Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Reproduktory » Měření RBT-95

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 119]

Re: Měření RBT-95

Antonio:
Tondo,porovnávat uchem citlivost na raw testu u vejškáče hrajícího už od 1000Hz a pásku hrajícího od 4kHz za stejných podmínek ti fakt moc neřekne, subjektivně se mnohem hlasitější zdá ten s větší šířkou pásma,proto se ti to tak jevilo 27TBFC/G má reálně kolem 91,5-92,5dB a ten ribbonek má opravdu kolem 96-100, měřil jsem je venku a poměrně to odpovídalo od 4kHz vejš pod tím RBT nehraje skoro nic páč má malou Sd a rezonanční komůrka je laděná strmě právě na 4kHz ... např můj top tweeter co mam doma Audax HD3P má kolem 89-90 reál, ale když sem ho zkoušel takhle zapjit přišlo mi že má snad nehraje proti jinýmu normálnímu cívkovýmu kaloťáku vůbec, jak kdyby měl snad jenom 80dB /2,84V ... smile

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

Jo, s tím rozsahem a "cítěním citlivosti" máš pravdu, ovšem ten rozdíl tam byl tak velký... každopádně si to zkusím ještě strmě ořezat v GoldWave.

Re: Měření RBT-95

No, mi se to taky zdá divné. Příkláním se na dawsoovu stranu ale jen proto že na to poukazují i měření co jsem našel na internetu. Ale možná má Antonio pravdu, jinak díky za tu 5MP60/N ta mi vyhovuje. Asik vemu tuto. Ještě tedy nevím jak to bude s výhybkou ale snad mi někdo pomůže případně to zkusím sám. Možná udělám d'Apolitto [5MP60/N](RBT-95)[5MP60/N]

Re: Měření RBT-95

Kronos: Já žádné měření na netu nenašel, kde jsi nějaké viděl? link

Edit: Znovu jsem si tedy otestoval tu citlivost RBT a TBC, TBC stále hraje víc.

Re: Měření RBT-95

Dawsoo, nezkoušel jsi u toho RBTéčka měřit směrovku?

(upravil dawsoo 10. 12. 2007 4:07)

Re: Měření RBT-95

7Tech:
Bohužel zatím ne.... budu měřit pořádně vše až bude v bedně = venku to nemá pro mne teď moc smysl.

Antonio:
Já vycházím s porvnání s audaxem AW010E1 a TW010I1 kereý mj poctivě 91 a 92dB a to RBT bylo výrazně silnější..původně to u mě bylo jako náhrada do seconde za ty audaxy,ale sešlo z toho páč jsem je střelil dřív než sem to zkusil v bedně.... jsou to reproně podobný ráže Audax jde od 3kHz a nepadaj tak strmě ,takže měl mít nepatrnou výhodu oba jsou 8 ohm...  ten seas je opravdu moc velkej  a ta plocha a fr průběh fakt dělá hodně moc dole... zkus to jinak...řízni to na 6k tak ostře co to jde a samo dej bílej šum ne sinus abys ho nezahubil...aby byly porovnatelný. Další je že 6 ohm reprák při konstantním napětí je výkonově buzenej víc než 8 ohm o nějakejch 50% takže i tohle může hrát poměrně významnou roli. Pro potvrzení to zkusím taky s těma samejma měničema...až přijede kyselym do praglu proházet ty měniče a testneme to a pak sem napíšu výsledek a výsek z měření

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

dawsoo: Já to řezal samo co to šlo, maximální nastavení v GoldWave je určitě i víc jak 24dB/okt., takhle jsem to zkusil na 5, 8 i 10kHz, takže plocha už nehraje...

Re: Měření RBT-95

Antonio:
Hmm kurnik, to je zajímavý,já to testnu stejně jak ty a dám vědět,je i vcelku možný že můžu mít jiný kousky.... kupoval jsem je jako první v ČR (objednával předem v době kdy ještě nebyly) tak si třeba Monacoráci v prvních sériiích dali víc záležet... něco ti pošlu mailem...

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

To by bylo ale dost divný, ne? Až bude mikro, zkusím ho změřit z blízkýho pole, pochybuju, že se dostane na 92dB.

(upravil MaBat 11. 12. 2007 10:38)

Re: Měření RBT-95

Antonio, nezokusel jsi aspon orientacne premerit ty SP-100 (T-S)?

Re: Měření RBT-95

MaBat: Ne

Re: Měření RBT-95

antonio, dawsoo: ako dopadlo rbt pri meraní? Mám s ním rozrobený projekt spolu s 5MP60 a tiež si myslím, že tá citlivosť je o dosť nižšia ako udáva Monacor. S kompenzovaným baffle stepom ho tlmím zhruba o 5-6 dB.

Re: Měření RBT-95

Mabat - potřebuješ to stále? Já ti to dyštak změřím.
Dawsoo: Jak se má pásek/pásky? Já nějak od něj pořád né a né odtrhnout oči. Zajímalo by mě to měření v bedně a mimoosový.

Web

Re: Měření RBT-95

ja tiež s ním plánujem, niečo s rbt-95 + sph-130 or sph-100

Web

Re: Měření RBT-95

marcin: V K+T 6/06 mu naměřili cca 92dB.

(upravil trumtululu 21. 6. 2008 10:46)

Re: Měření RBT-95

a čo použiť SPH-68X/AD  ??

Web

Re: Měření RBT-95

jo,jo antonio, mám tie súbory stiahnuté. Najprv som robil výhybku podla frekvenčky monacoru + dopočítanej fázy. Potom som ju prábal kvôli meraniu K+T, lebo fázu to úplne rozhodilo.

(upravil dawsoo 15. 7. 2008 10:06)

Re: Měření RBT-95

podstavce (starý Cantony kam by šel stračit ten pásek) se mi vrátily domů RBT-95 mam taky ale nemam teď měření zas big_smile jen vím že ten hrb nahoře nevadí až zas tak ale pokud bych měl bejt přísnej tak RLC nasadit by nebylo od věci...

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 7. 8. 2008 21:28)

Re: Měření RBT-95

ochutnávka kterak si stojí RBT-95 při raw měření proti NEO8 NEO3 a KSMR7701 aneb davčovy páskové orgie big_smile jestli pak poznáte kerej pásek je kerej ? RBT a NEO8 se pozná snad hned... ale neo3 raw a ten číňan (kerej není vůbec ale vůbec špatnej) to je otázečka..

http://img510.imageshack.us/img510/764/screenshot008ib6.th.png

Zajímavý je že tyhle RBT-95 měřej o hodně jinak než ty první kousky co jsem měl doma... a oproti BG (oba 4 ohm) jsou spolu s KSMR 8 ohm..  takže si přičtěte 3dB na citlivosti nebo u čtyrek 3 odečtěte big_smile

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

Moje tipy:

RBT   čína
NEO3   NEO8

tipuju to tak, protože myslim, že bude trojka a osmička dole spolu podobná (bez toho zubu pod kilem)...

Příspěvky [41 až 60 z 119]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Měření RBT-95

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£