, že tě bude zajímat zkreslení, budeš vedle jak ta jedle, a/nebo budeš muset použít metodu měření, která je vůči hluku odolnější.

Frank napsal:

Už si napsal. Nikdo to neumí a kdo to umí, radši mlčí.

Písmem J.K. - RTFM (Read The Fucking Manual). Nemá smysl strávit hodiny sepisováním elementárností, když je vše popsáno v dostupné literatuře nebo v manuálech. I kdyby to nesmyslně někdo udělal, nakonec si stejně po instalaci programů budeš muset RTFM.

Re: zaškolení v měření repro

MethMan napsal:

je úplně jedno jestli má náhodný nebo nenáhodný charakter. V případě, že tě bude zajímat zkreslení, budeš vedle jak ta jedle, a/nebo budeš muset použít metodu měření, která je vůči hluku odolnější.

Jedno to určitě není, nebo si nerozumíme ohledně té náhodnosti. Jaký vliv třeba na zkreslení bude mít (teoretický) bílý šum v porování např. s hučením větráku PC? -tak to bylo myšleno.

(upravil Boramyr 23. 4. 2008 0:44)

Re: zaškolení v měření repro

Když už jste na to narazili, ví někdo, na jaké úrovni se tak pohybuje zkreslení běžných elektretových kapslí? Tuším, že to bude nejspíš o něco lepší než u reproduktoru, ale žádný zázrak.

(upravil MaBat 23. 4. 2008 9:43)

Re: zaškolení v měření repro

Když se vrátím k té přednášce - měl by tedy někdo možnost dotáhnout pokusnou bednu? (zřejmě ideálně basreflex, počet pásem už asi nehraje roli, když jich bude víc, než jedno...)

Předpokládané místo konání Praha, asi někdy o víkendu, což?

Re: zaškolení v měření repro

To Boramyr. Samozrejme že ja tiež kontrolujem návrh meraním s reprami v protifáze. Čo sa týka môjho mikrofónu už som to tu kdesi písal, že je to monacorácka kapsla a mám ju asi 8 rokov.  No a overená je podľa B&K. Ja také priaznivé skúsenosti s ostatnými kapslami nemám. Rozhodne nie sú rovné až do 5 kHz, ale nanajvýš do 3 až 3,5 kHz (aspoň podľa mňa). Potom amplitúda stúpa o 4 - 6 dB na cca 10 kHz. Okolo 14 kHz sú na nule a väčšina kapslí má na 20 kHz pokles 5 - 8 dB. A s týmto  zvlnením je samozrejme zanesená aj príslušná fázová chyba. Môžeš síce namietať, že skreslenie fázy aj amplitúdy v oblasti deličky je rovnaké u oboch reprákov, ale v skutočnosti presne nevieš, kde sa tá delička naozaj nachádza.  A tu je niečo o skresleniach www.audioxpress.com/magsdirx/ax/addenda/media/danavaras2861.pdf

Re: zaškolení v měření repro

godz: ja uz jsem sem daval svoje mereni kontrolovane MLSSA, to uz jsi i videl. A kapsle MCE2000 z Gesu uplne v pohode jak kdyz streli do 8kHz. viz. http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2830&p=1 (příspěvek #18). A neni to nahoda, leon to ma taky zprovoznene s podobnymi vysledky.

Re: zaškolení v měření repro

Pokusnou bednu mám. Je asi 110cm vysoká a má otvory pro 15´, 6´, dva různé kaloťáky včetně zapuštění a asi 120mm bassreflex. Každý otvor je v jiné stěně. Samozřejmě do toho mám i repráky a není pro mě problém všechno vzít do Prahy. Dřív, než za 6-8 týdnů ale nemůžu.

Re: zaškolení v měření repro

Na co to máš? smile Zas aby to bylo něco z reálnýho světa...

S tím termínem se musíme dohodnout. O prázdninách to, počítám, moc smysl nemá a během května/června zas asi bude mít víc lidí starosti se školou. Takže tedy až v září (to už možná budou i Chuckofony)?

Re: zaškolení v měření repro

Je to normální bedna a repráky do toho mám běžné: Visaton, HiVi, Beyma, Eminence. Jestli vás tedy netlačí čas, tak není problém. Možná do té doby udělám i otvory v jedné stěně.

Re: zaškolení v měření repro

To Hanzs. Pozri si ten odkaz o skresleniach. Okrem iného je tam porovnanie Linkwitzovskej úpravy WM 61 Panasonic s profesionálnym mikrofónom a tiež sú tam aj fázové charky.  Napriek tomu, nevylučujem, že máš lepší kus. Ja mám tiež zrejme len vďaka náhode solídny mic.

(upravil MaBat 23. 4. 2008 11:53)

Re: zaškolení v měření repro

7tech: normální bedna s každou dírou v jiný stěně??

Za sebe bych to udělal dřív, ale jestli by kvůli tomu měla přijít polovina lidí a polovinu si toho odnést, je to nesmysl...
Jinak RNDr. Sýkora je pro smile Zbývá zajistit prostory, domluvit termín a dohodnout podrobnosti...

Re: zaškolení v měření repro

MaBat: Mluvil jsi o zkušební bědně ne? A tohle je jen zkušební bedna. Proto má každý otvor jinde a po akci si z ní můžeme udělat táborák.

(upravil MaBat 23. 4. 2008 12:20)

Re: zaškolení v měření repro

Jo, to mluvil... big_smile Jen nevím, jestli na takové bedně bude možný nějak názorně ukázat obvyklý věci...

Nevzal by někdo raději nějaký hezký skladný basreflexový dvoupásmo, aby se nemusel 7tech tahat s takovým monstrem? Podmínkou přirozeně jsou samostatně připojitelná repra.
Ještě tedy prosím zainteresované o vyjádření k tomu termínu.

Re: zaškolení v měření repro

Pokud to bude v září, tak už určitě budu mít hotové Swifty (9l br)

(upravil MaBat 24. 4. 2008 10:37)

Re: zaškolení v měření repro

Kdy to bude, záleží jen na nás, jak se domluvíme... Zatím všichni (ostatní) mlčí.

Chlapi, jestli vám to je jedno, domluvím se s Velkým Bobem a stanoví se termín někdy v květnu/červnu a hotovo. V nouzi sbiju nějakou provizorní bednu na ty repráky co mám doma... Čekal jsem, že zájemců o změření svých beden přímo od Sýkory bude plnej pytel a ono nic smile

Ptám se ještě jednou - kdy? Kdy se vám to určitě nehodí?

Když se pokusíme zohlednit školní/akademický rok i hlavní tah dovolených, co třeba víkend 28-29. června? (Jen v jeden den)
Účast je potřeba nahlásit předem, at víme, jestli nás bude 5, nebo 20...

Re: zaškolení v měření repro

To by mělo vyhovovat. Já zatím vím jen že určitě nemůžu ten víkend na konci května.

Re: zaškolení v měření repro

Taky bych se mrknul a prohodil s vami par slov.

Re: zaškolení v měření repro

Čekal jsem, že bude větší zájem.

Momentálně sháním prostory a nedaří se mi to. Jelikož je nás málo, asi je nesmysl chtít si něco, byť na pár hodin, pronajímat.

Proto se ptám, vadilo by, kdyby to bylo někdy v pátek odpoledne? - neozývejte se všichni

Re: zaškolení v měření repro

Když mi to vyjde do volna, přijdu jistě. Mám nepravidelnou pracovní dobu a znám ji až koncem předchozího měsíce.

Příspěvky [101 až 120 z 151]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£