Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 81]

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Použil jsem TP289 2x10k/G.
http://www.aldax.cz/galery/ondrach100.php

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Jak je ten kontakt na člověka který prodává ty Teslácký řadiče? Už je nějakou dobu shánim

(upravil dokken 19. 1. 2008 17:02)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Myslím že tyhle řadiče se daj najít na šroťákách z ňákejch ustředen,sám mám 2 kousky a po vyčištění chodí jak o život...i když pozlacený jsou určo lepší.
http://img249.imageshack.us/img249/6991/p7200008cf1.th.jpg

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Já chci taky řadič! Mě by to ke štěstí stačilo.

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Zkuste napsat Petrovi Kompovi... smile

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Byl by kontakt? Nějakého jsem na Netu našel ale nevím jestli je to on tak abych nenapsal jinému smile

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

petrkp na slovanete

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

http://www.czechaudio.com/

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Pokud by Petr neměl, tak jich mám několik, jednoduché a dvojité. Mají 26 kontaktů, ale 13 aretovaných poloh. Pro 26 poloh se také dělaly, jen to aretační pérko s kladkou bylo dvoustranné.

(upravil Nepér 6. 1. 2011 10:36)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Jak správně propojit (či vůbec) země GND obou modulů a skříň zesilovače u dual mono v bezp. třídě II? Potřeboval bych mít zem společnou, abych mohl +-15V zdroj jednoho modulu použít k napájení indikátoru signálu a limitace s OZ i pro druhý modul bez pomocného zdroje.
Je třeba u 120VA toroidů řešit softstart?

(upravil redyuri 6. 1. 2011 10:36)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

všetko ideálne v jednom bode, s tlustými a s rovnako dlhými vodičmi výkonového zemnenia. v tom prípade to nebrumí


do 500VA bežne SS netreba

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Redy nemáš pravdu. Při dual mono SPV100P je potřeba připojit středy výkonových vinutí tam, kam patří, tj. na desku. Země obou modulů se propojí a kastle se zároveň ukostří vodivým přišroubováním cinchů na kastli, případně propojením jejich stínění.

Web

(upravil Nepér 6. 1. 2011 20:59)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

A není takovéto propojení příliš "nevýkonové"? Já bych spíš připojil "AC GND"obou desek na společný bod na kastli a cinche dal oddělené a zemnil bych je jejich vlastním stíněním...
A je jedno jestli je to dual mono, nebo dva moduly na tom dvojitém trafu Tr2B...

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Udělej to tak, jak Ti říkám a nebudeš mít problémy...

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Víšco, já hlavně kvůli tomu, že na ty blikátka s OZ použiju +-15V zdroj jednoho modulu pro oba, tak aby tou zemí, co se tam dostane jen přes stínění vstupů, netekly nějaký proudy...

(upravil FilipAudio 6. 1. 2011 23:59)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Stejně se Ti ty země spojí v CD přehrávači, a o to hůř, protože jakékoliv proudy (například různou parazitní kapacitou traf, mezi primárem a sekundárem, .....) se ti přičtou k užitečnému signálu, leda bys použil supravodiče k CD přehrávači:)
Země spoj a indikátor napájej každý ze svého kanálu:)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

je možné, že to je lepšie riešenie, som len popísal ako som to vyriešil u seba

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

FilipAudio napsal:

indikátor napájej každý ze svého kanálu:)

Každý kanál nemá svůj pomocný zdroj.

(upravil sinclair 7. 1. 2011 13:16)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Klidně to může napájet z jednoho koncového stupně, zabrání se tím tak vytvoření případné sekundární zemní smyčky. Ber ovšem v potaz, že maximální zatížení pomocných zdrojů +/-15V v SPV100P215 je 100, maximálně 150mA v každé polaritě. Pokud opatříš stabilizátory 7815/7915 chladiči alespoň vzoru D03 z EZK, můžeš odebírat i 300mA. Pokud ale použiješ vysocesvítivé ledky se spotřebou 2-3mA, bohatě si s těmi 100mA vystačíš.
Ovšem referenční napájecí napětí pro vstupy okénkového komparátoru jako indikátoru limitace musíš brát z každého konce zvlášť, z těch fastonů + a -, které jsou nad filtračními kondenzátory.
To by člověk neřek, co všecko lidi chtějí do 2x100W zesilovače nabastlit....

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

šetko...

Web

Příspěvky [61 až 80 z 81]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£