Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

(upravil Otas 16. 10. 2021 14:24)

Téma: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Vznik sluchátkového zesilovače byl v podstatě náhodný, hifi se nezabývám, vzhledem ke kvalitám mých uší je mi to na nic. Jak to tedy proběhlo:
Před lety jsem byl při hledání cesty ke snížení šumu ve sluchátkách svého DIY DJ mixu nucen hledat náhradu za nevhodné LM386. To v sobě neslo výzvu, aby se plošný spoj vešel namísto původního (+ cca 3 cm2 rezervy).
Jak jsem popisoval v jiném vláknu, vzpoměl jsem si na výkonový zesilovač A2030V, posílený tranzistory KD711/12 v napájení (AR B5/88). Tak jsem zkusil, co udělá s OZ a menšími trandy v podobném zapojení. Při obvyklém proudu napájení 3 – 5 mA jsem vystačil se snímacím odporem 100 ohmů.
Výsledek mne velmi pozitivně překvapil, kromě žádaného minimálního šumu byl přínosem zvuk blížící se kvalitě použitého OZ. Vyzkoušel jsem několik slušnějších OZ (co jsem našel doma v krabičce…) na osciloskopu.
S LME47910 se zapojení chovalo velmi sourodě, ve slyšitelném pásmu skutečně jen jako silnější velmi kvalitní operák.
S OP27 nebo OPA134 to bez problému pracovalo, ale v limitaci to až tak excelentně nevypadalo, i když to zvukově bylo docela slušné.
OP37 nebo OPA132 už byly moc rychlé a v limitaci měly tendence k zákmitům.
Jiné kloudné jednoduché OZ jsem při zkouškách neměl po ruce.
To vše už jsem na AW popsal.
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22735
Zvažoval jsem to i jako možnou náhradu za zesilovač pro sluchátka v mixu Rodec X2200, kde je pro sluchátka použito zapojení zesu ve třídě H (napájení +- 15 zvyšované na +-30 V !!). To je náročné pro pasivně chlazený zdroj mixu, který se mi jednou na akci přehřál a na 15 minut stopnul muziku sad . Vyrobil jsem si tedy cvičně alternativu, takovou šikovnou, malou smile .
https://i.postimg.cc/CdmpRgxF/IMG-0776.jpg
Ta pak byla předmětem zkoumání  - zkoušel jsem drobné úpravy zapojení. Přitom se plně osvědčily rezistory mezi kolektory trandů a výstupem zesilovače. Očekávané přechodové zkreslení se díky kvalitám operáku  objevovalo na osciloskopu až v nadzvukových kmitočtech.  Nejtransparentněji na 300 kHz při výstupním signálu 1 V a nízké zátěži 8 ohmů - žlutá křivka, pro srovnání zátěž 27 ohmů - červená křivka.
https://i.postimg.cc/xkS4sx1x/IMG-0912.jpg
Pro srovnání totéž při 20 kHz
https://i.postimg.cc/G4nKrBn9/IMG-0913.jpg
Nechal jsem se vyhecovat (Kaedova práce smile  - díky) k úvahám o symetrickém napájení. Bez potíží jsem přepojil vyrobený zkušební kus na symetrii, ještě se to o pár kondíků zjednodušilo. Rychlost přeběhu byla cca 20V/us.
Zesilovač nemá rád při obdélníkovém signálu (bez C10) zátěž s paralelní kapacitou. Při 27J + 220nF udělá velký výkyv v náběžné hraně. Zkusil jsem, co obdelníkový signál udělá na výše zmíněné profibedýnce (složitá výhybka uvnitř) a chovalo se to naprosto klidně, bez výkyvu. S normálním signálem se to zřejmě nebude negativně projevovat.
Zesilovač mi zkušebně vydržel bez poškození zkrat na výstupu po dobu cca 30 minut. OZ je na trvalý zkrat uzpůsoben.
Při přetěžování do klipu a při kmitočtech nad cca 60 kHz měl OZ tendence ihned omezit výstupní výkon na minimum.
https://i.postimg.cc/Z9B5cq0F/IMG-0928.jpg
Níže se už ničeho nelekl big_smile .
https://i.postimg.cc/p9zpvTxV/IMG-0920.jpg
Přetížení + 14 dB sinus na vstupu vypadalo na výstupu jako zcela pravidelný obdélník s ne zcela kolmými náběhy).
Pokoušel jsem se změřit činitel tlumení, ale na basech jsem nenaměřil (8 ohmů oproti bez zátěže) nic, na 17 kHz se snad něco pohnulo, ale bylo to na hranici rozlišení škopku. A nemám moc stabilní sinus generátor, tak hodnoty nad cca 500 nedovedu.
Při testování na bednách mne zvuk oslňoval. Ale pro prakticky využitelný sluchátkový zesilovač bylo potřeba další zesílení a poslechově kvalitní korekce. Jaké ale použít?
Opět zahrála svou roli náhoda smile, měl jsem tu na kontrole Julův Transiwatt TW140 studio a tak jsem cvičně zapojil za výstup jeho korekčního Williamsonova zesilovače (pozice výšky, basy v nule) konektor a z něj pak zmíněný zkušební kus. Na výstup jsem zapojil profibedýnku (KPL3012LF+DE990+HF99), připojil signál z CD na vstup Transivattu a slyšel nádherné, čisté středy a výšky, jisté basy (samozřejmě - posuzoval jsem to jsa omezen 64 letýma ušima). Posun korekcí to nezhoršoval! Provedl jsem srovnání se zesikem s LM3886TF bez korekcí: byl zřetelně horší. A se zesilovačem v třídě B z Transiwattu: Na ten malý výkon doslova zvuková bída. To mi přineslo poznání, o co je lepší korektor z TW než standardní zapojení a jak to pak ten odrbaný výkoňák pokazí sad .
Tož ve mně uzrála cesta složení korektoru z TW140 (samozřejmě upraveného na použití precizního OZ) a výkoňáku v symetrickém napájení. 
Takto slepé kuře nalezlo zrno big_smile .

Vlastní provedení:
Schéma (pozor - závěrečné) - jako vždy jen tak namázlé, nechtějte na mně nějaké rýsování smile lepší už nebudu. Nepřečtete-li cosi, zeptejte se….
https://i.postimg.cc/p5hNN9bq/Sch-ma-realiza-n-3.png
Williamsonův korektor umožňuje zároveň signál zesílit, zapojení bylo nejprve navrženo na citlivost cca 180 mV na vstupu (cca 125 mV na OZ) pro plný signál.
Negativem tohoto korektoru je malá průchodnost signálu na výstupu při napájení +-15V, která je na basech omezena na cca 5 V mezivrcholově! Regulace hlasitosti tedy musí být na vstupu. To je samozřejmě kompromis, který se negativně odrazí trvalou úrovní šumu.
Průchodnost signálu umožňuje nastavit zesílení výkoňáku na cca 11.
Při zesílení 11 bylo na výstupech výkoňáku naměřeno jen 0,7 a 1,2 mV stejnosměrných, nějaké DC servo jsem proto škrtl z úvah smile .
R10, R11, C13 zajišťují stejnosměrnou ZV operáku, aby nebyla závislá jen na potenciometru basů.
Výkoňák i korekce jsou schopny zesilovat signál až přes 300 kHz. Z důvodu omezení rychlosti jsou zde vloženy kondenzátory C2 a C10, které (spolu s předchozími rezistory) pasivně omezují horní hranici průchodu signálu na cca 90 kHz (-3dB). Pasivní omezení (na rozdíl od zpětnovazebního) dle většiny autorů tolik nezabarvuje zvuk.
Na basech jsem to trochu přepískl s kapacitou vazebních kondenzátorů (3,3 uF mám totiž zásobu smile ), takže dolní hranici -3dB to má až na cca 7 Hz.
Balance P2 svým zapojením udržují stálý součet výstupních výkonů R + L v každé pozici v rozmezí do cca 1 dB (pozor na toleranci odporové dráhy potenciometrů, hodnota odporu R1 se proto může změnit). Nechtělo se mi umísťovat balance do zpětné vazby; nedařilo se mi totiž vymyslet zapojení, které by umožnilo jeden kanál zcela ztišit sad .
K zesu jsem přidal svůj oblíbený typ indikátoru clipu „pro primitivy“ , zde zároveň indikuje zkrat na výstupu smile . LEDky by měly být difusní a dobře svítící (při cca 3 mA). Zelená D2 (chod) je vložena jen na jednom kanálu.
Výstupní rezistory R20-25 byly na zkušebním kusu předimenzovány tak, abych mohl zkoušet i reprobedýnky (8 i 4 ohmy), proto jsou i výstupní trandy opatřeny malých chladičem, stabilizátory zdroje jsou v TO3 s chladičem a trafo je na 12W. Rezistory R20-25 by měly být metaloxidové (ne drátové!), pro čistě sluchátkové využití ale vystačíte s jediným ve větvi. Používal jsem TR2W od EZK.
Celé se mi to málem nevešlo do krabičky, ani konektor pro sluchátka se nevešel dopředu (použití TP284 sad ), i spínání napájení je zezadu. Zezadu pochopitelně jsou i reprokonektory... To je tak, když si chcete vytvořit univerzální stroj do univerzální krabice sad . Pokud nebudete chtít stavět takovýto kombajn (připomínající pseudovynálezcovu kombinaci kosy, hrabí a motyčky na jedné násadě sad ), vystačíte zcela bez chlazení a s trafem 6W.
https://i.postimg.cc/dDxkGgWY/IMG-1025.jpg
Ze zkušebního mechanického provedení (níže) si nikdo příklad neberte, jsem lajdák, netrpělivec a nejsem moc zručný. Dávám to sem jen jako důkaz existence prototypu, rozhodně ne jako příklad k následování sad ….
https://i.postimg.cc/QFpJ4jP5/IMG-1064.jpg  https://i.postimg.cc/BXvv7pVC/IMG-1038.jpg

Tento sluchátkový zes jsem dal na testování kámoši DJovi hifistovi (48), ohlas byl takový, že jsem se málem červenal. Má sluchátka Beyerdynamic TD770 80 ohmů a Audio-Technica ATH-AD700X. Dosavadní zesy ale neměl nic moc (tak za 100 USD, nebo z komponentů věže, nebo wolkmena za 3000,-). 
Odpustím si detaily jak z hifi recenzí (které on desítky let čte), jen závěr: Takto mi ty sluchátka ještě nikdy nehrály. Zase mě začalo poslouchání muziky na sluchátkách bavit. Určitě mi budeš muset takový zes udělat smile.
Nicméně nahlásil i tři vady :
- lehce chrastící potenciometry volume a hodně chrastící balance (TP284, nejsou nejmladší smile ). Kupodivu potenciometr basů (pracující se ss napětím) je tichý. U stereo potenciometrů jsem při zběžném hledání v nabídkách dodavatelů nenalezl firmu, která nabízela všechny potřebné hodnoty, tak jsem skončil u vykopávek, ty ještě byly smile ...
- stálé lehké popískání vlivem rušení (nedal jsem zes do plně stíněné krabice), při vypnutí wifi a MT se ztišilo, když se dal zes do kovového hrnce big_smile , tak zaniklo.
- nejzávažnějším problémem z pohledu možného řešení je stálý šum, slyšitelný při tichém poslechu. Nízkoimpedanční sluchátka potřebují jen desetiny V pro plné vybuzení. Obstojný odstup rušivých napětí k dosažitelným cca 7,2 V signálu, což je fajn pro ty sluchátka o impedanci 100 a více ohmů) se tím zhoršuje o 20 dB. Tak jsem kajícně oměřil odstup šum a brumu:  95 a 97 dB, občas ještě zhoršení o dalších 6 dB. Když si odečtete – 20 dB pro nízkoohmová sluchátka a dalších cca 12 dB pro korekce naplno, je to hodně špatné sad.
Tak zpět zes na pracovní stůl smile a upravovat:
- Trafo přesunout mimo krabici, propojit nízkonapěťově kabelem.
- Odstínit zapojení – dneska je panelák šíleně zamořen VF signály. Odstínil jsem zatím korektor, výkonovou část jsem v prototypu neřešil. Doporučuji ale dát celý zes do kovové krabice.
- Snížit citlivost – nakonec se mi jevilo vhodné jít na cca 0,5 V (přesněji 0,55V/7,2 V výstupu)
Po těchto úpravách odstup na obou kanálech převýšil 110 dB.
Kompletní stínění jistě dále pomůže, balance ve zpětné vazbě (u R5) rovněž. Lze snížit zesílení předzesu na citlivost cca 0,85V (což by přidávalo cca 3 dB) a podle potřeby zesílit signál před regulátorem hlasitosti. To bude nejspíše cesta pro druhý kus.

Celý projekt má jednu slabinu, výborný OZ LM47910 se již nevyrábí a originál už není k sehnání. Otestuji, jak v zapojení dopadne dvojitý OZ (LM49720 se sehnat dá a dnes již je běžně dostupná náhrada), když se jeden OZ zatlumí.

Pozn.: Hodnoty rezistorů v projektu odpovídají mým v zásobách drženým hodnotám (např. 1k, 1k8, 5k1, 10k, 33k, M1 atd), podle toho jsem jako obvykle maloval zapojení smile . Zpravidla proto není lehký posun zmíněných hodnot dolu-nahoru kritický. Rovněž indikátor klipu odráží nadbytek trandů PNP v mé zásobě, klidně to lze realizovat v NPN. A nebo oboustranou kombinaci (pro oba vrcholy signálu – mohu dodat schéma – kdysi jsem ho zde již zveřejnil).

Určitě netvrdím, že se jedná o zes, který strčí do kapsy složité vymakané konstrukce.
Jen jsem si ověřil, jak může být cesta k velmi slušnému (a chválenému big_smile ) zvuku sluchátek obvodově velmi jednoduchá.

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Jenom lituji, že jsi nepastnul ty omezovací odpory do emitorů konců, kde by to zásadním způsobem stbilizovalo klidový proud konců.

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Klidový proud trandů je při obvyklé spotřebě OZ 4,5 mA nula. Proto se tam matlám v přechodovém zkreslení smile.

Ale jinak jsem je tam cvičně zkoušel (1 ohm), ale nenavnímal jsem nic pozitivního smile.

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Já k tomu jen, že umístění balastních odporů do kolektoru má pro zapojení skutěčně nulový přínos smile

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Pro minimalni prechodove zkresleni  a BD139/140 vychazi emitorak asi 2,7 ohm...

Web

(upravil Otas 16. 10. 2021 21:32)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Balastní odpory v kolektoru jsou z důvodu dlouhodobé odolnosti proti zkratu, jiný účel doopravdy nemají, to plně souhlasím. Je to mimochodem převzato ze zmíněného zesilovače v Rodecu. Tam je navíc ještě odpor na výstupu (v sérii se zátěží), což by pokazilo zvuk, to jsem vynechal.
Na emitoráky jsem byl opatrný, jsou v napájení OZ, vnášel bych do toho kolísání napětí. Nedovedu odvodit, zda je lepší kolísání napětí OZ, nebo větší přechodové zkreslení od BD139/140.
Chodilo to uspokojivě (dokonce i při nesymetrickém napájení) - viz záznam z osciloskopu - tak jsem to dále neřešil smile.

(upravil rvx73 17. 10. 2021 8:55)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

já ti nevím Otasi, jestli takhle zapojenej konec je pro sluchátkáč to pravé ořechové

jednak ne každej šváb si nechá líbit zapojení neblokovaných rezistorů do přívodů napájení, plus to taky může ujíždět s teplotou. Kromě toho ten výstup OZ, pokud ho máš takhle napřímo, bez kompenzace - to se pak nediv, že tomu vadí kapacitní zátěž.

Co tohle? (když už)
https://external-content.duckduckgo.com … amp;nofb=1
(součástky a jejich hodnoty samozřejmě jiné - jde o topologii)

(upravil danhard 16. 10. 2021 22:40)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Ona tam ta vazba z operáku na výstup může být užitečná smile
Ale třeba bych si nezatěžoval hlavu 1mV offsetem opráku.

Topologie - myslíš že proudové napájení sluchátek je vhodné ?

(upravil rvx73 18. 10. 2021 6:22)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

no já jsem v úvodu svého příspěvku psal, že tento typ zapojení mi pro sluchátkáč nepřijde nejlepší ...

a pokud jde o vazbu výstupu operáku na konec, pak máš samozřejmě pravdu, ale dal bych tam odpůrek

s několika málo tranzistory a OZ by se to dalo řešit třeba takto:

https://external-content.duckduckgo.com … amp;nofb=1

(upravil danhard 16. 10. 2021 23:08)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Ale to je zase něco úplně jiného smile

Měli byste více používat hlavu, než Google.

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

zítra je taky den, pro dnešek to balím. dobrou

(upravil Otas 17. 10. 2021 7:54)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Vida, jak se nám to rozeběhlo.
Kouzlo jednoduchého zesu ale tkví právě v jednoduchosti big_smile .

Přestože je konec ve třídě B, nelze už na škopku na zvukových kmitočtech přechodové zkreslení vidět. A na ucho prý je to výborné (za sebe nechci nic posuzovat, ale mně to slouží jako má zvukově nejlepší věc pro ladění výhybek).
Na reálné bedně se složitou výhybkou (zkoušena i ARS944) ani ostrý obdélník bez brzdících kondů C2 a C10 nedělal paseku (zákmity). Komu vadí přechodové zkreslení při 300 kHz a zatěžovací impedanci 8 ohmů, ten ať si to vylepšuje a zesložiťuje.

Jinak ještě doplním, že "balastní" odpor správné "sluchátkové" velikosti (ne to, co tam mám, ale vyšší hodnota) trochu srovnává výkony sluchátek s různou impedancí a tím je chrání před neurvalým zacházením. Blbovzdorností jsem z profi přímo posedlý, sorry, tam se to těžce vyplácí smile. Ani netušíte, čeho jsou DJové občas schopni sad. Ale občas i já řeším některé věci nepříliš předpisově smile.

(upravil rvx73 17. 10. 2021 9:42)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Otas napsal:

Blbovzdorností jsem z profi přímo posedlý, sorry, tam se to těžce vyplácí smile. Ani netušíte, čeho jsou DJové občas schopni sad. Ale občas i já řeším některé věci nepříliš předpisově smile.

no to se právě divím, že nemáš na výstupu kond smile


apropos dělat sluchátkáč v béčku - co to má za přínos? Při výstupním výkonu v desítkách, max. stovkách mW?

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Bez zmereni spektra zvukovkou nevis o tom zapojeni vubec nic, posuzovat to podle osciloskopu neni vypovidajici. Verim ze modul s TPA6120 z aliku bude hrat mnohem lip.

Web

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Danhard:
Výstupní kond bez napětí je poruchový, jinak bych ho tam natuty dal smile
Proč B? No nic se nenastavuje, žádný trimr, žádná námaha, hop a hraje to smile
Nakonec pokud bych chtěl šetřit energii NF zesilovačů, tak volím třídu D....

reeb:
Pro zábavu si někdy s modul  s TPA6120 z aliku pořídím, pokud není drahý smile

Já tušil, že když zabrousím hifistům do revíru tak bude sranda big_smile !

(upravil dawsoo 17. 10. 2021 19:07)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Zapojení určo není uplně nejlíp ze součástek co jsi měl k dispozici,pokud budu brát v potaz maximální možnou obvodovou kvalitu a následné parametry a zvuk, ale na danej účel (blbovzdornost a provozní odolnost bez extra nároků na nějakou vyšší kvalitu a parametry) navíc s pocitem že sis to udělal posvým,já myslím že je to ok a pro umělce obecně a dýdžeje to stačí to naprosto v klidu s velkou rezervou Oťasi smile

Ty odpory jak psal Danhard, pokud nemáš hotovej finál klidně zkus přehodit do emitorů,pokud jsi to nezkoušel již, kde budou krom omezení proudu mít i stabilizační a mírně linearizační funkci (lokální záporná ZV) třeba to bude ještě o něco lepší a třeba taky ne v daný požadovaný aplikaci smile

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

(upravil rvx73 18. 10. 2021 6:24)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

https://www.imgup.cz/images/2021/10/17/Otasa5b2b1f6af477013.jpg

ovšem simulace snese leccos wink i chybějící Boucherot (10R, 47n)

THD 0.0078% při 0,35Vrms 1kHz na vstupu, zkreslení lichými harmonickými
při slabších signálech to pochopitelně zkresluje ještě trochu víc
- daň za třídu B

s C3 a R7 to v pohodě snese na výstupu kapacitní zátěž 100n

(upravil Otas 18. 10. 2021 8:50)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

rvx73: Konečně pozitivní přínos smile, díky. OP37 jsem při zkouškách musel vyřadit, musel bych ho brzdit (dávat tam C3 smile ). A je to jen lehce nadprůměrný obvod, proto jsem nepoužil ani OP27, který funguje v původním zapojení. Navíc 1 kHz je obvykle fajn, 20 kHz bývá jiná... Což samo platí i pro můj výtvor sad.
dawsoo:
Hned zkraje po přechodu na symetrické napájení jsem se pokoušel emitorovými odpory (1 ohm) na jednom kanálu a bez nich na druhém kanálu porovnat chování na 300 kHz: byly v zákrytu. Ač si libuji v lokálních ZV (viz třebas mé úpravy NZC142), nechtělo se mi proto riskovat kolísavé napájení pro OZ, kde instinktivně tuším nějaké neblahé dopady na chod precizního obvodu.
Jinak kolega DJ je v první řadě audiofil, se sluchátky na uších strávil více času, než já nad elektronikou. Machroval smile, když mi předváděl nějaké studiové nahrávky hitů (U2 nebo Queen, abych je i já znal smile ), je fakt, že vyšší kvalita byla znát. Já bych ho tak úplně nepodceňoval jako recenzenta.

Pořád čekám, že někdo obětuje půlhoďku, poskládá výkonovou část dohromady, změří a napíše výsledky. To mne hodně zajímá.
Samozřejmě bez ohledu na výsledek jsem se dobře pobavil a byl skutečně příjemně překvapen už tím, že to takhle primitivně jednoduché šlape big_smile.

(upravil rvx73 18. 10. 2021 14:32)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Otasi, pokud by se Ti chtělo ubastlit ještě jednu desku s těmi rezistory v emitoru, a nechat to pak změřit, tak by mě to samotného zajímalo, jak to pošlape v reálu. V simulaci mi tam ty liché harmonické lezly poměrně vysoké, zpětná vazba všechno srovnat nezvládne.
Taky by mě zajímalo jak to v reálu drží offset výstupu, jestli tam nebude potřeba servo na hlídání DC složky

(upravil dawsoo 18. 10. 2021 15:27)

Re: Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

DJ a Audiofil nejde dohromady big_smile

Sluchátkovej poslech je kategorie sama pro sebe,já na sluchátka vůbec skoro nehraju,nerozumím tomu,co je in a co ne ,nicméně z toho mála co jsem slyšel bylo áčko na sluchátka vždy přínos.

Slušně hrál např gilmore Dynalo/Dynahi pak dobrej operák+ diskrétní Diamant.... pak TPA (což je normální cfa operák) a operák+monolitickej buf a  diskrétní řešení, pak dlouho nic a tyhle jednoduchý obvody operáky+dva-tři trandy  byly vždy asi po obyč operáku bez ničeho asi to nejhorší i blbej pass SE hrál líp.

Poslouchal jsem chvilku na sluchátka co nahrajou moc jako jiný sluchátka:
Příjemně se mi poslouchaly:  AKG K1000,KOSS ESP-950,Stax SR Lambda
Z Konvenčních se mi líbily: Audiotechnica ATH-AD900X (ty někde mám zahrabaný doma) a kamarádovy ATH-AD1000 který mě na tuhle značku upozornily.
Klasický AKG,Beyerdynamic či Sennheiser mě nic moc neříkají,je to typickej sluchátkovej poslech se vším co k tomu patří, opravuju to mj i v práci (jejich profi studiový a broadcast verze).

rvx73: Ty parametry v sim na kile  jsou vcelku mizerný,sluchátkáč podobnýho typu by měl mít min o nulu či lépe dvě nuly i v reálu  lepší čísla.

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Jednoduchý zesilovač pro sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£