Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Dobrý den všem,

rád bych zapojil jeden LINE-OUT výstup (např. z přehrávače CD) najednou do 3-4 různých zesilovačů (AUX vstup). Někde na netu jsem se dočetl, že je možno připojit vstupy paralelně, bez jakéhokoliv aktivního zesílení. Nebude toto zapojení proudově přetěžovat LINE-OUT výstup z CD?
Případně lze doporučit nějaký předzesilovač (OZ nebo tranzistorový), ve finále ideálně i s korekcemi (B,T,Bal,Vol)? Běžných korekčních předzesilovačů je zde k nalezení dost, ale toto mi připadá trošku jiný případ...? (proud x napětí). Děkuji za odpověď a nasměrování, stačí mi odkaz, případně i zahraniční, rád nastuduji.

Děkuji

Kubrt

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Nejjednodušeji dej s každým výstupem do serie 1k odpor.

Web

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

S každým kterým? Tady máme výstup jenom jeden.

(upravil stiglitz 15. 12. 2014 23:00)

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Jo, to jsem zkoušel loni, i když byl druhý zesilovač vypnutý, nedalo se to poslouchat. Signál byl přemodulovaný. Výsledkem bylo, že se nedal poslouchat ani jeden.
Jeden výstup z cd, a cinch rozdvojkou do dvou zesilovačů. Nešlo to. Tohle jsem použil.
http://www.tsnova.cz/p26326-rozdvojka-cinch-rca/

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Cože prosím?

(upravil cestmir 15. 12. 2014 23:55)

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

stiglitz: mať takto paralelne pripojené vstupy vypnutých komponentov nie je moc vhodné. PN prechody ochranných diód v operákoch (medzi inv/neinv vstupom, prípadne opreté o šíny - pri vypnutom zariadení sú ale efektívne opreté o zem) resp. prechody samotných vstupných tranzistorov bez adekvátnych DC prac. bodov a funkčných NFB sa môžu pri polvlnách signálu otvárať (vytvárať záťaž s nelineárnou VA charakteristikou) a skreslovať ho.

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

>Cestmir: Díky, nicméně to potřebuju nějak vyřešit, jak jsem psal - co nějaký trojnásobný "buffer" amplifier postavený na OZ? Je to cesta? Děkuji

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Ano, je to správná cesta.

(upravil stiglitz 16. 12. 2014 20:02)

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Hazys: Tady jsem to řešil, koukněte.
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18725
Nepřemýšlel jsem dopředu, ale zase mám zkušenost.
Prakticky totožný problém.

(upravil Hazys 16. 12. 2014 20:21)

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Tady máme jeden výstup a 4 vstupy. Ne 4 výstupy a jeden vstup. Takže nevím, co tu spolus tubamusicem vyvádíte. Přečtěte si to zadání ještě jednou.

(upravil cestmir 16. 12. 2014 20:37)

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Hazys napsal:

Tady máme jeden výstup a 4 vstupy. Ne 4 výstupy a jeden vstup. Takže nevím, co tu spolus tubamusicem vyvádíte. Přečtěte si to zadání ještě jednou.

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18725
stiglitz 8. 1. 2014 18:42 Teď opačně, prosím. Z CD přehrávače jsem chtěl natáhnout do dvou různých zesilovačů signál. Použil jsem dvě rozdvojky čili ze zdroje jsem táhnul signál do každého zesilovače extra.


stiglitz: ak to chceš mať foolproof a s istotou, že sa záťaže navzájom nebudú ovplyvňovať, naviac ak môže byť niektorá bez napájania, musíš každú budiť zo separátneho buffra.

Pri prostom paralelnom radení, hoci aj so sériovými odpormi je to vždy lotéria a záleží na charaktere zdroja signálu a charaktere jednotlivých záťaží (vrátane kabeláže), ako znesiteľne to bude fungovať. Ak bude trebárs niektorý vstup vypnutého zariadenia tvoriť dostatočne tvrdú nelineárnu záťaž (a budič mäkký, so Zo trebárs v ráde 100R), nepomôže ani to oddelenie 1k odpormi, signál to v spoločnom bode počuteľne skreslí. Nehovoriac o tom, že tými sériovými R ešte zhoršíš vlastnosti zdroja signálu, z pohľadu každého z tých pripojených zariadení. Rovnako vplyv kabeláže vzrastie, či už dáš oddelovacie R k výstupu ("pred kábel") alebo až k budeným vstupom ("za kábel").

V konkrétnom prípade by to možno šlo odrbať aj jedným "tvrdým" buffrom a oddelovacím odpormi, stále je to ale horšie riešenie.

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

cestmir: Tak mě to odkazuje teda na jiný příspěvek.

Rovnako vplyv kabeláže vzrastie, či už dáš oddelovacie R k výstupu ("pred kábel") alebo až k budeným vstupom ("za kábel").

Ako vzraste vplyv kabeláže, když se dá odpor za kabel?

(upravil cestmir 16. 12. 2014 21:10)

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Zaťažíš budič N-násobne vyššou kapacitnou záťažou. V prípade tvojej obľúbenej stratégie "len pre boha nie normálny koax" to môže znamenať nezanedbateľnú kapacitu "natvrdo". big_smile

(kompromis by v prípade tohoto riešenia zrejme bol zaradiť malý oddelovací odpor rádu desiatok R "pred" kábel a zvyšok "za")

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Asi sme se nepochopili, ale nebudu to řešit...

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Hazys napsal:

Tady máme jeden výstup a 4 vstupy. Ne 4 výstupy a jeden vstup. Takže nevím, co tu spolus tubamusicem vyvádíte. Přečtěte si to zadání ještě jednou.

rád bych zapojil jeden LINE-OUT výstup (např. z přehrávače CD) najednou do 3-4 různých zesilovačů (AUX vstup).

Spíš by sis to měl znovu přečíst ty..

Jeden výstup do více vstupů lze třeba takto: http://s18.postimg.cc/6vll61z05/rozbocovac.jpg

Web

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

tubamusic napsal:

Jeden výstup do více vstupů lze třeba takto

No a teraz si primysli do série s tým ideálnym zdrojom signálu trebárs 100R odpor (Zo zdroja signálu) a k jednému zo vstupov dve antiparalelne zapojené diódy (náhrada vypnutého zariadenia so signálom vedeným trebárs na vstup OZ s ochrannými D). K tomu signál s amplitúdou trebárs 2V a základ decentného gitarového efektu máš na svete.

(upravil Hazys 17. 12. 2014 3:24)

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Myslím, že číst umím dobře, ty to popisuješ z nevhodné strany (prohazuješ vstupy za výstupy, pak to lehko nedává moc smysl, když tu matláš výstup jakožto zdroj signálu s konci kabelu). Lehko potom, když pak někdo čte najednou o čtyřech výstupech, tak je z toho v pr..i.

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Vždycky jsem řešil jeden výstup, do dvou vstupů. Nikdy opačně.

Re: Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Kua vy v tom děláte bordel, v tom by se prase vyznalo big_smile
Tu je taky něco  https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=17444

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Více LINE-IN (AUX) vstupů na jeden LINE-OUT výstup

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£