Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 28)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 553]

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Hippo, pěkná práce. Osobně se mi zamlouvá panel přední + panel_zadní2

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Modifikace na druhou variantu jsem udělal narychlo. U předního panelu bych začátkem příštího týdne ještě doplnil u obou variant název předzesilovače - nějak jinak, než jen písmem z QP. Navrhujete nějaký název? Dispre II , Dispre II 2015, Dispre 2015, něco jiného?

(upravil reeb 20. 10. 2015 19:37)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Hippo007: Mas pravdu, popletl jsem si to s jinou bednou na ktere delam..

Mas to pekny.. Jinak par dps je navic.

Ja klidně přední panel bez popisu..bylo by dobré přidat i D2-jfet

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Název je mi vcelku šumák. Za mě klidně "Dispre II 2015".

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

S nápisy váhám. Osobně preferuji raději méně popisů. Možná by stačilo jen Dispre II.
Nechám to na většině.

Stále mi v hlavě vrtá myšlenka, jestli by nebylo vhodné udělat ještě REC OUT.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Ja by som sa taktiež priklonil k čo najjednoduchším popiskom, Dispre II je úplne dostatočné.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Souhlas.V jednoduchosti je síla

(upravil Hippo007 20. 10. 2015 8:50)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Uložil jsem několik čelních panelů s různými tvary Dispre II + bez a zadní panel, tentokrát s dírami pro šroubky M4 (z fotek Modushopu odhaduji, že jsou použity M4) pro sestavení Modushop skříňky.
Přidávám se k zájemcům ... 1x přední + 1x zadní panel, černý elox, broušený povrch

(upravil SvataL 20. 10. 2015 19:12)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dívám se na návrhy panelů. Za mě "Panel_predni_DISPRE II-3". Bez nápisu DISPRE vypadá velmi elegantně.
Nic mi tam nepřijde jako rušivý prvek.

U "Panel_zadní_DISPRE_II" se vloudila chybička. V levé spodní části u konektoru GND je navíc 8mm kruhový otvor.

Díky za návrhy.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Přesně tak, "Panel_predni_DISPRE II-3" je opravdu povedený. Taky se mi líbí. Jako zadní panel bych byl pro "Panel_zadní_DISPRE_II". A ano, u díry pro GND svorku, je jedna navíc smile .

Jinak na výstupech bych byl pro cinche, to co použil Tuba se mi moc nelíbí a je to velké. Takhle to bude pěkně ucelené.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Taktiež súhlasím, "Panel_predni_DISPRE II-3" je veľmi vkusný, nemusí hneď každý vedieť čo je vo vnútri hh, čo sa týka zadného panela tuším tubamusic použil na výstupoch cinch-e, je to asi na 6. strane tohoto threadu, každopádne cinche vyhovujú aj mne.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tuba použil cinche v platové mysce, kde je možno jednoduše místo nich dát konektor XLR. Honza myslel použít cinche stejného typu jako jsou použity pro vstupy.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Jasné chápem, za mňa osobne súhlasím, ale ako povie väčšina....

(upravil Hippo007 22. 12. 2015 20:23)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Vyhrává Panel_predni_DISPRE II-3. Upravil jsem pár kót na zadním panelu a díru pro vypínač (díra pro Jack je převzatá od Tubamusic), na předním panelu jsem zahloubil LEDky tak, aby zhruba lícovaly s panelem (údaje o pouzdru jsem bral z katalogového listu doporučených LED, ale jsou s +-0,3mm rozptylem v délce).
Poslední úprava panelu je v mém příspěvku  z 10. 11. 2015 19:31

SvataL: Stále mi v hlavě vrtá myšlenka, jestli by nebylo vhodné udělat ještě REC OUT.
REC OUT není na DPS, aby to bylo čisté, musí se neosadit R73,74,76,77 a dát odpory až na všechny výstupní Cinche. Udělal jsem i tuto verzi zadního panelu, někdy by se 2 výstupy mohly hodit. Rozhodněte se, mně je to jedno, jak to bude.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Panel s dvěma výstupy je super.
Dík i za popis úprav zapojení.

Za mě "Panel_predni_DISPRE II-3" + "Panel_zadní_DISPRE_II-2"

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Za mě taky "Panel_predni_DISPRE II-3" + "Panel_zadní_DISPRE_II-2". Ten "Rec Out" se může hodit.

SvataL: Ano, chtěl jsem aby výstupní Cinche byly stejného typu, jako ty na vstupu. Jsem se nevyjádřil přesně.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Souhlas s Honzou a Svaťou."Panel_predni_DISPRE II-3" + "Panel_zadní_DISPRE_II-2"

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Když už REC výstup, chtělo by to udělat nějak líp. U předchozí verze přepínače jsem měl výstup přes operák.
http://img16.rajce.idnes.cz/d1602/9/9453/9453459_bbdb863f510d8324dfc716868a90499b/images/DSC_1789.jpg?ver=0
Fungovalo to, ale nelíbilo se mi to. oba kanály šly pes odpory do jednoho operáku zapojeného ja buffer, to už mohlo způsobovat v malé míře přeslechy a další nectnosti.
Když už, tak to udělat pořádně. Moje představa by byla udělat přepínač vstupů tak, aby bylo možné zvolit monitoring z kazeťáku. Tzn. další tlačítko na panelu (monitor), které by přepnulo dál do předzesu příslušný výstup z kazeťáku nezávisle na zvoleném vstupu. On totiž rec výstup nemá pro nahrávání do PC v podstatě význam, stačí to zapojit na obyčejný výstup. To třeba v případě digitalizace LP. Jediný případ kdy má Rec výstup smysl, je při použití s kazeťákem/kotoučákem. Vše by se dalo realizovat tak, že by přibyla další dvojice relé, dva operáky a pořešilo pro ně adekvátní napájení. Plánuji to někdy taky uskutečnit, protože kazety stále docela využívám.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tubo, tvých původních vstupů jsem si všiml. Má původní myšlenka byla obdobná.
Když jad tím pemýšlím, tak záznam na analog už moc nepoužívám, opravdu jen velmi ojediněle. To budu dělat rovnou propojením příslušných komponent. Přepínání IN/MONITOR by bylo taky super, ale už bychom překopali kus projektu.
Vznikaly by další a další varianty.  Asi bych to už nekoplikoval. Šel bych cestou dvou výstupů, viz. příspěvek 194.

Mám reprosoustavy Mordaunt Short MS906. Spodní pásmo musím doplňovat subwooferem MS 308, z důvodů malých měničů MS906tek.
Jeden výstup by šel na zesík pro 906 a druhý výstup na SW.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Určitě tenhle projekt už nekomplikovat. Ani by to nešlo tak jednoduše. To byla odemne jen taková OT vsuvka.

Web

Příspěvky [181 až 200 z 553]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£