Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 81]

(upravil ondra Ch 27. 9. 2007 19:08)

Téma: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Tak tady budu postupně doplňovat své postřehy ze stavby zesilovače s moduly ALDAX,budou i nějaké oscilogramy.
Takhle se SPV100 vzorně chová:
Obdelník 1kHz,"komplexní zátěž(DP-0.6mH@10uF zatížená odporem 5ohm) 20Všš.
http://img402.imageshack.us/img402/2029/snmek008vs7.th.jpg
Limitace (komplexní zátěž) 1kHz
http://img228.imageshack.us/img228/2627/snmek009wu6.th.jpg
20kHz 0,5V,5ohm
http://img402.imageshack.us/img402/9734/snmek010gj3.th.jpg
Takhle to zatím vypadá,ještě to chce doladít vydrátování.Důležitá věc.............. nebrumí to, ani trochu smile)
http://img214.imageshack.us/img214/6151/snmek004hn0.th.jpghttp://img204.imageshack.us/img204/6261/snmek008el1.th.jpghttp://img255.imageshack.us/img255/1166/snmek001mw4.th.jpg
Co se týká samotné stavebnice SPV100,je radost dostat takovou stavebku do pazourů,vše vzorně napytlíkováno ze značkovích součástek, elyty Nippon  - KMF,KMG,SMH,veškerý spojovací material,slídové podložky,izolační hříbky, vše co je potřeba.K tomu podrobný návod na sestavení včetně schematu,kvalitní vrtaný DPS s potiskem a nepájivkou.
Drátové propojky jsou řešeny elegantně pomocí tzv "nulových odporů".
Osazování je díky potisku bezproblémové,je potřeba použít kvalitní pájku, já používám Stannol Kristal 505 a pistolovou páječku smile
Oživování spočívá pouze v nastavení klidového proudu a vstupní citlivosti,vše je podrobně popsáno v návodu.Funguje to na první šupu(moc ""zábavy"" si při oživování neužijete smile) Trafa Aldax jsou s dvojitou izolací,takže jsem mohl zesilovač postavit v bezp.třídě II.
Koncepce dual mono má velkou výhodu,že není problém se zeměním,nevznikají zemní smyčky...........
Konstrukce kastle je velmi jednoduchá,bočnice tvoří profil SK501 (Fischer) 300x75x40 k němu jsou přišroubovány přední a zadní panel z duralu tl 5mm.Spodní kryt je z Fe plechu 2mm, vrchní 1,5mm,vše kromě předního panelu je "natříkáno černým komaxitem. Celkové rozměry šasi jsou 480x310x80mm.
Knoflík potenciometru jsem si vytočil osobně na soustruhu z kusu duralu a posléze "eloxoval" v H2SO4 smile)

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Veľmi pekné... Prosím Ťa, čo tam chceš ešte ladiť???

Web

(upravil thool 26. 9. 2007 21:43)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

kazdou chvili by mi mely prijit taky. mas to pekne, na kolik Te cca vysla stavba? (4500?)

mno konec tlachani, du se radsi chopit pilniku, at uz mam tu kastli smile

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Je to krásná, čistá práce. Akorát mám trochu pochybnosti o těch chladičích, to vážně dokážou odvést tolik tepla(z obrázku nejde dost dobře poznat jaký rozměr má ta kastle)? smile

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

little: se zorientuj podle tlouštky drátů, hlaviček šroubů atd. a poznáš že ty chladiče jsou dostatečně veliké.

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Ty profily by bez potíží uchladily i dvě dvěstěpadesátky. Pěkná práce.

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

nechces delat krabice na zakazku? vsechny vypadaji perfektne

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Moc pěkný. To točítko na volume pohání nějakej ALPS?
A k objednávce takhle pěkný krabičky od Tebe bych se fakt přidal, jakmile mi Sinclair pošle dodělaný moduly DPA220.

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

precejen bych mel takovy rejpnuti, jestli alespon obcas ten zesik nekam poneses, urcite by neuskodilo zaoblit rohy chladice

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Je černě eloxovanej a hrany by svítily, je to orig Fischer s 10mm základnou, číslo dodá Ondra.

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Ano pěkná práce. S čím bych se já nesmířil, je volume pro oba kanály na jedné hřídeli.

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Teda Ondro, že se vůbec sereš s takovu krabicí na pitomej ALDAX s tak mizernym přeběhem a neskutečně nedostačující filtrací...

JOKE.

Krásná krabice čistá práce.

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Už po několikáté je vidět, že Ondra umí. Máš to pěkný. wink Škoda, že nejsem aspoň trochu elektro založenej.  Chtěl bych 2xSPV250... sad

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Díky moc za slova chvály,ale na té kastli fakt nic zvláštního není,jsou to jen čtyři obdelníky plechu našroubované ke chladičům a nastříkané komaxitem. To vám ustřihne každý, kdo má padací nůžky a pak to jen sešroubovat,nic na tom není...........

2 Michal: taky jsem si říkal, po přečtení dotyčného vlákna,že dělám naprosto nepoužitelný zesilovač.
Proč jsi AxelCoonRe nepřišel dřív a neotevřel mi oči,proč? smile)))))))))))
2 Ondra: je tam jen TP289.

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Pokial chcete mat aspon aky-taky zosik tak Alps rady RK 27... s jeho subehom 3db je naproste minimum.Do High-end preampov a integrovnych zosikov neodporucam.Subech 3db je fakt dost.

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

TP289 má garantované 2dB...

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

axel, čo príspevok, to fejtón

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Mimochodem můj zes s SPM250 bude na prodej...........

Web

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Kolik za něj? Je to jen koncák, bez preampu (bez korekcí, only volume)?

Web

(upravil bersoft 28. 9. 2007 7:41)

Re: ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

btw. jak to podrobne prohlizim, nemas osazeny 2ks tranzistoru uplne vlevo ...
co treba zverejnit vykres jednotlivych dilu podobne jako to je u DPA jako vzor? jsem rad ze jsem se konecne dokopal k objednavce 2ks spv100, vypada to fakt dobre smile

Příspěvky [1 až 20 z 81]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ALDAX SPV100 dual mono,aneb jak jsem rozchodil spv100

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£