Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 8)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 151]

(upravil pistole 17. 4. 2008 20:38)

Re: zaškolení v měření repro

Godz:
- co je dobře naměřená bedna ? Jak to má vlastně vypadat ?
- když už jsme u toho jak vlastně vypadá dobře naměřenej zesilovač, preamp, aktivní vexle, dac a nebo transport ?
- Ne že bych o tom neměl nějakou představu, ale fakt je, že když víš co lovíš, nemusíš ani nijak přesně mířit. Trefíš se pak i s flintou která zanáší.

Re: zaškolení v měření repro

To Pistole presné meranie bedne: Kvalitný mikrofón + primeraný mikrofónny predzosilovač,  kvalitný hardware + software, výborná znalosť meracích metód.  Prepáč, ale Tvoj prístup je svojrázny.  Dobré meranie znamená overenie si faktov. Pokiaľ sa pri meraní (prípadne pri love) spoliehaš viac na intuíciu ako na fakty, potom  sa Ti môže stať, že namiesto jeleňa trafíš susedovu kozu.

(upravil pistole 18. 4. 2008 11:08)

Re: zaškolení v měření repro

co mi to proboha vkládáš do úst... ??!
Na co je ti ultrapřesný měření, když nevíš jak přesně to potřebuješ změřit a co máš dosáhnout....

končím debatu nemá to cenu zaplaťte si toho Bohouše.... Nikomu nic vysvětlovat nehodlám.

Re: zaškolení v měření repro

Chtělo by to víc měřit, než tady zabředávat do teorie a odzkoušet si v praxi, zda jsou naše výsledky měření relevantní, také jsem si musel nechat poradit při měření od zkušenějších, za což jim patří velký díky, jmenovat je nebudu, oni vědí. Měřím doma a s odchylkama a nedokonalostí jsem se smířil, věřím však, že ty výsledky, jsou podstatně lepší, než návrh z charakteristik od výrobce. Godzi, zrovna do Pistoleho bych tady vůbec neryl, ten má naměřeno a podle toho vyrobeno víc funkčních vexlí s dobrými výsledky, než mi tady ostatní dohromady.

Re: zaškolení v měření repro

pistole
místo toho,abys tady vysvětlil mladejm klukům problematiku,tak se urážíš jak malej fracek...sorry..nedalo mi to

Re: zaškolení v měření repro

Pistole, ešte raz si prečítaj môj preposledný príspevok.  A ak tu okrem abstraktného kritizovania nepovieš nič, tak mi Tvoje howgh nevadí...

(upravil MaBat 18. 4. 2008 12:07)

Re: zaškolení v měření repro

pistole napsal:

Na co je ti ultrapřesný měření, když nevíš jak přesně to potřebuješ změřit a co máš dosáhnout....

Ehm, tohle není vkládání do úst? Nikomu tady snad nejde o samotnou přesnost, jako právě o tu metodologii a souvislosti, který si lze evidentně vyslechnout jen na té placené přednášce... Nehodláš vysvětlovat, tak nepoučuj, lidem tady je to k ničemu.

(upravil check 18. 4. 2008 18:42)

Re: zaškolení v měření repro

Do pistole se neserte, ten jako jedinej z lidí, kteří tomu rozumí, občas pustí slinu (informační).

Web

Re: zaškolení v měření repro

Jedovatú?

Re: zaškolení v měření repro

Ja teda ted presne nechapu o cem je debata, ale souhlasim s tim, ze mereni staci v nejake rozumne presnosti dejme tomu +/- 1dB. Neni potreba hnat se prehnanou presnosti... Zase na druhou stranu, je potreba mit mereni, kteremu se da verit.
Spousta problemu se da privodit jak jsem si ozkousel na sobe - provedenim mikrofonu (umisteni pecky v trubicce), provedenim stojanu pro mikrofon atd. Tyhle veci se musi udelat spravne a pak to funguje.

Re: zaškolení v měření repro

Dokken:
neurážím se , ale nemínim diskutovat s lidmi co mi podsouvají věci co jsem neřekl. něco jsem se snažil naznačit ale je vidět že to nepadlo na úrodnou půdu. Nezlobím se ale konstatuji, že je to pro mne plýtvání časem.
Co se týká pouštění dalších info .. sorry nedá se nic dělat nemínim promrhat svůj čas free servisem pro celou DIY komunitu. Další postup je jak jsem již před časem uvedl.
Budu se podílet jenom na věcech , které mne nějak mimořádně zajímají.

Re: zaškolení v měření repro

Stejně mi to balkonové měření nedá spát.  smile Co třeba takovéhle uspořádání? Bednu bych dostal nějaké 4m od paneláku, takže odražená vlna by to měla k mikrofonu cca 9m. Jestli dobře počítám, tak rozdíl mezi přímou a odraženou vlnou bude nějakých 23ms. To si myslím, je docela slušné.

http://7tech.czweb.org/public/lodzie.gif

Re: zaškolení v měření repro

A důvod? Stejně se budou bedny poslouchat v pokoji a tam budou vždycky odrazy a bude se to chovat jinak.

Re: zaškolení v měření repro

No jo. Proč vlastně měřit. Místnost to stejně podělá. Franku, já bych navrhnul prodávat lidem bedny bez výhybek. K tomu by dostali krabici cívek a kondenzátorů a urob si sám dle svého obýváku!

Re: zaškolení v měření repro

7tech - Jak pronikavý nápad! Dej se hned do toho. A nezapomeň to vyfotit až to bude nainstalovaný, jinak tomu nikdo nebude chtít uvěřit! lol

Re: zaškolení v měření repro

To bych chtel taky videt smile
Zmerit nejakou metrakovou bednicku...

Nebylo by misto balkonu u panelaku lepsi, nekde splasit klice od strechy?

Re: zaškolení v měření repro

Neviem si prakticky predstaviť, ako vystrkuješ rahno z balkóna a ako by si to celé mechanicky fixoval. Okrem toho si treba uvedomiť, že pod určitými frekvenciami sústava vyžaruje aj dozadu, čiže najbližší odraz by si mal časovo bližšie ako ten od zeme. Každopádne, keď to budeš robiť, zaves sem nejaké foto.

Re: zaškolení v měření repro

Nevidím v tom problém. Vy jste nikdy nestěhovali 100kg sedačku do paneláku? smile http://7tech.czweb.org/public/sedacka.jpg
Jasně, že je rozdíl 1m rameno a 4m rameno, ale která bedna váží 100kg? Střecha je na prd. Tam jsou domky pro strojovny výtahů a hromady antén včetně satelitních. Godzy, to nebyla vzdálenost od země, ale od stěny domu. Jedinou překážkou je tam to šestimetrový I-čko...

(upravil Frank 21. 4. 2008 15:54)

Re: zaškolení v měření repro

Vypadá to jako by na tý sedačce někdo seděl yikes (Federmann)

Re: zaškolení v měření repro

Jo, a to lano je dimenzovaný jako jeho koncovej stupeň. Kolik času mu zbývá na podání další patentové přihlášky?

Web

Příspěvky [61 až 80 z 151]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » zaškolení v měření repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£