Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 6)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Externí zvuková karta pro měření/testování

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

RSS

Příspěvky [101 až 110 z 110]

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

Má to jeden háček, pokud je bedna navržená tak aby odpovídala tomu co povídá Floyd Toole v tom videu, a bude mít pro oko pěkné měření, tak to vůbec ještě neznamená, že takovou bednu budou posluchači hodnotit jako nějaký zvukový svatý grál. Osobně mam několik zážitků, kde jsem byl se zvukem velmi spokojen až nadšen a ty bedny mají podprůměrné výsledky měření. Naposled to byly B&W Nautilus 800 D4. Než začala hrát muzika, tak jsem si říkal, jak to jsou velmi drahé bedny s prapodivně laděnou vyhybkou a nedobrým měřením, stojí milion, takže ve zkratce předražený snob end. No, ten zvuk co jsem tam měl možnost potom přes hodinu poslouchat mě vysloveně nadchnul. Mam doma aktuálně rozhodně lépe měřící bedny, muziku si na nich užívám, ale ten pocit opravdovosti hudebníků přede mnou takový doma nemám. Je potřeba uvést, že na tom výsledku má velký podíl akustika prostoru a audio sestava včetně kabeláže.

Web

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

Ve výše uvedeném dokumentu mě zaujalo doporučení, aby levé okno na impulsní charakteristice mělo délku 2ms. Myslel jsem si, že má být kratší a co nejblíže hlavnímu impulsu.
https://i.postimg.cc/Gmw0M1Zw/VIT-REW-2ms.png

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

Elox, lave okno mozes mat kludne i 100ms, nemalo by to ovplyvnit vyslednu krivku, lebo tam nic nie je.

(upravil Jezinka 19. 8. 2023 18:43)

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

Elox Já jsem jej také dělal kratší, protože tak to vysvětloval zase v tom kurzu. Naštěstí ta okna impulsu jdou měnit
N.A. S tím se naprosto shoduji. Ty moje bedny než mě syn poškádlil střeďáky hráli výborně ale nikdy nebyli změřené. Nyní když jsem do nich začal vrtat, tak si říkám, jak to vůbec mohlo hrát.

Wili Chce to čas, kterého teda nemám dostatek, ale když už jsem začal, tak se tím budu muset pomaličku prokousat.
Jinak jsem asi už přišel na to, protoč jsem měl tu křivku z těch Martunů plochou.
Myslím, že jsem provedl totiž kalibraci zvukovky, ale né propojení výstupu ze vstupem elektricky ale přes mikrofon a pak jsem to použil jako kalibraci zvukovky a pak s tím měřil, takže logicky ani jiná ta křivka než plochá být nemohla. A já si předtím myslel, že ty bedny je dokonalost sama.


miero Stalo se mi ale u pravého okna, že podle výpočtu měl být odraz kolem 2,6 ms ale už se něco objevovalo kolem 2ms nebo naopak mělo být kolem 4ms u jiného měření ale až na 9,6ms jsem viděl zvýšenou amplitudu. Jak je to možné? Samozřejmě jsem se řídil tím co jsem viděl na grafu a né výpočtem.

(upravil miero 19. 8. 2023 18:57)

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

Na grafe u seba vidis asi aj odrazy od mikrofonu, resp. stojanu/drzaku mikrofonu.

Takto by to mohlo vyzerat, ak by bol mikrofon 0.5 metra od repro a zastrceny v trubke, ktora je upevnena cca az po 0.5m.

Prvy vacsi odraz je tam az po 4.5ms. Okno v tomto pripade  by som nastavoval na 4ms.

https://i.postimg.cc/W48nKJhH/bezodrazu.png

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

miero Ještě mám otázku, pokud jsem provedl měření a neuložil hrubé měření a dál jej zpracovával, mohu nějak replikovat znovu z těch úprav pvodní hrubé měření abych opravil případně nějaké věci?

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

Jedine co viem ze sa v REW sa da zmenit je kalibracia mikrofonu a zvukovej karty pre hotove meranie. Tlacitko "Change cal" je v tej lavej liste s meraniami. Vlastne este ide upravovat parametre z "IR Windows", ale predpokladam, ze si mal na mysli nieco ine.

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

miero myslel jsem to, že pokud provedu právě třeba impulsní oříznutí, zda to lze vrátit. Zkoušel jsem znovu do okna a měnit parametry, takže se mění ale nevím jaké vlastěńě byly původní, takže nevím zda to jde reverzně dostat do původní podoby. Abych nemusel znovu měřit.

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

Tie parametre sa myslim neukladaju, takze staci vypnut a znova zapnut REW a nacitat subor a mas tam povodnu hodnotu.

Re: Externí zvuková karta pro měření/testování

miero No to ale nesmíš při ukončení kliknout na uložit když Tě to upozorní že projekt má úpravy a nejsou uložené smile Což se mi stalo. Ale jo, zdá se že to jde rekonstruovat tím, že se změní impulsní odezva na výchozí hodnoty, tedy levé okno cokoliv většího a pravé okno na 250 jako bylo původní. Dají se smazat zase vyhlazovací křivky. Takže se podařilo. Ale stejně si udělám další měření abych nevyšel ze cviku smile

Příspěvky [101 až 110 z 110]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Externí zvuková karta pro měření/testování

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£