Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » vyhybka na peerless 831858+???+25taf

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

(upravil Shade 24. 11. 2007 13:28)

Téma: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Mam doma tie peerlessy a tafy uz na ceste, tak by sa uz patrilo porozmyslat jaky stred a potom k tomu aj vyhybku spravit.
No len problem je v tom ze neviem jaky stred a uz vobec neviem simulovat vyhybky.
Nad stredom som rozmyslal daco od tvm, napriklad pp arx 150, ale navrhy na ine su vitane wink
nebude asi taky velky vyber, kedze som student a na stredy (oba) mam cca 1000sk/800czk
no a ked sa vybere daky ten stred tak by som chcel poprosti vsetkych simulantov aby mi venovali trochu ich casu a odsimuloval vyhybku...
kolkeho radu na ktorom repre je mi uplne jedno.. len aby tam bola kompenzacia bafflestepu.. predna doska bude cca 28 na 60cm, co mozem zmenit ak bude treba
este som zabudol bude to 35l 28hz

obrazok http://shade.szm.sk/bedna.JPG
datasheet bass http://shade.szm.sk/831858.pdf
datasheet vyska http://shade.szm.sk/H534.PDF

Dakujem vsetkym zucastnenym za ucast tongue
ps: este som zabudol, bolo by pekne keby sa ten stred dal zohnat na slovensku..

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

jestli chces klasiku, zkus z druhy ruky 5MP60N (john370), nebo i 5MP30 (Frank). ja bych se poohlidnul i po kaoltach (ale to uz bude drazsi). i kdyz je to spis tim, ze bych rad vyzkousel, co v takovy kaolte je(MB Quart od gaminna) smile nebo zajimavy by bylo appolito s L12, co inzeuje kyselim , ale to by bylo jeste drazsi. Ale zjisti si, co je jeste k mani, treba uz je to vyprodany... kazdopadne k tem tvejm reprum bych rozhodne dal neco lepsiho nez TVM... u levnejsich bedynek je IMHO stredak nejdulezitejsi, aby to alespon trochu hralo...

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Měřil ten 8" už někdo, jak jde vysoko? Každopádně vzhledem k polypropylenové membráně asi spíš vejš než níž. Jestli se někdo vytasí s měřením které ukáže, že je to dělitelný někde pod litrem, tak bych taky použil kalotu.
Ty 5MP60N už má snad chyna zamluvený. 5MP30 bych nebral smile. L12 se tam nehodi a stejně je moc drahá. Beyma, Tonsil i Visaton dělaj 2" kaloty. Dayton dělá moc pěknou kalotku - RS52.  Přinejhorším ten Visaton W 100 S 8 OHM (oproti TVM lepší v citlivosti).

Web

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Shade: No nevím, lepší využití bych viděl v subu, nejlépe autosubu. V případě středovového kandidáta bych asi taky vybral polypropylenovou 150 od TVM.

check: Nevěříš tomu co udává výrobce? http://www.madisound.com/catalog/PDF/831858.pdf

(upravil check 24. 11. 2007 17:55)

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Spíš většinou měření schopná osoba je schopná okomentovat možnosti dělení a složitost fázového navázání smile.
Odkdy TVM vyrábí 5" v polypropylenu?
edit: Jo střeďák dělá no, tak to je asi taky alternativa, i když moc velká. 5" ještě k tomu s širokym ráměčkem tě bude limitovat v horní děličce.

Web

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

2 antonio: povodne som to mal aj v plane 2xtento peerless v 60l s br na cca 26-8 hz pohanany spv100+junior ale nakoniec som sa rozhodol ze z toho spravim 3p repro.... bolo to hlavne preto lebo taky sub by mi bol na bacov lofas kedze ako satelity mam len prerobene ars1204 pohanane nzk160-kou, ktora ma toho uz dost za sebou a ma asi na kazdom kanaly ineho svaba bo sa na nej nieco odpalilo a v oprave vymenili len jeden... takze som kupil lepsi zosik a k tomu budu nove bedne...okrem toho sa mi viac paci zvuk 2.0 ako 2.1
btw antonio nebol si to prave ty co si toto repro strcil do auta v 13l closed?
este by ma zaujimalo... v datashitu uvadzaju citlivost 89,9db ale vo vsetkych programoch vychadza nieco cez 86 db..tak co je jako pravda? nemylia sa tie programy tym ze je to dual coil ?

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Správně, krom možnosti zapojení repra na dva zesilovače je pro výrobce neskutečná výhoda ve zmatení parametrů. Citlivost je zpravidla měřená s cívkami paralelně zapojenými a třeba neodpovídajícím napětí.
Do softwaru zpravidla píšu Re podle zapojení, ono si to z toho už citlivost dopočítá. Citlivost oproti paralelnímu zapojení by měla vyjít o 6dB menší.

Web

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

no ja to ale planujem mat 4ohm sustavu takze paralelne... tak s paralelne zapojenymi cievkami bude mat 90db ? teda tak som checka pochopil...
este jedna otazocka .. aky je rozdiel medz Zmin a Re.. som bol v tom ze to je to iste.. ale tu je napisane re 4ohm (paralene cievky) a Zmin 3,2 ohm
tak vyzera to na kombinaciu 831858+arx150-08/4+25taf... uz len aby sa nasla daka dobra dusa, co by mi na to odladila vyhybku.... casu dost, lebo aj tak nemam cas stavat repro koli stuzkovej a skuskam a tak..
vopred dik

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

hele, me tak napada, co ten 5" od Celestionu? nechci ti to TVM brat, ale je fakt neadekvatni zbytku...

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

no ja si tu navrh na ziadny celestion nepamatam tongue tak prepac
napis jaky model

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

http://professional.celestion.com/pro/p … l.asp?ID=1

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

no vyzera zaujimavo
1. je to 8ohm - to by az tak nevadilo lebo citlivost basaku pojde dole bafflestepom tak by boli citlivostou cca narovnako
2. da sa zohnat na Slovensku alebo v Cechach ?
3. kolko by stal?

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

stoji lehce pres petikilo jeden, si to najdi v googlu, myslim, ze treba dancefloor...

(upravil Shade 25. 11. 2007 16:34)

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

trocha cez limit ale kuknem sa nan
dik tongue
edit:
no tak som narazil na thread v ktorom frank a john370 robili vyhybku na 3p s 25taf a 5mp60... to by usetrilo dost casu na ladeni vyhybky a hlavne uz by som nemusel riesit stredy... by som kupil pouzite 5mp60-ky
mohol by sa k tomu john370 a nas znovunavrateny polepseny terorista vyjadrit? ze jak to dopadlo?

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

No dopadlo tak,že jsem chtěl stavit kombinaci 8Woofer Beyma+5MP60/N Beyma+Seas 25TAF/d ale nakonec z toho nějak sešlo....měl jsem komplet nákresy,dokonce výkres,vymyšlený design...nakoupené měniče,s Frankem jsem byl dohodnutý,že mi postaví výhybky...ale nakonec skutek utek....ale kombinaci Seas 25TAF/D+ Beyma 5MP60/N ,máš na webu v sekci výhybky odladěnou....Antoniem výhybku,potom k tomu nějak naroubovat ten basák.

Web

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

no uz som ju kukol ale je mi na nic lebo jeto na 2p... sa mi to zda zbytocne nizko na 3p delene.... a hlavne sa to cele rozhodi ked sa bude orezavat 5mp zospodu
ps: tie 5mp60 predavas ci ne?

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Jo,prodávám,ale už má zamluvené Chyna,jedině kdyby si si s ním nějak domluvil,že je přenechá tobě,slíbil sem ,že mu je podržím....

Web

(upravil Shade 26. 11. 2007 20:40)

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

no tak nic no.. ked uz mate dohodnute... zozeniem odinakial hadam...
edit: len tak pre zaujimavost za kolko ich predavas?

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Proč ne,1050kč-plus pošta,nebo účet-už ho mám,jen koupené,odzkoušené,nikdy nepájené.S papírama.Podle mě solidní cena,původní cena -1850kč.

Web

Re: vyhybka na peerless 831858+???+25taf

já je beru na 100% řek sem kolem vánoc ale spíš ještě před nima.počítám s nima v projektu buď s ARN 188 nebo jinýma basama.
jinak Johny370, jak hrajou ty 8Woofer?

Web

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » vyhybka na peerless 831858+???+25taf

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£