Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 10)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 182]

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Hmm, tak chlupy zmizí, když snížim vzorkovací frekvenci na 48kHz.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Michal napsal:

Ted jsem to chtel napsat. Pytlik se soli je fajn, ale melo by drzet pevne i cestou "dolu". Navic by bylo dobre merit repra svisle, prave kvuli vlivu gravitace, ktera potom jednim smerem pomaha a druhym jde proti sile pohonu.

tak mě napadá proč to měřit zrovna svisle, když repra budou pak hrát v normální poloze?

Web

(upravil check 21. 8. 2008 17:11)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Jo ty vstupní části sou ojebaný no. Já sem zjistil, že nějakou vypovídající hodnotu moje měření přes micin má teprve když to trochu oroštuju. Mimochodem Boramyre, ty díry který sme naměřili po nárůstu SPL zmizely, asi to dělá ten SN.
Pro měření měničů v bedně, je kritické zvolit stejný počátek okna, tak aby šla naměřená data (měřená fáze) spolehlivě použít pro simulaci výhybky?

Měřit měnič položený magnetem na stole je ok, s TS parametrama to nehejbe. Se zkreslením už by to pravděpodobně hnulo (hlavně u basáků s poddajným závěsem/těžkou membránou).

Web

(upravil jean 25. 8. 2008 20:34)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ahoj hoši. Tak som si stiahol ARTU, spravil stojany a začal "merať". Akurát neviem, či som to podľa návodu pochopil aspoň ako tak dobre. Tu je pár mojich "meraní":

Toto je ARV 089, ja som mu dal predradný odpor 2 mikro, iný nebol poruke, tak to klesá od 2kHz. Druhý obr. je stiahnutý z TVM, ale je asi ešte z čias Lenina.
http://img161.imageshack.us/img161/4272/arv089002kw3.th.png

A toto je ARO4658 a to som chcel vedieť, či som si dobre vybral to okno, alebo bránu (neviem, angl. GATE)
http://img161.imageshack.us/img161/7012/arobx3.th.png

http://img161.imageshack.us/img161/4610/aroimpjf5.th.png

Ak to tu vadí, tak to po dúfam nejakej odpovedi zmažem. Nikdy som také meranie nevidel, robil som to len podľa manuálu v ARTAe.

Merací mikrofón nemám, je to len pecka s handsfree siemens s tieniacou rúrkou. Čakám na chuckofón

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

jean: ten vyskac si meril v ozvucnici? Ten vyber okna neni na tom pastnutem obrazku moc videt...

(upravil jean 25. 8. 2008 20:58)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Nie bol položený na drevenej krabici:

http://img73.imageshack.us/img73/7707/beznzvukd3.th.png

Tam kde je tá červená časť som klikol pravým tlačidlom myši, ľavú stranu som nechal na O.000 ms.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

jean: takto nic nenameris, kvuli difrakcim, musis mit vyskac minimalne na nejake desce napr. deska 20x30 cm uz da nejake realne vysledky...

(upravil jean 25. 8. 2008 21:01)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

OK. ARO bolo merané v reprobedni.

http://img73.imageshack.us/img73/8228/arolv7.th.png

Tá čiara hore je to čo vyšlo mne a to dole zase z webu TVM

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

jean: no vidis to je dobra shoda - ze obyc pecky moc nemeri nad 10kHz se vi, a pod 400Hz toho taky moc v bezne mistnosti nezmeris (diky kratkemu oknu). Jinak okno by melo zacinat  tesne pred zacatkem zakmitu, tezko odhadnout z tveho obrazku cca 2.5ms.

(upravil jean 25. 8. 2008 21:16)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Toto bolo merané dnes na terase, je to najrovnejšia veľká plocha čo mám. Dnes bolo bezvetrie. Bedňa s reprom boli vo výške asi 1.5 metra. Myslím, že to je použiteľné od asi 600 Hz. Ak som to nedosral. Viem, že by to malo začať pred začiatkom zákmitu, ale potom mi nevychádza lenght sample. Som prekvapený, že meranie je prakticky nezávislé na náhodných hlukoch (výkriky a pod. meral som to furt dokola a priebeh stále ten istý, otázka je, či som to meral dobre uui)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Aby ti vychazelo lenght sample i pri oknu dlouhem cca 3ms (a ty cca 3ms bys dosahnout mel skoro v kazdem prostoru), je potreba samplovat na 96kHz.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

MLS signál je velmi odolný proti rušivým hlukům pozadí.
Proč je potřeba 96kHz? 48kHz by mělo dát 24kHz pro měření, nebo to není s dostatečně velkým rozlišením?
Měl bych jednoduchou otázku smile. Jak mám odečíst dvě křivky, abych po přičtení rozdílu k jedné získal křivku druhou? Samozřejmě sem zkoušel normalizované a s minimální fází, ale vycházej mi blbosti :x.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Proc potrebuje ARTA aspon 128 vzorku, aby neco kloudnyho spocitala ti vysvetli Michal, ma diplom z analyzy signalu big_smile

Tu druhou otazku bude asi potreba jeste trochu rozvest. O co se snazis? Kalibrujes mikrofony?

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

big_smile

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Jo chci udělat kalibrační křivku pro mikrofon. To znamená že mám změřenou charku řekněme "rovného mikrofonu" na jednom repráku a pak mám charku s mým mikrofonem změřenou stejně na stejném repráku.
Tak Michale něco o tom napiš, až zase budeš v práci plně vytížen prací smile.

Web

(upravil MaBat 29. 8. 2008 16:07)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Nevim jaky jsou moznosti, nesedim u toho, ale udelal bych to takhle: Vyexportoval bych obe charky do souboru (.frd, nebo co to umi). V excelu bych proved sprosty odecteni amplitudovych charakteristik a z vysledku udelal zadanej kalibracni soubor (tam staci jen seznam dvojic "frekvence ; korekce v amplitude". Jak ma ten kalibracni soubor vypadat je v manualu. Samozrejme k tomu nesmis zapomenout zapocitat korekcni krivku i toho "rovnyho" micu smile

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ja si tu korekci udelal rucne v notepadu, proste jsem na zhruba po 1kHz bud pridal nebo ubral decibely az to sedelo.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

A fázi nechat dopočítat minimální?

Web

(upravil MaBat 29. 8. 2008 17:49)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Když to uděláš tak, jak píšu, tak fázi vůbec nepotřebuješ řešit. Koneckonců je fáze jen volitelnou součástí kalibrační křivky a musel by se vyjádřit někdo znalý, jak to s tou fází konkrétně u mikrofonů je. Podle mě jí k tomu (zvlášť) nepotřebuješ.

(upravil check 13. 9. 2008 19:11)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Vskutku fázi netřeba, ona v kalibračním souboru vytváří takovou zajímavou věc, že ji skutečně pouze posunuje o úhel, takže se kliďánko stane, že vám kus fáze chybí smile.
Jak zařídit dorovnání rozdílu pink noise white noise/white noise, což je 3dB pokles u růže - kde ten pokles začíná?
S každým měřením se mi v LSPLabu mění začátek impulsu, i když mikrofon a repro vzdálenost nemění. Arta má začátek vždycky stejně správně. Co to má být?
http://www.check.wz.cz/docasna/mereni/whitepink.png

edit: Ani ta Arta nemá začátek dobře mad

Web

Příspěvky [81 až 100 z 182]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£